Pielęgnacyjne postanowienia noworoczne

5 sty

Wszyscy wiemy, że koniec starego i początek nowego to dla wielu świetny pretekst do podsumowań, zamykania rozdziałów i planowania przyszłości. Styczeń to okres gorących postanowień noworocznych, które z pasją realizujemy…przynajmniej do końca stycznia. A tak na poważnie, to oczywiście nie ma w tym nic złego. Dobrze podejmować wyzwania i próbować im sprostać. My dziś proponujemy oczywiście pielęgnacyjne postanowienia noworoczne.

Postanawiać można sobie wiele rzeczy. Wszystko zależy od tego, na czym nam zależy i jaki aspekt życia chcemy poprawić. Zachęcamy do zmotywowania się do czytania większej ilości książek, poświęcania czasu bliskim czy bezinteresownej pomocy. I może przy tych górnolotnych planach znajdzie się miejsce na proste, przyziemne, ale ważne sprawy, do których należy dbanie o siebie? Jeśli tak, to przedstawiamy Wam pielęgnacyjne postanowienia noworoczne, czyli kilka punktów, które po prostu musicie wdrożyć w życie!

1. Zawsze będę wykonywać demakijaż przed pójściem spać

Tak, tak, wiemy, że to oczywista oczywistość i przecież nie trzeba tego do znudzenia powtarzać. Ale niech pierwsza rzuci kamień ta, której nigdy nie zdarzyło się przyjść zmęczonej po imprezie i pójść spać w pełnym makijażu. I co? No właśnie! A tego absolutnie nie powinnyśmy robić, bo to chyba największa zbrodnia, jaką można wyrządzić swojej cerze. Sen to czas regeneracji, kiedy skóra potrzebuje oddechu i spokoju. Musi być czysta, zadbana i nieposiadająca na sobie zanieczyszczeń całego dnia. Dlatego od dziś nigdy nie kładziemy się spać bez umycia twarzy!

2. Zadbam o prawidłowe nawilżenie

Jeśli chcesz uzyskać piękną, zdrowa, gładką, miękką skórę, to musisz pamiętać o jej nawilżeniu. Stosuj kremy i sera o dobrych, naturalnych składach, które odżywią skórę dokładnie i dogłębnie. Produkty aplikuj dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Oczywiście zaskoczeniem nie jest, że do tego przeznaczenia naszym zdaniem świetnie sprawdzą się kosmetyki Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka, które znajdziesz tutaj.

3. Raz w tygodniu wykonam peeling i zrobię maseczkę

Raz w tygodniu – czy to naprawdę tak wiele? A przekonacie się, jak zmieni to wygląd Waszej cery. Regularnie złuszczany naskórek i zastrzyk skoncentrowanych substancji potrafią naprawdę zdziałać cuda. Przekonajcie się!

Być może dla niektórych z Was postanowienia te wydają się być zbyt trudne i czasochłonne, ale to absolutna podstawa i naprawdę niewiele. Niewiele, które zmienia tak wiele! Spróbujcie, a same zobaczycie.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE