Szeroko pojęta pielęgnacja to podstawa zadbanej skóry i atrakcyjnego wyglądu. Wiele kobiet zdaje sobie z tego sprawę i na co dzień stosuje różne jej kroki. Jednym z podstawowych jest z pewnością peeling.
Peeling to nic innego jak zabieg, który wykonujemy 1-2 razy w tygodniu, dzięki któremu złuszczamy martwy naskórek i pozbywamy się go. Dzięki tej czynności nasza skóra wygląda na zdrowszą, jaśniejszą i jędrniejszą. Poprawia to krążenie i napięcie. Oczyszcza pory i mieszki włosowe z wszelkich głębiej usytuowanych zanieczyszczeń. Jest w stanie także zmniejszać przebarwienia i wygładzać skórę oraz usprawniać wchłanianie się innych produktów. Jak widać, plusów i zalet peelingowania jest co niemiara. Dlatego jeśli jakimś cudem jeszcze nie włączyłaś tego zabiegu do swojego pielęgnacyjnego rytuału, to dobrze trafiłaś, bo ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!
Peeling twarzy
To jeden z najpopularniejszych rodzajów peelingów, który zdobył sporą popularność u kobiet. Na półkach drogerii znajdziemy wiele produktów, które są stworzone właśnie w celu peelingowania skóry twarzy. Oczyszczają, rozjaśniają cerę, niwelują przebarwienia i pozbywają się martwego naskórka.
Niezwykle ważne jest, aby taki produkt dobrać do potrzeb swojej skóry. Można skusić się na peelingi drobinkowe, które mechanicznie ścierają naskórek przez zawartość ostrych grudek bądź te enzymatyczne. Te drugie są produktami o „gładkiej” konsystencji, które złuszczają naskórek dzięki obecności kwasów. Jeśli masz cerę wrażliwą czy trądzikową, to lepiej sprawdzą Ci się właśnie peelingi enzymatyczne, które są znacznie delikatniejsze dla skóry twarzy. Jeśli natomiast nie przeszkadzają Ci tzw. „zdzieraki”, to śmiało celuj w peelingi z drobinkami ścierającymi. Znajdziesz zarówno te mocniej złuszczające, jak i te mniej, drobnoziarniste i gruboziarniste. Wszystko w zależności od typu Twojej skóry, potrzeb i preferencji. Warto zwrócić także uwagę na inne składniki zawarte w kosmetykach. Jeśli masz problemy z cerą, to przyda Ci się obecność składników antybakteryjnych czy przeciwtrądzikowych. Suchym cerom przysłużą się substancje nawilżające.
Po przeprowadzonym peelingu każdej skórze, niezależnie od rodzaju, przyda się porządna dawka ukojenia i nawilżenia. Dobrze w następnym kroku domowego SPA nałożyć na twarz jakąś maseczkę. Cudownie w przypadku każdej cery sprawdzi się maska w płachcie Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka.
Peeling ciała
To kolejny rodzaj, który jest dobrze znany większości pań i chętnie przez nie stosowany. Oczywistym działaniem po raz kolejny jest tutaj pozbycie się martwego naskórka. Dzięki temu nasza skóra jest gładsza, bardziej miękka, jędrna i napięta. Peelingi pomagają także w walce z cellulitem oraz sprawiają, że późniejsze kosmetyki lepiej się wchłaniają.
Rodzajów peelingów do ciała również jest mnóstwo. Najpopularniejsze są cukrowe, solne oraz kawowe. Dobrze, kiedy są połączone z dobroczynnymi dla naszej skóry składnikami, np. olejami, dzięki którym jednocześnie nawilżamy skórę. Produkty dobieramy znów do potrzeb i preferencji. Jeśli Twoja skóra jest delikatna i wrażliwa, to stroń od totalnych „zdzieraków” i sięgaj po subtelniejsze kosmetyki.
W przypadku całego ciała warto taki zabieg również zakończyć zastrzykiem odżywienia w postaci balsamu, mleczka czy olejku.
Peeling skóry głowy
To ten rodzaj złuszczania naskórka, który póki co nie jest zbyt rozpowszechniony – a szkoda. Taki zabieg ma szereg pozytywnych właściwości. Przede wszystkim oczyszcza mieszki włosowe z wielu zanieczyszczeń, dzięki czemu włosy są w lepszej kondycji, szybciej rosną oraz mniej się przetłuszczają. Dodatkowo taki masaż poprawia krążenie i jest zwyczajnie odprężający.
Peeling dłoni i stóp
Firmy stworzyły już nawet osobne produkty do peelingowania tych części ciała. Wiadomo, że skóra na stopach jest znacznie grubsza niż w innych partiach ciała, więc produkty przeznaczone do tych rejonów są zwykle dość agresywne. Nie dajcie się jednak nabrać chwytom marketingowym firm, gdyż zarówno dłonie, jak i stopy można peelingować tym samym produktem, co całe ciało.
Peeling ust
Jeśli masz problem z suchymi, spierzchniętymi ustami, to ten zabieg jest dla Ciebie. Nie tylko pozbędziesz się suchych skórek, ale także nawilżysz wargi przez zawartość olejów i innych nawilżających substancji. Zazwyczaj są to peelingi cukrowe, które z łatwością wykonasz sama w domu. Wystarczy łyżeczka cukru oraz dowolny olej i voila! Teraz wystarczy jeszcze pomadka nawilżająca i Twoje usta są gotowe na każdą szminkę.