Podstawy pielęgnacji włosów

10 gru

My, kobiety, chcemy dbać o każdą część naszego wizerunku. Nie inaczej jest w przypadku włosów. Twarz pielęgnujemy najlepszymi kremami (np. produktami Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka), a na włosy nakładamy różnego rodzaju maski, odżywki i ampułki. I tak jak w przypadku cery, tak też w dbałości o włosy możemy wyróżnić podstawowe zasady, które sprawią, że osiągniesz wymarzoną, lśniącą i zdrową fryzurę.

Wiadomym jest, że na kondycję zarówno naszych włosów, jak i cery wpływa tryb życia, jaki prowadzimy, stan zdrowia, warunki atmosferyczne czy hormony. Jeśli żyjemy zdrowo, zdrowo się odżywiamy i dostarczamy organizmowi ruchu, to wszystko wygląda o wiele lepiej. Dobre składniki, witaminy, woda to substancje, które poprawiają kondycję włosów. Duży wpływ ma także pielęgnacja oraz znajomość podstawowych zasad, tak, aby włosy wspomóc, a nie osłabić je czy im zaszkodzić. Warto się z nimi zaznajomić, bo piękne włosy to świetna ozdoba kobiety, o której wszystkie marzymy.

1. Włosy nie lubią ciepła

Mimo że wie to niemal każda z nas, to bardzo często łamiemy tę zasadę. Wszystko dlatego, że ciepło jest nieodzownym elementem stylizacji włosów. Musimy jednak mieć świadomość tego, że to bardzo im szkodzi. Jeśli musisz suszyć włosy suszarką, to używaj chłodnego nawiewu, trzymaj ją co najmniej 20 cm od głowy i nie susz długo jednego miejsca. Po lokówki i prostownice sięgaj jak najrzadziej, a jeśli już to robisz, zadbaj o dobry sprzęt z odpowiednimi funkcjami chroniącymi włos. Potraktuj go najpierw specjalnym specyfikiem termoochronnym i nigdy nie stylizuj mokrych włosów. Latem nasze włosy także nie mają lekko. Istnieją kosmetyki z filtrami, które zabezpieczą fryzurę. Warto sięgać po nakrycia głowy chroniące przed słońcem.

2. Bądź delikatna

Nasze włosy to bardzo delikatna struktura i tak też musi być traktowana. Nie szarp ich, nie trzyj ręcznikiem.

3. Zimą noś czapkę

Okrycie głowy chroni włosy przed mrozem. Najlepiej, aby było ono dość luźne i wykonane z dzianiny.

4. Regularnie podcinaj

Często rozdwojone końcówki są niestety nieuniknione. Nic wtedy tak nie odświeża włosów i nie poprawia ich kondycji jak ścięcie końców włosów. Nie bój się fryzjera. Kilka centymetrów naprawdę robi różnicę.

5. Unikaj farbowania i trwałej ondulacji

Niestety, nie bardzo nam się to podoba, ale fakt jest taki, że farby niesamowicie niszczą włosy. Jeśli możemy, lepiej ich unikajmy, ponieważ naruszają ich strukturę, osłabiają i wysuszają je. Zwłaszcza w przypadku rozjaśniania włosów.

6. Myj poprawnie

Same najlepiej widzimy, jak często nasze włosy potrzebują mycia. Nie ma tu reguły. U każdej może być inaczej. Dobierz odpowiedni szampon do swojej skóry głowy i staraj się myć głównie skalp, a dopiero pozostałą pianą resztę włosów. Używaj letniej wody i bądź delikatna. Dobrym pomysłem jest dwukrotne mycie.

7. Odżywki, maski, czyli to, co włosy lubią najbardziej

Nie zapominaj o tych kosmetykach, bo są bardzo ważne dla kondycji włosów. Dobieraj preparaty odpowiednie do rodzaju Twoich włosów. Odżywkę stosujemy po każdym myciu, ponieważ jest mniej skoncentrowana. Maska to kosmetyk o mocniejszym działaniu, który najlepiej aplikować 1, 2 razy w tygodniu, w zależności od potrzeb.

Takie małe kompendium wiedzy na temat włosów przyda się każdej z nas. Dzięki niemu mamy dużo większe prawdopodobieństwo, że osiągniemy wymarzony rezultat, czyli włosy niczym z reklamy.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE