Jak przedłużyć świeżość włosów?

28 lip

Bądźmy ze sobą szczere. Mycie włosów to jedna z tych czynności, których wykonywanie nie należy zazwyczaj do przyjemności i właściwie mogłyby nie istnieć. Lubimy uczucie świeżych, czystych włosów, ale nie przepadamy już za ich myciem. Warto się więc zastanowić, co można zrobić, aby przedłużyć jak najbardziej ten stan.

Z włosami jest jak z cerą. Każdy ma je inne. Jedni mogą myć je co tydzień, a inni muszą codziennie, ponieważ w przeciwnym razie zamiast estetycznej fryzury zostają niezbyt atrakcyjne strąki. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że codzienne mycie włosów jest naprawdę uciążliwe i czasem daje się we znaki. Przy długich włosach cały proces łącznie z suszeniem, pielęgnacją i stylizacją zabiera naprawdę dużo czasu. Okazuje się jednak, że istnieją pewne sposoby, dzięki którym możemy przedłużyć świeżość naszych włosów.

Mycie włosów dwa razy

Jeśli Twoje włosy mocno się przetłuszczają, to pojedyncze mycie może im nie wystarczyć. Dobrze jest ponowić tę czynność. Pierwsza usuwa największe zanieczyszczenia, a druga dokładnie domywa resztki i odświeża. Łatwo zauważyć różnicę między pierwszym a drugim myciem. Przy tym ostatnim szampon o wiele lepiej się pieni, a włosy wydają się być lepiej oczyszczone.

Płukanie chłodną wodą

W celu dokładnego oczyszczenia dobrze jest użyć letniej bądź lekko ciepłej wody. Warto jednak przy ostatnim płukaniu przesunąć nieco kurek w stronę chłodnej wody, ponieważ dzięki niej włosy dłużej pozostają czyste.

Dobrze dobrane produkty

Pamiętaj o tym, aby dopasować kosmetyki do potrzeb Twojej skóry głowy i włosów. Jeśli szybko się przetłuszczają, to używaj szamponów, które są dedykowane takiemu typowi włosów. Nie można używać ani zbyt agresywnie myjących, ponieważ wysuszą skórę głowy, przez co będzie ona broniła się i wydzielała jeszcze większą ilość łoju, ani zbyt delikatnych, gdyż niedokładnie oczyszczą bądź obciążą. Odżywki i maski także nie powinny być zbyt ciężkie, oblepiające i obciążające, ponieważ mogą się przyczyniać do przetłuszczania. Lepiej stosować te spłukiwane niż bez spłukiwania.

Użycie odżywki przed myciem

Jeśli Twoje włosy nie lubią się z żadnymi nawilżającymi produktami, możesz spróbować używać ich przed myciem, a następnie oczyszczać włosy. Dzięki temu nie uzyskasz efektu obciążonej fryzury.

Mycie szczotek

To punkt, o którym wiele osób zapomina, a jest bardzo istotny. Powinnyśmy bardzo często myć szczotki i grzebienie, gdyż gromadzi się tam wiele zanieczyszczeń, które następnie przechodzą na włosy. Przez to szybciej się one przetłuszczają. Pamiętaj o myciu tych akcesoriów chociaż raz na kilka dni.

Peeling nie tylko na ciele

Póki co nie jest to chyba jeszcze popularny zabieg w naszych łazienkach, a szkoda. Pamiętamy o peelingu twarzy czy ciała, ale gorzej ze skórą głowy. Warto się przekonać, bo zabieg ten poprawia kondycję włosów, zmniejsza ich przetłuszczane i sprawia, że fryzura lepiej się układa, a czego można chcieć więcej. Stosujemy go raz bądź dwa w tygodniu.

O włosy trzeba dbać, aby odwdzięczały się pięknym wyglądem. Tak jest ze wszystkim. Twarz oczyszczamy i nawilżamy dobrym kremem, np. tym z Molluscoo ze śluzem ślimaka. I tak samo włosy wymagają odpowiedniego, delikatnego, ale skutecznego oczyszczenia oraz nawilżenia, które nie będzie ich obciążało. Dopasowanie odpowiednich produktów jest tu kluczem do sukcesu.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE