4-2-4, czyli nowa metoda mycia twarzy

24 gru

Szał na pielęgnacyjną inspirację z krajów azjatyckich nadal trwa. To właśnie stamtąd przyszły do nas maski w płachcie, esencje czy kosmetyki takie, jak np. Molluscoo, z wyciągiem ze śluzu ślimaka. Jednak inspirujemy się nie tylko kosmetykami, a także całą filozofią pielęgnacji i podejściem do dbania o cerę. Stąd też możemy zaczerpnąć sposób postępowania czy nowatorskie metody. Jedną z nich jest tzw. 4-2-4.

Ponoć efekty stosowania tej metody są fantastyczne. Panie zauważają zmniejszenie wyprysków, zaskórników czy zwężenie porów. Jest to połączenie mycia olejami z oczyszczaniem żelem. Jak więc dokładnie to wygląda?

Jak sama nazwa wskazuje, wykonujemy trzy czynności, które zajmują odpowiednio 4 minuty, 2 i znów 4.

Masowanie twarzy olejem – 4 minuty

Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Olej świetnie rozpuszcza wszelkie zanieczyszczenia, a także makijaż. Dodatkowo też możemy wymasować swoją twarz, co po trudnym, stresującym dniu będzie chwilą przyjemności i relaksu. Taki masaż świetnie wspomaga także krążenie w naszej twarzy. Wybierz dowolny olej, tak, jaki Ci pasuje i jaki będzie odpowiedni dla Twojej cery. Możesz użyć gotowego ze sklepu, ale lepiej jednak sięgnąć po naturalny, jednoskładnikowy olej, np. kokosowy czy ze słodkich migdałów.

Oczyszczanie za pomocą żelu – 2 minuty

Nie musi być to koniecznie żel. Świetnie sprawdzi się też krem, pianka i wszelkie tego typu kosmetyki. Wybór jest ogromny, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jest, aby nie spłukiwać uprzednio nakładanego oleju, tylko nałożyć żel na tłustą warstwę. Chodzi tutaj o zemulgowanie oleju.

Spłukiwanie wszystkiego – 4 minuty

Na początku mniej więcej 2 minuty spłukujemy wszystko ciepła wodą, aby pozbyć się wszelkich resztek. Następnie wodę zmieniamy na zimną i dodajemy swojej twarzy zastrzyk energii poprzez napięcie i poprawienie jej krążenia.

 

Trzeba przyznać, że na początku może się wydawać, że jest to bardzo czasochłonna metoda. Rzeczywiście, rzadko możemy pozwolić sobie na to, aby 10 minut poświęcić na mycie twarzy. Jednak jeśli zmagasz się z problemami skórnymi, jak chociażby trądzik, to może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj, że potrzeba około tygodnia, aby zauważyć znaczące zmiany. Na początku może wydawać się, że niedoskonałości jest więcej, ale to dlatego, że Twoja cera się oczyszcza. Z czasem zauważysz, że skóra jest czystsza, bardziej rozjaśniona, napięta, zadbana, a zmian jest mniej. Spróbuj, a może okaże się, że to metoda wprost idealna dla Ciebie. Nie masz przecież nic do stracenia!

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE