Czy wiesz, jaki masz odcień skóry?

25 wrz

Karnacje ludzi znacznie się od siebie różnią. Okazuje się jednak, że nie chodzi jedynie o narodowość czy kolor skóry. Odcienie cery są różne nawet między nami, Polakami. Czy wiesz, jakie wyróżniamy i którym typem jesteś Ty?

Podział na odcienie skóry jest szczególnie istotny w dziedzinie makijażu. Dlaczego? Otóż, jak łatwo się domyślić, ma on duże znaczenie w przypadku odpowiedniego dobrania kosmetyków. Wizażystki i makijażystki zwracają na to szczególną uwagę. Nierzadko producenci kosmetyków zamieszczają nawet takie informacje na swoich produktach. Jak więc wygląda ten podział? W dużym skrócie i uproszczeniu, bo przecież każdy z nas jest na swój sposób inny i oryginalny, możemy podzielić tę typologię na trzy rodzaje.

Typ chłodny

To rodzaj karnacji, której odcień wpada w różowe tony. Jest ona najczęściej bardzo blada i wręcz porcelanowa. Jak to zauważyć? Istnieją różne metody. Po pierwsze możesz zasugerować się tym, w jakich kolorach jest Ci bardziej do twarzy. Jeśli są one chłodne, to istnieje spore prawdopodobieństwo, iż Twoja karnacja także jest zimna. Chłodne odcienie to przede wszystkim róże, fiolety, niebieskości, szarości. Zwróć także uwagę na kolor wystających żyłek np. na nadgarstkach. Jeśli są one bardziej niebieskie, to także może być ku temu przesłanką. Jednak najlepszym pomysłem jest dokonanie oceny poprzez porównanie z osobą o ciepłej karnacji. Wtedy dobrze zauważymy kontrast i różnicę. W przypadku takiego typu należy dobierać podkłady, pudry czy korektory o chłodnym, wpadającym w róż odcieniu. Na policzkach i oczach lepiej również sprawdzą się te chłodniejsze barwy. Przykładem typowych „różowawych” karnacji są np. Japonki, co widać także w produkowanych przez nich kosmetykach.

Typ ciepły

To osoby o żółtawej, ciepłej karnacji. Zazwyczaj dobrze czują się w typowo ciepłych barwach, takich jak: czerwień, pomarańcz, ciepłe brązy. Żyłki w tym przypadku są bardziej zielone, gdyż niebieski połączony z żółtym daje przecież zielony. Nierzadko są to osoby o ciemniejszej, śniadej karnacji, ale niekoniecznie. Wiele Polek posiada taki odcień skóry, a przecież raczej nie posiadamy opalonych skór. Trzeba zaznaczyć, że typ ciepły może zawierać różne odmiany. Bardziej oliwkowe, żółte czy brzoskwiniowe. Jeśli posiadacie taką karnację, to poszukujcie kosmetyków o ciepłych barwach. Szczególnie istotne jest to w przypadku podkładów czy pudrów, gdyż różowe odcienie wyglądają na takich cerach bardzo niekorzystnie i nienaturalnie. 

Typ neutralny

To karnacja pomiędzy chłodną a ciepłą. Nie wybijają w niej ani tony różowe, ani żółte. Można powiedzieć, że jest klasycznie beżowa i też takie odcienie podkładów czy pudrów pasują jej najlepiej. To bardzo uniwersalny typ, który może pozwolić sobie na różnorakie barwy w ubiorze czy makijażu.

Pamiętajmy, że znajomość swojego odcienia skóry jest istotna przy tworzeniu swojego wizerunku. Jest to ważne nie tylko w przypadku makijażu, ale również w ubiorze. Nie jest to proste zadanie. Najlepiej sięgnąć po różne odcienie podkładów i nałożyć je koniecznie na żuchwę, gdyż tam sprawdzenie koloru będzie najbardziej miarodajne. Wtedy zobaczymy, który odcień najlepiej wtapia się w nasz naturalny kolor skóry. Coraz częściej naprzeciw wychodzą nam także producenci kosmetyków, którzy grupują swoje produkty pod kątem odcienia skóry. A po kupieniu idealnego kosmetyku zostaje już tylko nałożenie dobrej pielęgnacji, np. tej z asortymentu marki Molluscoo, i można przejść do tworzenia perfekcyjnie dopasowanego make upu.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE