Jak dbać o blond?

Blond to wciąż kolor niezwykle popularny i wybierany przez dużą liczbę kobiet. Niestety, nie jest to kolor łatwy do utrzymania i wymaga sporo pracy. Jak dbać o blond?

Pytanie o to, jak dbać o blond, to również pytanie o typ i stan takich włosów.

Czy blond niszczy włosy?

Niestety, ale faktem jest, iż rozjaśnianie bardzo mocno włosy wysusza i niszczy. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja, która zniweluje skutki takiego zabiegu. Ważne jest również poprawne jego wykonanie i użycie dobrej jakości produktów. Jeśli nie posiadasz wystarczających umiejętności, to lepiej zdaj się na pomoc specjalisty, czyli dobrej fryzjerki bądź fryzjera. Inaczej bowiem możesz borykać się ze słabymi, suchymi, puszącymi i kruszącymi się wręcz włosami, które są matowe i łatwo się łamią.

Jak dbać o włosy blond?

Dbanie należy rozpocząć już od mycia i skupienia się na dobraniu odpowiedniego środka. Wybieraj szampony delikatne, które nie nadwyrężą dodatkowo włosów, ale subtelnie je oczyszczą bez radykalnej ingerencji. Dobrze jest dobierać produkty specjalnie przeznaczone do włosów farbowanych, a najlepiej, aby były one fryzjerskie. Pamiętaj o regularnych odżywkach i maskach, a także okazjonalnie o olejowaniu, serach, ampułkach i innych bardziej skoncentrowanych produktach. Zwracaj uwagę na kosmetyki odbudowujące, regenerujące i głęboko odżywiające. Do zabezpieczenia używaj olejków i ser z keratyną, jedwabiem, a także tych opartych na silikonach, ponieważ świetnie zabezpieczają włos. Pamiętaj też, aby być dla włosów delikatną. Nie pocieraj ich gwałtownie ręcznikiem, nie tarmoś przy myciu i nie stylizuj nadmiernie, bo to bardzo pogarsza stan włosów.

Jak utrzymać kolor?

Blond ma jeszcze jeden znaczący minus. Oprócz tego, że rozjaśnianie niszczy włosy, to jeszcze jest bardzo trudne w utrzymaniu. Z pewnością każda farbowana blondynka wie, jak trudno utrzymać ten kolor. Bardzo szybko żółknie i traci swą pierwotną barwę. Aby temu zapobiec, stosuj tonujące szampony, odżywki czy też płukanki, które świetnie ochładzają kolor.

Zapraszamy na www.molluscoo.pl