4-2-4, czyli nowa metoda mycia twarzy

24 gru

Szał na pielęgnacyjną inspirację z krajów azjatyckich nadal trwa. To właśnie stamtąd przyszły do nas maski w płachcie, esencje czy kosmetyki takie, jak np. Molluscoo, z wyciągiem ze śluzu ślimaka. Jednak inspirujemy się nie tylko kosmetykami, a także całą filozofią pielęgnacji i podejściem do dbania o cerę. Stąd też możemy zaczerpnąć sposób postępowania czy nowatorskie metody. Jedną z nich jest tzw. 4-2-4.

Ponoć efekty stosowania tej metody są fantastyczne. Panie zauważają zmniejszenie wyprysków, zaskórników czy zwężenie porów. Jest to połączenie mycia olejami z oczyszczaniem żelem. Jak więc dokładnie to wygląda?

Jak sama nazwa wskazuje, wykonujemy trzy czynności, które zajmują odpowiednio 4 minuty, 2 i znów 4.

Masowanie twarzy olejem – 4 minuty

Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Olej świetnie rozpuszcza wszelkie zanieczyszczenia, a także makijaż. Dodatkowo też możemy wymasować swoją twarz, co po trudnym, stresującym dniu będzie chwilą przyjemności i relaksu. Taki masaż świetnie wspomaga także krążenie w naszej twarzy. Wybierz dowolny olej, tak, jaki Ci pasuje i jaki będzie odpowiedni dla Twojej cery. Możesz użyć gotowego ze sklepu, ale lepiej jednak sięgnąć po naturalny, jednoskładnikowy olej, np. kokosowy czy ze słodkich migdałów.

Oczyszczanie za pomocą żelu – 2 minuty

Nie musi być to koniecznie żel. Świetnie sprawdzi się też krem, pianka i wszelkie tego typu kosmetyki. Wybór jest ogromny, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jest, aby nie spłukiwać uprzednio nakładanego oleju, tylko nałożyć żel na tłustą warstwę. Chodzi tutaj o zemulgowanie oleju.

Spłukiwanie wszystkiego – 4 minuty

Na początku mniej więcej 2 minuty spłukujemy wszystko ciepła wodą, aby pozbyć się wszelkich resztek. Następnie wodę zmieniamy na zimną i dodajemy swojej twarzy zastrzyk energii poprzez napięcie i poprawienie jej krążenia.

 

Trzeba przyznać, że na początku może się wydawać, że jest to bardzo czasochłonna metoda. Rzeczywiście, rzadko możemy pozwolić sobie na to, aby 10 minut poświęcić na mycie twarzy. Jednak jeśli zmagasz się z problemami skórnymi, jak chociażby trądzik, to może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj, że potrzeba około tygodnia, aby zauważyć znaczące zmiany. Na początku może wydawać się, że niedoskonałości jest więcej, ale to dlatego, że Twoja cera się oczyszcza. Z czasem zauważysz, że skóra jest czystsza, bardziej rozjaśniona, napięta, zadbana, a zmian jest mniej. Spróbuj, a może okaże się, że to metoda wprost idealna dla Ciebie. Nie masz przecież nic do stracenia!

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE