Czy wiesz, jaki masz odcień skóry?

25 wrz

Karnacje ludzi znacznie się od siebie różnią. Okazuje się jednak, że nie chodzi jedynie o narodowość czy kolor skóry. Odcienie cery są różne nawet między nami, Polakami. Czy wiesz, jakie wyróżniamy i którym typem jesteś Ty?

Podział na odcienie skóry jest szczególnie istotny w dziedzinie makijażu. Dlaczego? Otóż, jak łatwo się domyślić, ma on duże znaczenie w przypadku odpowiedniego dobrania kosmetyków. Wizażystki i makijażystki zwracają na to szczególną uwagę. Nierzadko producenci kosmetyków zamieszczają nawet takie informacje na swoich produktach. Jak więc wygląda ten podział? W dużym skrócie i uproszczeniu, bo przecież każdy z nas jest na swój sposób inny i oryginalny, możemy podzielić tę typologię na trzy rodzaje.

Typ chłodny

To rodzaj karnacji, której odcień wpada w różowe tony. Jest ona najczęściej bardzo blada i wręcz porcelanowa. Jak to zauważyć? Istnieją różne metody. Po pierwsze możesz zasugerować się tym, w jakich kolorach jest Ci bardziej do twarzy. Jeśli są one chłodne, to istnieje spore prawdopodobieństwo, iż Twoja karnacja także jest zimna. Chłodne odcienie to przede wszystkim róże, fiolety, niebieskości, szarości. Zwróć także uwagę na kolor wystających żyłek np. na nadgarstkach. Jeśli są one bardziej niebieskie, to także może być ku temu przesłanką. Jednak najlepszym pomysłem jest dokonanie oceny poprzez porównanie z osobą o ciepłej karnacji. Wtedy dobrze zauważymy kontrast i różnicę. W przypadku takiego typu należy dobierać podkłady, pudry czy korektory o chłodnym, wpadającym w róż odcieniu. Na policzkach i oczach lepiej również sprawdzą się te chłodniejsze barwy. Przykładem typowych „różowawych” karnacji są np. Japonki, co widać także w produkowanych przez nich kosmetykach.

Typ ciepły

To osoby o żółtawej, ciepłej karnacji. Zazwyczaj dobrze czują się w typowo ciepłych barwach, takich jak: czerwień, pomarańcz, ciepłe brązy. Żyłki w tym przypadku są bardziej zielone, gdyż niebieski połączony z żółtym daje przecież zielony. Nierzadko są to osoby o ciemniejszej, śniadej karnacji, ale niekoniecznie. Wiele Polek posiada taki odcień skóry, a przecież raczej nie posiadamy opalonych skór. Trzeba zaznaczyć, że typ ciepły może zawierać różne odmiany. Bardziej oliwkowe, żółte czy brzoskwiniowe. Jeśli posiadacie taką karnację, to poszukujcie kosmetyków o ciepłych barwach. Szczególnie istotne jest to w przypadku podkładów czy pudrów, gdyż różowe odcienie wyglądają na takich cerach bardzo niekorzystnie i nienaturalnie. 

Typ neutralny

To karnacja pomiędzy chłodną a ciepłą. Nie wybijają w niej ani tony różowe, ani żółte. Można powiedzieć, że jest klasycznie beżowa i też takie odcienie podkładów czy pudrów pasują jej najlepiej. To bardzo uniwersalny typ, który może pozwolić sobie na różnorakie barwy w ubiorze czy makijażu.

Pamiętajmy, że znajomość swojego odcienia skóry jest istotna przy tworzeniu swojego wizerunku. Jest to ważne nie tylko w przypadku makijażu, ale również w ubiorze. Nie jest to proste zadanie. Najlepiej sięgnąć po różne odcienie podkładów i nałożyć je koniecznie na żuchwę, gdyż tam sprawdzenie koloru będzie najbardziej miarodajne. Wtedy zobaczymy, który odcień najlepiej wtapia się w nasz naturalny kolor skóry. Coraz częściej naprzeciw wychodzą nam także producenci kosmetyków, którzy grupują swoje produkty pod kątem odcienia skóry. A po kupieniu idealnego kosmetyku zostaje już tylko nałożenie dobrej pielęgnacji, np. tej z asortymentu marki Molluscoo, i można przejść do tworzenia perfekcyjnie dopasowanego make upu.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE