Makijaż w jesiennym klimacie

Jesień wkroczyła w tym roku pewnym krokiem już z dniem 1 września. Nie pozostawiła latu ani odrobiny miejsca i bezkompromisowo wdarła się z butami w nasze życie. A skoro tak, to czas na makijaż w jesiennym klimacie!

Dzielimy się na tych, którzy ją uwielbiają albo nienawidzą, choć z pewnością zależy to mocno od aury. Mowa oczywiście o jesieni. Chyba nikt nie potrafi pogodzić się z tym, że jeszcze chwilę temu było ciepło i świeciło piękne słońce, a teraz po oknach spływają strugi deszczu, świat kąpie się w szarości, a pogoda skutecznie zniechęca do wysuwania nosa z ciepłego mieszkania. Jednak jeśli mowa o pięknej, złotej jesieni, to rzecz ma się już zgoła inaczej. W końcu kto nie lubi przechadzać się po parku, który mieni się kolorami bardziej niż kiedykolwiek. Dodatkowo ciepłe herbatki pite do czytanej pod kocykiem książki lub do oglądania ulubionego serialu. Przyznać się, kto tego nie lubi! No i zostaje jeszcze jedno. Uwielbiamy przecież makijaż w jesiennym klimacie!

Jak dodać jesiennego smaczku do swojego makijażu?

Kolory jesieni to przede wszystkim ciepłe odcienie. Złota, brązy, rudości, odcienie musztardowe, ale też zielenie i czerwienie. Istnieje kilka różnych sposobów na to, jak przemycić je do swojego makijażu i poczuć się jeszcze bardziej jesiennie. Prym wiodą tu na pewno oczy i usta. Jesienią ubóstwiamy pomadki w kolorze ciemnej czerwieni, burgundu, a nawet śliwki. Cudownie komponują się z jesienną garderobą, czyli swetrami i płaszczami. Jeśli chcesz zaszaleć, pokuś się o usta ombre. Możesz też postawić na makijaż oczu. Jesień to piękne, ciepłe, rudawe smoky albo odważniejsze makijaże z odcieniami zieleni czy czerwieni. Alternatywą dla zajmującej pracy cieniami może być np. kreska eyelinerem w takich kolorach, która będzie fajną odmianą dla klasycznej czerni.

Pamiętaj o pielęgnacji!

Przede wszystkim jednak postaraj się zadbać o swoją cerę. Jesień to nie jest najlepsza pora dla naszej skóry. Zmęczona latem musi stawić czoła nowym wyzwaniom. Dodatkowo ten przełom pór roku często negatywnie wpływa na jej kondycję. Może nieco wariować. Przesuszać się na zmianę z przetłuszczaniem czy pojawianiem się niespodzianek. Postaw na dobrej jakości pielęgnację i koniecznie nawilżaj cerę. Świetne do tego celu kosmetyki Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka znajdziesz na naszej stronie.