Cienie pod oczami – co je powoduje?

29 kwi

Mówi się, że oczy są zwierciadłem naszej duszy i centralnym punktem twarzy oraz ciała. To one w dużej mierze odpowiadają za nasz wygląd. Kiedy jesteśmy niewyspane, zmęczone czy chore, to właśnie po nich widać nasze samopoczucie. Często za taki wygląd odpowiadają właśnie cienie pod oczami, które dodają lat, sprawiają wrażenie zmęczonej twarzy i kiepskiego stanu.

Wiadomym jest, że czasem są one tymczasowe, spowodowane np. zarwaną nocą czy też chorobą. Każdej z nas to się zdarza. Kiedy jednak cienie pod oczami stają się stałym elementem naszej twarzy, warto się im przyjrzeć. Nie chodzi tutaj tylko o nieestetyczny wygląd, ale głównie o zdrowie.

Alergie

Obecna pora roku jest jedną z najpiękniejszych, ale jednocześnie najtrudniejszych dla wszystkich alergików. Kiedy roślinność zaczyna kwitnąć i pylić, pojawia się łzawienie, podrażnienia, a także opuchnięte, podkrążone oczy. Sezonowe alergie mogą powodować stany zapalne w zatokach. Prowadzi to do powiększania się naczyń krwionośnych wokół oczu, co tworzy niebieskawe kręgi. W tym obszarze może gromadzić się również płyn. Wynikiem tego jest opuchlizna. W tym wypadku należy zwrócić się do lekarza oraz rozpocząć stosowanie leków antyhistaminowych. Dobrze wpływa także spanie z odrobinę wyżej ułożoną głową oraz nawilżanie powietrza w domu.

Nieregularny sen

Jakość naszego odpoczynku ma ogromny wpływ na wygląd i kondycję skóry wokół oczu. Jeśli śpimy za mało bądź nasz tryb życia jest nieregularny, skutkuje to powstaniem cieni. Sen to czas regeneracji. Bez niego organizm nie funkcjonuje prawidłowo. Warto pamiętać także, że również zbyt duża ilość snu bądź spanie na brzuchu może powodować powstawanie cieni. Wszystko dlatego, że sen odgrywa istotną rolę w widoczności naczyń krwionośnych pod skórą powiek. W wypadku jego nadmiaru natleniona krew gromadzi się pod oczami. Spanie na brzuchu sprzyja z kolei zatrzymaniu krwi w tych strefach. Uregulowanie harmonogramu snu i odpowiednia jego ilość powinny załatwić sprawę.

Siedliska bakterii

Nie zawsze pamiętasz o sprzątnięciu swojego samochodu bądź korzystasz z miejskiej komunikacji? To także może być przyczyną cieni. Tapicerki w tych miejscach są siedliskami roztoczy, grzybów i kurzu. Warto regularnie sprzątać takie miejsca. Świetną i zdrową alternatywą idealną na obecny sezon może być też rower.

Brak dbałości o pielęgnację

Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i delikatna. Wymaga specjalnego traktowania. Nie wolno mocno trzeć jej przy demakijażu ani zapominać o stosowaniu kremu. Może to uszkadzać naczynia krwionośne i prowadzić do podkrążeń. Warto sięgać po dobre jakościowo, sprawdzone produkty, jak chociażby krem ze śluzem ślimaka Molluscoo.

Choroba

Podkrążone oczy mogą być np. skutkiem przeziębienia. Organizm jest wtedy osłabiony i nie regeneruje się tak dobrze. Leki także mogą potęgować ten stan. Wyleczenie się powinno zniwelować problem.

Genetyka

Niestety, to jedyna przyczyna, na którą niewiele możemy poradzić i jednocześnie taka, która dość często występuje. Ciebie pod oczami nierzadko są uwarunkowane genetycznie. Jeśli ma je Twoja babcia i mama, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że także będziesz je miała. Tendencję do nich mają zwłaszcza ciemniejsze karnacje. Dobra pielęgnacja, zdrowy styl życia czy profesjonalne zabiegi mogą odrobinę złagodzić ten problem.

Styl życia

Zdrowy styl życia sprzyja wszystkim aspektom naszego funkcjonowania. Kiedy odżywiamy się kiepsko, mało się ruszamy oraz stosujemy używki, to nie możemy oczekiwać, że będziemy wyglądać olśniewająco. Nasz wygląd jest odzwierciedlenie kondycji organizmu. Dobrze jest pić duże ilości wody, gdyż poprawia to krążenie krwi. Aktywność zwiększa natomiast jej cyrkulację i zapobiega gromadzeniu się płynów. Witamina K z kolei redukuje ich zastoje, wzmacnia ściany naczyń włosowatych i zapobiega ich uszkodzeniom. Posiadają ją np. ogórki, fasola, bakłażany czy winogrona. Palenie utrudnia krążenie i zwiększa cienie pod oczami. Warto przyjrzeć się swojemu stylowi życia i w razie potrzeby go zmodyfikować.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE