Jak przedłużyć świeżość włosów?

28 lip

Bądźmy ze sobą szczere. Mycie włosów to jedna z tych czynności, których wykonywanie nie należy zazwyczaj do przyjemności i właściwie mogłyby nie istnieć. Lubimy uczucie świeżych, czystych włosów, ale nie przepadamy już za ich myciem. Warto się więc zastanowić, co można zrobić, aby przedłużyć jak najbardziej ten stan.

Z włosami jest jak z cerą. Każdy ma je inne. Jedni mogą myć je co tydzień, a inni muszą codziennie, ponieważ w przeciwnym razie zamiast estetycznej fryzury zostają niezbyt atrakcyjne strąki. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że codzienne mycie włosów jest naprawdę uciążliwe i czasem daje się we znaki. Przy długich włosach cały proces łącznie z suszeniem, pielęgnacją i stylizacją zabiera naprawdę dużo czasu. Okazuje się jednak, że istnieją pewne sposoby, dzięki którym możemy przedłużyć świeżość naszych włosów.

Mycie włosów dwa razy

Jeśli Twoje włosy mocno się przetłuszczają, to pojedyncze mycie może im nie wystarczyć. Dobrze jest ponowić tę czynność. Pierwsza usuwa największe zanieczyszczenia, a druga dokładnie domywa resztki i odświeża. Łatwo zauważyć różnicę między pierwszym a drugim myciem. Przy tym ostatnim szampon o wiele lepiej się pieni, a włosy wydają się być lepiej oczyszczone.

Płukanie chłodną wodą

W celu dokładnego oczyszczenia dobrze jest użyć letniej bądź lekko ciepłej wody. Warto jednak przy ostatnim płukaniu przesunąć nieco kurek w stronę chłodnej wody, ponieważ dzięki niej włosy dłużej pozostają czyste.

Dobrze dobrane produkty

Pamiętaj o tym, aby dopasować kosmetyki do potrzeb Twojej skóry głowy i włosów. Jeśli szybko się przetłuszczają, to używaj szamponów, które są dedykowane takiemu typowi włosów. Nie można używać ani zbyt agresywnie myjących, ponieważ wysuszą skórę głowy, przez co będzie ona broniła się i wydzielała jeszcze większą ilość łoju, ani zbyt delikatnych, gdyż niedokładnie oczyszczą bądź obciążą. Odżywki i maski także nie powinny być zbyt ciężkie, oblepiające i obciążające, ponieważ mogą się przyczyniać do przetłuszczania. Lepiej stosować te spłukiwane niż bez spłukiwania.

Użycie odżywki przed myciem

Jeśli Twoje włosy nie lubią się z żadnymi nawilżającymi produktami, możesz spróbować używać ich przed myciem, a następnie oczyszczać włosy. Dzięki temu nie uzyskasz efektu obciążonej fryzury.

Mycie szczotek

To punkt, o którym wiele osób zapomina, a jest bardzo istotny. Powinnyśmy bardzo często myć szczotki i grzebienie, gdyż gromadzi się tam wiele zanieczyszczeń, które następnie przechodzą na włosy. Przez to szybciej się one przetłuszczają. Pamiętaj o myciu tych akcesoriów chociaż raz na kilka dni.

Peeling nie tylko na ciele

Póki co nie jest to chyba jeszcze popularny zabieg w naszych łazienkach, a szkoda. Pamiętamy o peelingu twarzy czy ciała, ale gorzej ze skórą głowy. Warto się przekonać, bo zabieg ten poprawia kondycję włosów, zmniejsza ich przetłuszczane i sprawia, że fryzura lepiej się układa, a czego można chcieć więcej. Stosujemy go raz bądź dwa w tygodniu.

O włosy trzeba dbać, aby odwdzięczały się pięknym wyglądem. Tak jest ze wszystkim. Twarz oczyszczamy i nawilżamy dobrym kremem, np. tym z Molluscoo ze śluzem ślimaka. I tak samo włosy wymagają odpowiedniego, delikatnego, ale skutecznego oczyszczenia oraz nawilżenia, które nie będzie ich obciążało. Dopasowanie odpowiednich produktów jest tu kluczem do sukcesu.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE