Jesienno-zimowe trendy w manicure

Często słyszymy, że dłonie są wizytówką kobiety. I z pewnością tak jest. To po nich poznajemy wiek. One też wskazują nierzadko na status danej osoby. Zadbane dłonie z eleganckim manicure to kwintesencja kobiecości, która jest dobrze postrzegana w wielu środowiskach, a często wręcz niezbędna. Tym razem dla wszystkich paznokciomaniaczek sprawdzamy, co w paznokciowej trawie piszczy w obecnym sezonie.

Moda występuję wszędzie, we fryzurach, makijażu, ubraniach. Nie inaczej jest z manicure. Od wielu lat obserwujemy niesamowity wzrost popularności tematu paznokciowego. Pojawiają się nowe metody, jak chociażby święcący triumfy manicure hybrydowy, nowe kolory, oszałamiające wzory i techniki. Malowanie paznokci urosło wręcz do rangi sztuki. To, co niektóre profesjonalistki są w stanie wymalować na tak maleńkiej powierzchni, jest wręcz niebywałe. Dlatego też od jakiegoś czasu śmiało mówimy o trendach w manicure, które najczęściej wyznaczają światowe pokazy mody. Co będzie modne tej jesieni i zimy?

Ciemne kolory i perła

Dla większości osób panują pewne kanony w kolorach lakierów. Po pastele i neonowe odcienie sięgamy w ciepłych porach roku, a zimą preferujemy te ciemne barwy. Nie inaczej jest w tym sezonie. Króluje czerń, granat, bordo, fiolet czy ciemna zieleń. Modne będą tez paznokcie w nieśmiertelnej, uniwersalnej, eleganckiej czerwieni oraz, podobnie jak w przypadku makijażu, w metalicznych odcieniach złota i srebra.

Łączenie barw

Na pokazach mody bardzo popularne okazało się łączenie kolorów. Jeśli nigdy nie możesz się zdecydować na jeden, to ten sezon i trend będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! Bardzo często łączy się teraz kolory z metalicznym odcieniem, np. złotem.

Wzory

Oczywiście, dla wszystkich antyfanek jednolitych paznokci nie zabrakło też czegoś ciekawszego. Co ze wzorami w tym sezonie? Otóż nadal popularne są paski oraz kropki. Modny jest też motyw szachownicy, marmuru, różnorakich szlaczków czy paznokci zanurzonych w brokacie.

Brokat i błyskotki

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich sroczek. Otóż, drogie Panie, w tym sezonie będziemy się błyszczeć! Nie tylko złoto oraz srebro królują na paznokciach. Mile widziane są też akcenty brokatowe, a nawet całe paznokcie pomalowane w ten sposób oraz wszelka biżuteria. Cyrkonie, perły, kolczyki, co tylko chcecie, Wszystkie chwyty dozwolone. Jesień i zima 2017/2018 na pewno nie upłyną pod znakiem skromności i minimalizmu. Im więcej, tym lepiej, więc do dzieła, zaszalejcie!

Tak prezentują się trendy manicure tego sezonu. Myślę, że niemal każda kobieta znajdzie w nich coś dla siebie. Pamiętajmy jednak, że nie tylko dłonie są naszą wizytówką, ale także twarz, a zwłaszcza nasza skóra. Sezon zimowy jest dla niej bardzo trudny, więc powinnyśmy się o nią dobrze zatroszczyć. Świetnym sposobem będzie zapewnienie jej wszystkiego, co najlepsze produktami Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka.