Siłownia – jak wybrać najlepszą?

14 sty

Właśnie zaczął się nowy rok, a przecież wszystkie świetnie wiemy, że „nowy rok to nowa ja”. Pewnie na liście postanowień wielu z Was widnieje podpunkt pt. „Schudnąć” bądź też „Zacząć ćwiczyć”. I naprawdę nie musi znów być tak, że nic z tego nie wyjdzie, a kolejny raz pod koniec roku będziemy sobą rozczarowane. Wystarczy, że zbierzemy się w sobie, mocno sobie coś postanowimy i postaramy udowodnić, ze naprawdę potrafimy.

Wiele osób, jako sposób na ruch oraz utratę zbędnych kilogramów, wybiera siłownię. Jest to bardzo dobry wybór, zwłaszcza zimą czy latem. Ćwiczenie w domu nie u wszystkich zdaje egzamin, ponieważ czasem możemy odkładać je wciąż na ostatnią chwilę, a ostatecznie nie ćwiczyć w ogóle. Dziś pomagamy i podpowiadamy, jak wybrać najlepszą dla nas siłownię.

Lokalizacja – jak najbliżej od domu

Wyobraź sobie śnieg, wiatr i deszcz. Cóż, nie sposób nie przyznać, że nikt nie ma wtedy ochoty wychylać nosa z domu. Warto się jednak przemóc, bo satysfakcja później wszystko wynagradza. Dużo łatwiej też nam się zmotywować, kiedy siłownia znajduje się blisko miejsca zamieszkania. Dwa kroki i jesteśmy. Czy tak nie łatwiej?

Godziny pracy i dostępność

Warto sprawdzić, jak wyglądają godziny pracy Twojej siłowni, ale, przede wszystkim, jak z liczbą osób oraz dostępnością sprzętu w porze, kiedy najczęściej zamierzasz ćwiczyć. To ważna rada, która oszczędzi później czasu i nerwów, kiedy okaże się, że uda Ci się już zmotywować do wyjścia, ale potrzebne maszyny są wciąż zajęte.

Czystość

Chyba nikt z nas nie ma ochoty chodzić w niezbyt czyste i sterylne miejsca. Wiadomo, że siłownia to nie Salon SPA, jednak zdecydowanie warto poszukać schludnych miejsc, w których dobrze będziesz się czuć. Ważne jest, aby maszyny były regularnie czyszczone i dezynfekowane.

Atmosfera

To czynnik, który jest w stanie całkowicie przechylić szalę na korzyść bądź przeciwnie. Jeśli dobrze się gdzieś czujemy, to chętnie tam chodzimy. To proste. Wybierz się do upatrzonej siłowni i sprawdź, jaka atmosfera tam panuje, jacy ludzie przychodzą i czy obsługa jest życzliwa. To z pewnością umili ćwiczenia.

Maszyny, profesjonalizm personelu, zajęcia

Dobrze, abyś wcześniej wiedziała, jaki typ ćwiczeń zamierzasz robić. To istotne, ponieważ zależy od tego rodzaj sprzętu, którego będziesz używać. Sprawdź, czy na siłowni znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Najlepiej, aby miejsce było bogato wyposażone, a maszyny były dobrej jakości. Dobrze byłoby też upewnić się, czy personel, w tym instruktorzy i trenerzy, dobrze znają się na swoim fachu. Jeśli myślisz o zajęciach grupowych, koniecznie rozeznaj się w ofercie, jaką dysponuje dana siłownia.

Cena

Karnet na siłownię to niemały wydatek. Jednak teraz bardzo często możemy znaleźć świetne promocyjne oferty, dzięki którym zapłacimy o wiele mniej. Poza tym, wydane pieniądze są też dobrą motywacją do korzystania z karnetu. Nie warto też kierować się niższą ceną, jeśli siłownia nie spełnia Twoich wymogów.

Kiedy weźmiesz pod uwagę wszystkie czynniki i wybierzesz idealną siłownię, wykonasz pierwszy i przełomowy krok w kierunku nie tylko realizacji postanowień, ale też zawalczenia o siebie, swoje zdrowie i wygląd. Następnym są już regularne ćwiczenia. A od czasu do czasu w nagrodę po męczącym treningu pozwól sobie na małe, domowe SPA. Zrelaksuj swoje ciało i zmysły, a gwarantujemy, że poczujesz się wspaniale. Nie zapomnij też o prezencie dla swojej skóry, którym będzie np. krem Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE