Nieświadome niszczenie paznokci

16 lis

Okazuje się, że są pewne zachowania, które absolutnie nie sprzyjają zdrowiu naszych paznokci, a często w ogóle nie mamy o tym pojęcia. A przecież zależy nam, aby były silne i zdrowe. Nie pozwól, aby nieświadome niszczenie paznokci Ci w tym przeszkodziło.

W dzisiejszych czasach wiele kobiet przykłada dużą wagę do wyglądu swoich dłoni, a także paznokci. Być może wciąż mamy w głowie stwierdzenie, iż zadbane dłonie są wizytówką kobiety. Powiedziałabym jednak, że płeć nie ma tu specjalnego znaczenia, bowiem są one wizytówką wszystkich, zarówno pań, jak i panów. W końcu często jest to jeden z pierwszych, zaraz po twarzy, elementów ciała, na który zwracamy uwagę, kiedy kogoś poznajemy i wyrabiamy sobie na jego temat mimowolnie opinię. Obecnie bardzo rozwinął się rynek manicure’owy. Regularnie korzystamy z wizyt u kosmetyczek, dbamy o nasze paznokcie i ozdabiamy je.Nie psujmy tego przez nieświadome niszczenie paznokci.

Paznokcie jako narzędzie

Niestety często bywa tak, że używamy naszych paznokci nie do końca zgodnie z ich przeznaczeniem i zbytnio je forsujemy. Jak chociażby wtedy, kiedy podważamy nimi różne rzeczy czy zdrapujemy. A one nie do tego przecież służą. Dlatego takie działanie może je osłabić i doprowadzić do łamania.

Stukanie

Ile z Was, siedząc przy biurku w pracy czy w domu, ma nawyk ciągłego stukania paznokciami w blat? Okazuje się, że on także negatywnie wpływa na kondycję paznokci. Może uszkadzać je, a także zmniejszać trwałość manicure.

Piłowanie wilgotnych paznokci

To kolejny kiepski pomysł. Wilgotne paznokcie są bardziej podatne na uszkodzenia, więc w ten sposób im na pewno nie pomagasz. Poczekaj, aż wyschną i dopiero wtedy przystąp do piłowania.

Największy grzech, czyli zrywanie manicure

Choć włos jeży mi się na samą myśl, to niestety mam świadomość, że wciąż wiele pań tak robi. Zrywa na siłę tipsy czy hybrydy, co jest chyba najgorszą możliwą rzeczą, jaką można zrobić swoim paznokciom. Zabieg ten trzeba przeprowadzać w odpowiedni sposób z użyciem odpowiedniego sprzętu. Zrywanie w ten sposób niebywale niszczy płytkę, a efekty widać jeszcze długo potem.

Brak przerw w manicure

Jako że robienie, czy to hybryd, czy innego typu manicure, jest dziś bardzo modne, to dochodzimy do punktu, w którym panie latami robią je raz za razem bez żadnych przerw. Coś takiego na pewno nie służy paznokciom. Nie oszukujmy się, każda stylizacja w jakiś sposób je osłabia. Jeśli więc wciąż ją ponawiamy i nie dajemy paznokciom ani chwili odpoczynku, to nietrudno przewidzieć konsekwencje. Raz na miesiąc czy dwa daj im trochę swobody. Odżyw, nawilż, stosuj preparaty witaminowe i dopiero wróć do malowania.

Diety nie oszukasz

Ostatnim, ale na pewno nie mniej istotnym punktem, jest dieta. Jeśli jest uboga, to żadną pielęgnacją nie nadrobisz stanu nie tylko paznokci, ale też skóry czy włosów. Wszystko potrzebuje witamin i mikro oraz makroelementów. Dieta powinna być zdrowa, bogata i zbilansowana. To klucz do pięknego wyglądu. To oraz oczywiście nawilżenie, które jest zawsze istotne. Jeśli akurat nie masz pod ręką kremu do rąk, to użyj tego do twarzy. Sprawdzi się równie świetnie, jak nie lepiej. Na pewno będzie tak w przypadku kremu Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka, który słynie z regeneracyjnego działania.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE