5 kroków do wymarzonych włosów

9 wrz

Zapewne wiele z Was uważa, że piękne, zadbane włosy są wizytówką każdej kobiety. I z pewnością jest w tym wiele racji. Wymarzona czupryna to nasza najpiękniejsza ozdoba i jeden z największych atutów, który od razu rzuca się w oczy. To coś, czego nie sposób przeoczyć. Zostaje zauważone nie tylko przez inne kobiety, ale także przez panów. Jak więc osiągnąć ten wymarzony cel?

Osoby rozpoczynające swoją przygodę ze świadomą pielęgnacją włosów często czują się nieco zagubione. Mnogość zasad, sprzeczność porad oraz niezliczona ilość treści odnośnie tej tematyki mogą nieco namieszać nam w głowie i wprawić w zakłopotanie. Dlatego też też dziś przestawiamy 5 złotych zasad, dzięki którym Twoje włosy będą wyglądać perfekcyjnie.

Zapoznajcie się

Niezwykle istotne jest, aby mieć świadomość swoich włosów. Ich typu, stanu oraz potrzeb. Bez tego niewiele jesteśmy w stanie osiągnąć, gdyż nie dobierzemy odpowiednio dopasowanej pielęgnacji. Powinnyśmy zastanowić się, czy nasze włosy są wysokoporowate czy nisko, zniszczone i suche, a może w niezłej kondycji, gęste czy rzadkie, grube czy cienkie, z tendencją do kręcenia się, a może proste. Takich informacji musimy uzyskać sporo. Jak to zrobić? Przede wszystkim obserwując je i wdrażając metodę prób i błędów. Chyba nikomu nie udało się nigdy od razu dobrać idealnych produktów do swoich potrzeb. Ta niełatwa sztuka wymaga czasu i jedynie używanie różnych sposobów ich pielęgnacji sprawi, że w końcu odnajdziesz ten optymalny. Warto też posiłkować się materiałami z różnych źródeł, np. Internetu, których znajdziecie niezliczoną wprost ilość.

Słuchaj swoich włosów

To jedna z podstawowych sztuk, której osiągnięcie jest niezbędne dla dojścia do celu. A ze sztukami bywa już tak, że nie są proste i wymagają czasu, aby się ich nauczyć. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Zacznij zwracać na nie uwagę, przyglądać się im, obserwować. Na tej podstawie po jakimś czasie rozpoznasz, czego w danym momencie potrzebują, jakich składników: protein, humektantów czy może emolientów.

Znajdź produkty idealne

I znów niezbędna jest nam znajomość naszych włosów, a metoda prób i błędów w pełni usprawiedliwiona. Inaczej nie da się znaleźć tych perfekcyjnie dobranych do nas. Możesz podpatrzeć kosmetyki np. u blogerki czy vlogerki z podobnym typem włosa. Pamiętaj, że piękne włosy wymagają wielostopniowej pielęgnacji i dużej wiedzy. Szampony, odżywki, maski, olejki, sera, wcierki, peelingi powinny być obecne w Twojej pielęgnacji. Niestety, piękne włosy wymagają wiele, ale nikt nie mówił, że będzie prosto.

Systematyczność przede wszystkim

Tak już w życiu jest, że aby doczekać się pozytywnych rezultatów, potrzeba czasu i regularności. Nie inaczej jest w tym przypadku. Nałożenie maski raz na miesiąc, a serum czy oleju co dwa tygodnie nie załatwi sprawy. Z takim podejściem nigdy nie doczekamy się wymarzonych włosów. Systematyczność jest tutaj absolutną podstawą.

Zaprzyjaźnij się z układaniem

Fakty są takie, że nawet zadbane włosy często nie będą prezentowały się oszałamiająco, jeśli odpowiednio ich nie ułożymy. I oczywiście nie mam tu na myśli niszczących je metod, takich jak prostowanie czy kręcenie lokówką. Chodzi o to, aby wydobyć z nich naturalne piękno i wykorzystać tkwiący w nich potencjał. Kręcenie włosów bez użycia ciepła, układanie na szczotkę, podkreślenie naturalnych fal albo ładne upięcie? Wszystkie chwyty dozwolone. Oczywiście, o ile nie niszczą naszych drogocennych włosów. Możesz wspomóc się produktami do stylizacji, jednak pamiętaj, aby zwracać uwagę na ich skład. Nie wybieraj tych z alkoholem, który wysusza włosy, ale takie, które im nie zaszkodzą.

To 5 ogólnych kroków, które doprowadzą Cię do perfekcyjnej czupryny. Jak widać, podstawą wszystkiego jest świadomość i poznanie się. Później idzie już z górki. A kiedy raz już się tego nauczysz, słuchasz włosów, znalazłaś idealne produkty i jesteś regularna, to drzwi do świata pięknych włosów będą stały dla Ciebie otworem. A nuż okaże się, że Twoim Świętym Włosowym Graalem zostanie serum Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka?

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE