Ratunek dla zniszczonych włosów

28 paź

Jesień zadomowiła się u nas już na dobre. To trudny okres nie tylko dla naszej cery, ale włosów. Twarzy zapewnimy ukojenie dzięki dobrej pielęgnacji (świetnym wyborem okaże się z pewnością linia kosmetyków Molluscoo). A jak pomóc naszym włosom?

Niektóre z nas mają dość suche włosy z natury, inne natomiast wysuszają je nieprawidłową pielęgnacją. W obu wersjach włosy w efekcie finalnym są zniszczone i nie wyglądają estetycznie, a przecież mówi się, że to, zaraz obok uśmiechu, najpiękniejsza ozdoba kobiety. Wszystkie chciałybyśmy, aby prezentowały się jak najlepiej, więc warto poświęcić im trochę czasu i o nie zadbać. Trzeba jednak pamiętać, że aby osiągnąć wymarzone rezultaty, nie wystarczą chwilowe skoki i cudowne produkty. Przy pielęgnacji wymagana jest systematyczność oraz nabycie pewnych nawyków. Poniżej znajdziecie kilka porad dla posiadaczek zniszczonych włosów, które pomogą zmienić ten stan rzeczy i cieszyć się piękną, lśniącą fryzurą.

Olejowanie to podstawa

Większość włosów wprost kocha oleje. Potrzeba jedynie dopasować taki, który będzie odpowiadał naszym. Potrafią zdziałać cuda i uratować zniszczone włosy. Dość uniwersalną propozycją jest olej migdałowy czy awokado. Wystarczy produkt nałożyć na całą długość włosów bądź od brody w dół (w zależności od tego, czy Twoje włosy są podatne na przeciążenie, czy nie), przeczesać, zapleść warkocz i zostawić maskę na godzinę, kilka lub nawet całą noc. Warto na głowę nałożyć specjalny czepek, dzięki czemu substancje będą lepiej się wchłaniać i gotowe! Taki zabieg, stosowany regularnie przynajmniej raz w tygodniu, co jest bardzo istotne, może odmienić włosy nie do poznania.

Łagodne produkty do mycia

Niestety, ale wiele pań nie zwraca uwagi na to, czym myje włosy, a to błąd, zwłaszcza w przypadku zniszczonych włosów. Silne i agresywne detergenty mogą znacznie pogorszyć ich stan. Wybieraj produkty łagodne, delikatne i z dobrym składem. Świetnie sprawdzą się tutaj kosmetyki dla dzieci.

Woda ma znaczenie

Włosy często sprawiają wrażenie suchych, szorstkich i puszących się, gdyż ich łuski nie są prawidłowo zamknięte. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby przy myciu w ostatnim płukaniu używać zimnej wody, gdyż ona skutecznie je domyka. Ciepła woda natomiast je rozchyla.

Traktuj je delikatnie

Włosy są delikatną częścią naszego ciała, dlatego też takiego traktowania wymagają. Tym bardziej, jeśli są nadwyrężone i zniszczone. Nie trzyj włosów ręcznikiem, nie tarmoś ich i nie szarp, a oddadzą Ci swoim wyglądem.

Dobry silikon nie jest zły

Powinny się z nim zaprzyjaźnić właśnie posiadaczki zniszczonych włosów. Choć nie jest on super odżywczym i naturalnym składnikiem, to bardzo dobrze zabezpiecza włos, wygładza go i dodaje blasku.Stosuj takie serum po umyciu na wilgotne bądź suche włosy.

Pamiętaj o delikatnej stylizacji

Postawmy sprawę jasno – stylizacja nie sprzyja zniszczonym włosom. Zrezygnuj przede wszystkim z lakierów i pianek, które bardzo wysuszają i sprzyjają łamaniu się, oraz ogranicz używanie sprzętów, które fundują włosom bardzo wysoką temperaturę. Wszystko to bardzo pogarsza stan naszej fryzury. Jeśli trudno Ci z tego zrezygnować, to poszukaj alternatyw. Może jakieś upięcie?

Zaopatrz się w dobry grzebień

Przyda Ci się porządny grzebień o szerokim rozstawie ząbków. Dlaczego? Dlatego że to najdelikatniejszy sposób na czesanie włosów. Czynność tę wykonujemy tyle razy w ciągu dnia, że z pewnością damy tym trochę odetchnąć naszym włosom.

Farbowanie to kiepski pomysł

Niestety, ale koloryzacja, jaka by nie była, nigdy nie służy włosom. Przesusza je i niszczy. Jeśli więc borykasz się z i tak zniszczonymi włosami, to pomyśl o małym detoksie od farbowania. Wyjdzie im to na dobre.

Nie zapuszczaj na siłę

Zapuszczanie włosów na siłę nigdy nie jest dobrym pomysłem. Długie, ale zniszczone włosy naprawdę nie wyglądają estetycznie. Nie lepiej odpuścić i ściąć i tak nieładne końcówki? Krótkie fryzury również mogą prezentować się olśniewająco, a każde cięcie pięknie odświeża włos.

Wpisy

Zadbaj o skórę tej zimy

Choć śnieg za oknem widać dopiero od kilku dni, to już niedługo rozpocznie się kalendarzowa zima. A nawet jeśli nie obfituje w mroźne dni, to jest dla cery sporym wyzwaniem. Dlatego zadbaj o skórę tej zimy. Najbardziej sprzyjającą naszej cerze porą roku jest z...

Równowaga PEH – klucz do pięknych włosów

Pielęgnacja włosów staje się coraz bardziej złożonym i skomplikowanym procesem. Kiedyś wydawało się, że wystarczy umyć kosmyki i ewentualnie nałożyć pierwszą, lepszą odżywkę. Dziś dowiadujemy się coraz więcej o samych włosach i tym, czego potrzebują. Okazuje się, że...

Czy wiesz, jaki masz odcień skóry?

Karnacje ludzi znacznie się od siebie różnią. Okazuje się jednak, że nie chodzi jedynie o narodowość czy kolor skóry. Odcienie cery są różne nawet między nami, Polakami. Czy wiesz, jakie wyróżniamy i którym typem jesteś Ty? Podział na odcienie skóry jest szczególnie...

Maseczki do twarzy – SOS dla Twojej skóry

Niemal każda z nas ma swoją ulubioną, sprawdzoną pielęgnację, z której na co dzień korzysta. Jest dostosowana do naszych potrzeb, wymagań oraz typu skóry. Czasem jednak potrzebujemy takiej specjalnej broni, cięższej artylerii do walki z konkretnymi problemami. Należą...

KATEGORIE