Wcierki do włosów

W dzisiejszych czasach pielęgnacja nierzadko jest wieloetapowa i dość skomplikowana. Dzieje się tak nie tylko w przypadku dbania o cerę, ciało czy paznokcie, ale także o włosy. Jednymi ze składowych takiej pielęgnacji są wcierki do włosów, o których dziś napiszemy parę słów.

Dbałość o skórę głowy

Wcierki do włosów to produkty skierowane typowo do skóry głowy, które mają za zadanie pozytywnie wpływać na jej kondycję oraz działać u źródła, czyli na cebulki włosów. Dzięki temu są to jedne z najintensywniejszych w swoim działaniu kosmetyków. Co ciekawe, o takich preparatach wiedziały już nasze babcie i z powodzeniem korzystały z ich dobroczynnych właściwości.

Działanie wcierek

Wcierki to produkty o rzadkiej konsystencji, które skrywają w sobie dość skoncentrowane składniki. Mogą działać na różne problemy związane z włosami i skórą głowy. Ich najważniejszym przeznaczeniem zazwyczaj jest wzmocnienie i odżywienie włosów już u ich podstawy, czyli u cebulek. Wpływa to pozytywnie na wzrost i gęstość. Wcierki minimalizują wypadanie i sprawiają, że włosy stają się mocniejsze i grubsze. Potrafią one jednak wykazywać też inne działanie. Niektóre mają za zadanie regulować produkcję sebum, czyli hamować przetłuszczanie się włosów, które mają do tego nadmierną tendencję. Inne skupione są na walce ze swędzeniem i łuszczącą się skórą, co wspomaga leczenie łupieżu. W końcu są nawet wcierki, które łagodzą podrażnienia i różne stany zapalne. Wcierki z reguły przedłużają też świeżość i unoszą włosy od nasady.

Stosowanie

Wcierki, jak sama nazwa już nam podpowiada, wcieramy w skórę głowy. Możemy robić to na dwa sposoby. Pierwszy z nich to nakładanie przed myciem na dłuższy czas. Dobrze jest potrzymać taki produkt nawet do dwóch godzin. Potem myjemy włosy i gotowe. Jest to sposób polecany w przypadku tłustych, olejowych wcierek albo dla osób z włosami skłonnymi do przetłuszczania się i obciążania. Drugi sposób to po prostu nałożenie wcierki po myciu włosów. Oczywiście chyba nie muszę wspominać, że przy stosowaniu wcierek, jak w przypadku wszystkich produktów, warunkiem niezbędnym do uzyskania zadowalających efektów jest regularność. Kosmetyki takie stosujemy przynajmniej kilka razy w tygodniu, a z pewnością szybko zobaczymy rezultaty. Skąd wziąć wcierki? Istnieją dwa wyjścia. Możesz zaopatrzyć się w gotowy produkt w drogeriach, w których jest spory wybór takich produktów, albo stworzyć go sama, inspirując się przepisami z internetu.

Zapraszamy także na naszą stronę www.molluscoo.pl, gdzie znajdziecie najwyższej jakości kosmetyki z wyciągiem ze śluzu ślimaka.