Bazujemy na trwałym makijażu – czyli o rodzajach baz pod make up

16 wrz

Słowo baza oznacza jakiś fundament, pewną podstawę. Kojarzy nam się nieodłącznie z dobrym i solidnym podłożem dla reszty elementów. Wyraz ten nie nabiera innego wydźwięku w dziedzinie kosmetycznej i nie jest mylący. W końcu baza to podstawa dobrego i trwałego makijażu.

Podkład, tusz, puder to kosmetyki niezwykle popularne, a ich nazwa mówi cokolwiek chyba nawet zupełnemu laikowi. Z bazą jest już jednak zupełnie inaczej. Wiele pań nie zdaje sobie sprawy z istnienia tego typu produktu, a jeśli nawet, to nie uważa za coś istotnego i niezbędnego. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie zadanie ma ten kosmetyk, jakie działanie i cechy. Nie wiemy, jak może odmienić makijaż i pomóc zażegnać różnego rodzaju problemy. Wystarczy powiedzieć, ze z dobrej jakości bazą nadmierne błyszczenie się skóry, rozszerzone pory czy sucha skóra nie są nam straszne. Oczywiście w zależności od tego, po jakiego rodzaju bazę sięgniemy. Jednak ich cechą wspólną jest fakt, iż powinny znacząco przedłużać trwałość make upu i ułatwiać jego aplikowanie. Najważniejsze jednak, aby baza była dobra, sprawdzona i robiła zwyczajnie to, co ma robić.

Rodzaje baz pod makijaż

Baza nawilżająca

Typ bazy przeznaczony dla cery suchej, odwodnionej, która wymaga silnego nawilżenia. Jeśli borykasz się ze skórą cienką i suchą jak kartka papieru, a fluid jedynie podkreśla nieestetyczne, odstające skórki, to powinnaś się z nią zaprzyjaźnić. Oczywistym działaniem tej bazy jest bowiem silne nawilżenie skóry i przygotowanie jej do nałożenia makijażu. Ma w swoim składzie różnego rodzaju substancje nawilżające, takie jak chociażby kwas hialuronowy. Dzięki temu make up wygląda lepiej i trzyma się na naszej buzi dłużej.

Baza matująca

To produkt odwrotny działaniem od poprzedniego. Jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie zmatowić skórę i zapobiec nadmiernemu wybłyszczaniu się. Jest przeznaczona głównie dla posiadaczek cer tłustych czy mieszanych na strefę T. Trzyma w ryzach świecenie się, a my cieszymy się dłużej estetycznym makijażem i nie musimy biegać do lustra z pudrem w dłoni co godzinę.

Baza rozświetlająca

Rozświetlenie to wciąż niesłabnący makijażowy trend. Możemy uzyskać je na wiele sposobów. Jednym z nich jest rozświetlająca baza pod makijaż. Nadaje piękne, świetliste i zdrowe wykończenie oraz blask. Sprawia, że make up wygląda naturalniej i bardziej świeżo. To typ bazy głównie dedykowany cerom suchym czy normalnym, ale jeśli masz ochotę na trochę błysku, to żadna cera nie stoi na przeszkodzie. Możesz równie dobrze dodać ją do podkładu i otrzymać bardziej świetliste wykończenie. Skusisz się?

Baza wygładzająca

I znów już po samym nazewnictwie dokładnie wiemy, jaką rolę pełni produkt. Jej główne zadanie to wygładzanie porów, zmarszczek i wszelkich niedoskonałości twarzy. Sięgają po nią osoby borykające się z tymi problemami. Dzięki tym produktom cera wydaje się być gładsza i bardziej równomierna.

To główne typy baz pod makijaż. Łączy je jeden mianownik: ulepszają nasz makijaż. Możesz sięgnąć po taki rodzaj, jaki najbardziej Ci się podoba. Nie ma tu ograniczeń. Pamiętajmy jednak, że podstawą podstaw jest odpowiednia pielęgnacja. Bez niej żadna baza w pełni nam nie pomoże. Dlatego dobry krem bądź lekkie serum, np. z wyciągiem ze śluzu ślimaka z Molluscoo, odpowiednia baza na twarz i makijaż przetrwa z nami calutki zabiegany dzień!

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE