Nieświadome niszczenie paznokci

16 lis

Okazuje się, że są pewne zachowania, które absolutnie nie sprzyjają zdrowiu naszych paznokci, a często w ogóle nie mamy o tym pojęcia. A przecież zależy nam, aby były silne i zdrowe. Nie pozwól, aby nieświadome niszczenie paznokci Ci w tym przeszkodziło.

W dzisiejszych czasach wiele kobiet przykłada dużą wagę do wyglądu swoich dłoni, a także paznokci. Być może wciąż mamy w głowie stwierdzenie, iż zadbane dłonie są wizytówką kobiety. Powiedziałabym jednak, że płeć nie ma tu specjalnego znaczenia, bowiem są one wizytówką wszystkich, zarówno pań, jak i panów. W końcu często jest to jeden z pierwszych, zaraz po twarzy, elementów ciała, na który zwracamy uwagę, kiedy kogoś poznajemy i wyrabiamy sobie na jego temat mimowolnie opinię. Obecnie bardzo rozwinął się rynek manicure’owy. Regularnie korzystamy z wizyt u kosmetyczek, dbamy o nasze paznokcie i ozdabiamy je.Nie psujmy tego przez nieświadome niszczenie paznokci.

Paznokcie jako narzędzie

Niestety często bywa tak, że używamy naszych paznokci nie do końca zgodnie z ich przeznaczeniem i zbytnio je forsujemy. Jak chociażby wtedy, kiedy podważamy nimi różne rzeczy czy zdrapujemy. A one nie do tego przecież służą. Dlatego takie działanie może je osłabić i doprowadzić do łamania.

Stukanie

Ile z Was, siedząc przy biurku w pracy czy w domu, ma nawyk ciągłego stukania paznokciami w blat? Okazuje się, że on także negatywnie wpływa na kondycję paznokci. Może uszkadzać je, a także zmniejszać trwałość manicure.

Piłowanie wilgotnych paznokci

To kolejny kiepski pomysł. Wilgotne paznokcie są bardziej podatne na uszkodzenia, więc w ten sposób im na pewno nie pomagasz. Poczekaj, aż wyschną i dopiero wtedy przystąp do piłowania.

Największy grzech, czyli zrywanie manicure

Choć włos jeży mi się na samą myśl, to niestety mam świadomość, że wciąż wiele pań tak robi. Zrywa na siłę tipsy czy hybrydy, co jest chyba najgorszą możliwą rzeczą, jaką można zrobić swoim paznokciom. Zabieg ten trzeba przeprowadzać w odpowiedni sposób z użyciem odpowiedniego sprzętu. Zrywanie w ten sposób niebywale niszczy płytkę, a efekty widać jeszcze długo potem.

Brak przerw w manicure

Jako że robienie, czy to hybryd, czy innego typu manicure, jest dziś bardzo modne, to dochodzimy do punktu, w którym panie latami robią je raz za razem bez żadnych przerw. Coś takiego na pewno nie służy paznokciom. Nie oszukujmy się, każda stylizacja w jakiś sposób je osłabia. Jeśli więc wciąż ją ponawiamy i nie dajemy paznokciom ani chwili odpoczynku, to nietrudno przewidzieć konsekwencje. Raz na miesiąc czy dwa daj im trochę swobody. Odżyw, nawilż, stosuj preparaty witaminowe i dopiero wróć do malowania.

Diety nie oszukasz

Ostatnim, ale na pewno nie mniej istotnym punktem, jest dieta. Jeśli jest uboga, to żadną pielęgnacją nie nadrobisz stanu nie tylko paznokci, ale też skóry czy włosów. Wszystko potrzebuje witamin i mikro oraz makroelementów. Dieta powinna być zdrowa, bogata i zbilansowana. To klucz do pięknego wyglądu. To oraz oczywiście nawilżenie, które jest zawsze istotne. Jeśli akurat nie masz pod ręką kremu do rąk, to użyj tego do twarzy. Sprawdzi się równie świetnie, jak nie lepiej. Na pewno będzie tak w przypadku kremu Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka, który słynie z regeneracyjnego działania.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE