Słów kilka o olejowaniu włosów

9 gru

Olejowanie to ostatnimi czasy dość popularny zabieg na włosy, który niedużym kosztem można wykonywać w zaciszu domowym. Jakie są jego zalety? Jak go przeprowadzić i czemu zyskał takie uznanie? Tego dowiecie się w tym artykule.

Nie od dziś wiadomo, że kobietom zależy na atrakcyjnym wyglądzie. Dbają zwłaszcza o skórę (np. produktami Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka) oraz o włosy, gdyż mówi się, że to swego rodzaju wizytówki. Stąd bierze się popularność wielu różnych zabiegów. Olejowanie włosów to żadna nowinka. O tej metodzie od dawien dawna wiedzą Hinduski i Arabki i podobno to właśnie jej zawdzięczają swoje piękne, grube i lśniące włosy. Zabieg ten był stosowany już w starożytności przez Egipcjanki, a dziś kobiety nadal chętnie po niego sięgają.

Czym jest olejowanie?

To nic innego jak nakładanie określonego oleju na włosy. Możemy to robić na całej długości aż od skalpu bądź na części czy końcówkach, jeśli boimy się obciążenia. Pozostawiamy włosy w takim stanie na godzinę, dwie lub nawet całą noc. Dobrze jest założyć na głowę czepek i owinąć ją ręcznikiem. Dzięki temu powstanie wyższą temperatura, a składniki lepiej wchłoną w strukturę włosa. Oczywiście później myjemy włosy i stosujemy normalną pielęgnację, czyli odżywkę czy maskę. Warto dodać, że istnieją różne sposoby. Możemy olejować włosy na mokro, na sucho bądź w naczyniu z roztworem.

Jak często stosujemy taką metodę?

W zależności od potrzeb. Optymalnie będzie olejować włosy dwa razy w tygodniu, jednak jest to umowna zasada i wszystko zależy od Waszych włosów. Na pewno zniszczone włosy potrzebują tego zabiegu znacznie częściej niż normalne.

Dla kogo?

Olejowanie to niezwykle uniwersalny zabieg, który sprawdzi się u każdego. Zarówno na suchych, jak i przetłuszczających się włosach. Należy jedynie metodą prób i błędów dobrać odpowiedni sposób i rodzaj oleju.

Jakie wybierać oleje?

Wszystko zależy od rodzaju włosów. Różne oleje przeznaczone są dla określonych typów włosa. Obszerniejsze informacje na ten temat znajdziecie bez problemu w internecie. Inne oleje np. przeznaczone są dla włosów wysokoporowatych, a inne dla niskoporowatych. Najpopularniejszymi są chociażby takie, jak: kokosowy, jojoba, ze słodkich migdałów, rycynowy czy z oliwek.

Jakie są rezultaty?

Przede wszystkim już po kilku takich kuracjach zauważymy, że włosy są w lepszej kondycji. Staną się odżywione, zregenerowane, lśniące, gładkie, miękkie, sprężyste i mocne. Olejowanie wspomaga także walkę z wypadaniem oraz łupieżem.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE