Problem z utrzymywaniem się makijażu? Oto przyczyny!

16 lip

Wydaje Ci się, że wszystko wykonujesz poprawnie, a jednak już po paru godzinach make up nie wygląda najlepiej? Istnieje parę przyczyn, dla których może się tak dziać. Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z błędów i wznieś swój makijaż na wyższy poziom!

Zdecydowana większość kobiet sięga po make up przynajmniej od czasu do czasu. Dla znacznego grona jest to już codzienność. Jednak, czy mimo iż wykonujemy tę czynność tak często, zdajemy sobie sprawę z wszelkich reguł, jakie rządzą makijażowym światem? Niestety, ale nierzadko nie. Stąd biorą się błędy, a także problem z utrzymywaniem się makijażu w ciągu dnia. Jeśli Ty także zauważyłaś, że masz z tym kłopot, zobacz, czy poniższe przykłady nie pojawiają się i w Twoim rytuale makijażowym. W końcu każdej z nasz zależy, aby zawsze wyglądać jak najlepiej. A im mniej wysiłku musimy w to włożyć, tym lepiej!

Warto wpierw zaznaczyć, że utrzymywanie się makijażu jest mocno powiązane z typem cery, jaką posiadamy. Fakty są takie, że na tłustej skórze kosmetyki zachowują się o wiele gorzej i kapryśniej niż na cerze suchej czy normalnej. Jednak zawsze można znaleźć wyjście z sytuacji i spróbować zminimalizować straty.

Słabe produkty

I, uwaga, poprzez słabe absolutnie nie rozumiemy tanie! Nie mylmy tych kategorii. To, że produkt jest tani, nie znaczy, że jest zły i odwrotnie. Często można znaleźć perełki za grosze. Ważne jednak, aby odkryć produkty, które po prostu są dobre jakościowo i spełniają nasze wymagania. Pamiętajmy, że nie ma firmy, która miałaby w asortymencie same cudowne produkty. Zawsze zdarzą się te lepsze i gorsze. Istotne jest, aby odkryć i dopasować najlepsze dla nas.

Nieodpowiednie dobranie kosmetyków

Kosmetyki, tak jak i ciuchy, powinny być idealnie dopasowane do potrzeb naszej cery. W większości przypadków na cerze tłustej nie sprawdzą się rozświetlające podkłady, a na suchej te matujące. Należy dobrze poznać swoją skórę, określić jej typ (jeśli nadal masz z tym problem, zajrzyj do artykułu na ten temat), a następnie dobrać odpowiednie produkty. Przy skórze suchej postaw na nawilżenie i rozświetlenie. Tłustą należy okiełznać kosmetykami matującymi i dobrze utrwalającymi, aby makijaż nie spłynął nam po dwóch godzinach. Często na produktach znajdziemy podpowiedź w postaci dedykacji dla określonej cery.

Za dużo makijażu

Nakładanie zbyt dużej ilości produktów skutkuje czymś odwrotnym. Wszystko zaczyna się ważyć, spływać, nieładnie wyglądać, a w rezultacie schodzić z twarzy. Umiar jest w makijażu zawsze wskazany. Często im mniej kosmetyku, tym lepiej nasza skóra wygląda, czuje się i utrzymuje make up.

Nawyk dotykania twarzy

Kosmetyki to nie są cudowne eliksiry. Oczywistym jest, że mechaniczne uszkodzenia na nie oddziałują. Jeśli często dotykasz twarz w ciągu dnia, przecierasz ją, to musisz liczyć się z tym, że makijaż nie utrzyma Ci się długo. Lepiej oduczyć się tego, gdyż nie tylko rujnuje make up, ale także niepotrzebnie rozsiewa bakterie.

Zła pielęgnacja

Wszyscy makijażyści zgodnie twierdzą, że make up zaczyna się od pielęgnacji. I to prawda. Nasza skóra jest naszym płótnem. Nie oczekujmy cudów przy makijażu, kiedy nie jest zadbana, bo kosmetyki kolorowe to nie czarodziejskie różdżki. Pamiętajmy, że pielęgnowanie cery jest najważniejsze. Regularnie złuszczaj naskórek, oczyszczaj skórę, tonizuj i pamiętaj o potężnej dawce dobrego nawilżenia, które zaoferuje Ci na pewno naturalny krem Molluscoo z kryptozyną -wyciągiem ze śluzu ślimaka. Ważne także, aby kosmetyki dopasować znów do swojego typu cery. Twoja twarz będzie wyglądała lepiej zarówno w makijażu, jak i bez niego.

Brak przerwy między nakładaniem pielęgnacji a makijażu

Aby make up dobrze się wtopił w skórę i na niej utrzymał, potrzebuje mieć dobrą bazę. Najlepiej czuje się, kiedy krem wchłonie się w skórę i nie pozostawi tłustego filmu, na którym produkty będą się ślizgać i ważyć. Do takiego zabiegu można podejść dwuetapowo. W przypadku naturalnych kosmetyków Molluscoo najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie ultralekkiego serum do Twarzy Molluscoo, który doskonale i szybko się wchłonie, a następnie naturalnego ultranawilżającego kremu do twarzy Molluscoo. Nałóż pielęgnację, zjedz spokojnie śniadanie, a następnie dopiero przejdź do nakładania kosmetyków kolorowych.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE