Najlepszy krem pod makijaż, czyli jaki?

26 sie

Na trwały makijaż składa się wiele czynników. Istotne oczywiście są produkty, jakich użyjemy. Znaczenie ma technika. No i nie można pominąć także jakże dużego wpływu pielęgnacji. Dziś o tym ostatnim, a konkretnie o tym, jaki jest najlepszy krem pod makijaż.

Cała pielęgnacja ma znaczenie

Nie raz pisaliśmy już na tej stronie, że ogólna dbałość o cerę ma niebagatelny wpływ na utrzymywanie się makijaż. Jeśli Twoja skóra nie jest zadbana, jest przesuszona i pełno na niej suchych skórek, to nie ma opcji, aby podkład się na niej utrzymał, bo nie ma się czego zwyczajnie „złapać”. Dlatego tak ważna jest dobra, i koniecznie regularna, pielęgnacja. Cykliczne złuszczanie martwego naskórka, nawilżenie, odżywienie, wszelkie sera, maseczki. Dopiero później możemy zastanowić się, jaki będzie najlepszy krem pod makijaż.

Najlepszy krem pod makijaż

Najważniejszą cechą, jaką bierzemy pod uwagę, jest konsystencja. Nasz krem nie może być zbyt tłusty i odżywczy, ponieważ makijaż zwyczajnie może się na nim ślizgać czy ważyć. Najlepiej sprawdzają się konsystencje lekkie bądź żelowe. Wszystko zależy też od cery, jaką posiadasz. Suche polubią się z kremami nieco bogatszymi, ale, uwaga, nie tłustymi. Bardziej mieszane czy tłuste powinny skłaniać się ku bardzo lekkim konsystencjom, które dodatkowo nie obciążą cery. I nie chodzi tu o to, że skóra ma nie być nawilżona, ponieważ nawilżenie to must have pod makijaż. Jednak nie może być przetłuszczona i przeciążona. Warto zainteresować się w takim przypadku np. produktami, które może dodatkowo wykazują delikatne działanie normalizujące czy matujące.

Cerom suchym rekomendujemy nasz krem Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka, który jest silnie nawilżający, ale świetnie sprawdzi się też pod make up. Dobrem wyborem dla tłustszych cech mogą okazać się kosmetyki żelowe czy sera. Takie również znajdziecie w naszym asortymencie.

Kilka zasad stosowania kremu Molluscoo

Pamiętaj, aby zacząć od oczyszczenia twarzy po nocy. W tym celu przemyj twarz przy użyciu delikatnego produktu. Następnie możesz zaaplikować tonik i przejść do kremu. Nałóż go na twarz. Nie zapominaj też o okolicy pod oczami i dekolcie. Ważne, aby nie nakładać makijażu od razu po nałożeniu pielęgnacji. Warto zaczekać kilkanaście minut i pozwolić się wchłonąć produktom. Wtedy mamy pewność, że cera jest nawilżona i gotowa na przyjęcie make upu, ale nie ma na niej śliskiej warstwy, która nie sprzyja trwałości.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE