Słów kilka o olejowaniu włosów

9 gru

Olejowanie to ostatnimi czasy dość popularny zabieg na włosy, który niedużym kosztem można wykonywać w zaciszu domowym. Jakie są jego zalety? Jak go przeprowadzić i czemu zyskał takie uznanie? Tego dowiecie się w tym artykule.

Nie od dziś wiadomo, że kobietom zależy na atrakcyjnym wyglądzie. Dbają zwłaszcza o skórę (np. produktami Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka) oraz o włosy, gdyż mówi się, że to swego rodzaju wizytówki. Stąd bierze się popularność wielu różnych zabiegów. Olejowanie włosów to żadna nowinka. O tej metodzie od dawien dawna wiedzą Hinduski i Arabki i podobno to właśnie jej zawdzięczają swoje piękne, grube i lśniące włosy. Zabieg ten był stosowany już w starożytności przez Egipcjanki, a dziś kobiety nadal chętnie po niego sięgają.

Czym jest olejowanie?

To nic innego jak nakładanie określonego oleju na włosy. Możemy to robić na całej długości aż od skalpu bądź na części czy końcówkach, jeśli boimy się obciążenia. Pozostawiamy włosy w takim stanie na godzinę, dwie lub nawet całą noc. Dobrze jest założyć na głowę czepek i owinąć ją ręcznikiem. Dzięki temu powstanie wyższą temperatura, a składniki lepiej wchłoną w strukturę włosa. Oczywiście później myjemy włosy i stosujemy normalną pielęgnację, czyli odżywkę czy maskę. Warto dodać, że istnieją różne sposoby. Możemy olejować włosy na mokro, na sucho bądź w naczyniu z roztworem.

Jak często stosujemy taką metodę?

W zależności od potrzeb. Optymalnie będzie olejować włosy dwa razy w tygodniu, jednak jest to umowna zasada i wszystko zależy od Waszych włosów. Na pewno zniszczone włosy potrzebują tego zabiegu znacznie częściej niż normalne.

Dla kogo?

Olejowanie to niezwykle uniwersalny zabieg, który sprawdzi się u każdego. Zarówno na suchych, jak i przetłuszczających się włosach. Należy jedynie metodą prób i błędów dobrać odpowiedni sposób i rodzaj oleju.

Jakie wybierać oleje?

Wszystko zależy od rodzaju włosów. Różne oleje przeznaczone są dla określonych typów włosa. Obszerniejsze informacje na ten temat znajdziecie bez problemu w internecie. Inne oleje np. przeznaczone są dla włosów wysokoporowatych, a inne dla niskoporowatych. Najpopularniejszymi są chociażby takie, jak: kokosowy, jojoba, ze słodkich migdałów, rycynowy czy z oliwek.

Jakie są rezultaty?

Przede wszystkim już po kilku takich kuracjach zauważymy, że włosy są w lepszej kondycji. Staną się odżywione, zregenerowane, lśniące, gładkie, miękkie, sprężyste i mocne. Olejowanie wspomaga także walkę z wypadaniem oraz łupieżem.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE