Kolor roku 2020

Pod koniec każdego roku Instytu Pantone ogłasza kolor przewodni przyszłych 12 miesięcy. Był już ultrafiolet i koral, a teraz czas na klasyczny niebieski, czyli kolor roku 2020.

Classic blue to kolorystyczny motyw przewodni 2020 roku. Czysta niebieska barwa kojarzy nam się z wodą, niebem i przestrzenią. To chłodny kolor, który utożsamiany jest z czystością, spokojem, duchowością i harmonią. A jak można kolor roku 2020 przemycić w naszym codziennym życiu?

Instytut Pantone

Najpierw jednak krótka notka dla tych z was, którzy nie mają pojęcia, czym jest Instytu Pantone. To amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją systemów używanych w przemyśle poligraficznym. Opracowało ono, a także wydało, unikatową skalę barw nazywaną Skalą Pantone. Co roku podają oni również kolor, który będzie królował w danym roczniku.

Jak przemycić kolor roku?

Oczywiście wraz z ogłoszeniem wyniku możemy spodziewać się zatrzęsienia ubrań oraz dodatków w tym kolorze w sklepach. Klasyczny niebieski to piękny i szlachetny kolor, jednocześnie zwraca na siebie dość dużą uwagę. Przepięknie wyglądają w nim chłodne typy urody z chłodną karnacją i jasnymi włosami. Cudownie wydobywa także brąz oczu czy włosów. Jednak nie ma tu ograniczeń. Jeśli tylko podoba ci się ten odcień i dobrze się w nim czujesz, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzupełnić swoją garderobę o element w kolorze classic blue.

A może makijaż?

Klasyczny niebieski to też wspaniały i odrobinę niedoceniony kolor w makijażu. Wiele z nas boi się niebieskiego, kojarząc go z, uważanymi dzisiaj za tandetne, makijażami lat 80. Jednak niebieski, przy odrobinie wiedzy i umiejętności, potrafi być śliczną barwą w makijażu. Oczywiście najbardziej widzimy go w makijażu oczu. Możesz pokusić się o niebieskie matowe smoky, przełamując je np. cieplejszym brązem w załamaniu. Jednak jeszcze lepszym sposobem, który również jest odważny, ale nie aż tak dominujący, jest kreska w odcieniu intensywnego niebieskiego koloru. To cudowny makijaż dla brązowych oczu, ponieważ pięknie z nimi współgra i wydobywa ich urok.

Przed makijażem pamiętajcie o trosce o swoją skórę. W miesiącach zimowych ma ona szczególnie trudno, więc wspomóżmy ją solidną pielęgnacją. Nie zapominaj przed makijażem zaaplikować dobre serum czy krem, które stanowić będą doskonałą bazę. Kosmetyki z wyciągiem ze śluzu ślimaka o najwyższej jakości znajdziecie na naszej stronie www.molluscoo.pl