Częste błędy w manicure

6 sty

Wydaje się, że to tak podstawowa i prosta czynność, którą wykonuje niemal każda kobieta. Jednak, jak wszystkie inne zabiegi, rządzi się swoimi prawami, które nie zawsze do końca znamy. Sprawdź, czy na pewno wykonujesz wszystko prawidłowo. Być może okaże, się, że popełniasz jeden z popularniejszych błędów, a naprawienie go sprawi, że zyskasz zupełnie nową jakość swojego manicure.

1. Nie odtłuszczasz płytki paznokcia

Niestety, to niesamowicie częsty błąd, jaki możemy zauważyć u wielu kobiet. Płytka paznokcia ma swoją naturalną i lekko tłustą barierę ochronną. Jak to zazwyczaj bywa, taka powierzchnia nie sprzyja nakładaniu na nią żadnych produktów, ponieważ tracą na swojej trwałości. Nie inaczej jest w tym przypadku. Lakier nie przywiera tak dobrze i, tym samym, nie utrzymuje się optymalnie długo. Przed pomalowaniem umyj ręce, a następnie odtłuść płytkę za pomocą specjalnego płynu bądź zwykłego zmywacza.

2. Piłujesz paznokcie nie w jednym kierunku metalowym pilniczkiem

Czasem z rozpędu sięgamy po pilniczek i pocieramy nim we wszystkie strony, aby jak najszybciej osiągnąć pożądany efekt. Niestety, jest to duży i kosztowny błąd, który wpływa na kondycję naszych paznokci. Może doprowadzać do osłabienie płytki, rozdwajania i pękania. Zrezygnuj też z metalowych pilniczków, które są bardzo niekorzystne dla paznokci. Piłowanie wykonuj najlepiej papierowym lub szklanym narzędziem, w delikatny sposób, trzymając się jednego kierunku.

3. Nie poświęcasz uwagi skórkom

Często o nich zapominamy i zajmujemy się tylko płytką. Problem w tym, że niezadbane skórki mogą zepsuć nawet najpiękniejszy manicure. Warto sięgnąć po płyny do zmiękczania skórek, aby delikatnie je usunąć. Nawilżaj je jakimś olejkiem czy maścią. Jeśli nie posiadasz niczego takiego, dobrze sprawdzi się nawet uniwersalny produkt nawilżający, jak chociażby krem Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka, który nawilży, odżywi i ukoi.

4. Zapominasz o polerowaniu

To świetny zabieg, który wygładzi płytkę i sprawi, że nałożony manicure będzie prezentował się o niebo lepiej. Pamiętaj jednak, aby robić to delikatnie i z głową, gdyż łatwo jest przesadzić.

5. Nie stosujesz baz i topów

To produkty bardzo przydatne w manicure. Baza spełni rolę warstwy ochronnej, wygładzi płytkę i czasem nawet ją nawilży, a top coat przedłuży trwałość lakieru.

6. Nie robisz przerwy między warstwami produktów

Brak czasu to wróg numer jeden manicure. Aby był porządnie zrobiony, musimy trochę mu poświęcić. Nakładanie warstwy za warstwą nie sprawdzi się. Produkty potrzebują czasu, zanim przykryjemy je kolejnymi. Odczekaj chociaż 3 minuty. Potem przejdź do działania.

7. Myślisz, że zanurzanie paznokci w zimnej wodzie przyspieszy wysychanie lakieru

To niestety zupełny mit. Takie działanie sprawi jedynie, że jego konsystencja się zmieni, ale nie oznacza to, że jest już wyschnięty. Podobnie nie pomaga w tym przypadku dmuchanie na paznokcie. Technicznie rzecz biorąc, formuła lakierów nie wysycha, a związuje się, dlatego powietrze nic nie daje. Jedyne, co możemy zrobić, by przyspieszyć cały proces, to zastosować kropelki wysuszające.

8. Skubiesz lakier

To niestety grzeszek wielu kobiet. Nie powinnyśmy tego robić nie tylko ze względów estetycznych, ale też dlatego, że w ten sposób szkodzimy paznokciom. Razem z lakierem zrywasz bowiem wierzchnią warstwę płytki. Najlepiej pozbyć się tego nawyku jak najszybciej!

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE