Jak odżywić przesuszone włosy?

14 lip

Niestety, jedynie niewielki odsetek szczęśliwców może cieszyć się absolutnie bezproblemowymi włosami, które nie wymagają specjalnej pielęgnacji i same z siebie są piękne i zadbane. Większość jednak z pewnością zderzyła się z problemem suchych, zniszczonych włosów, które wymagają natychmiastowego ratunku. Jak odżywić przesuszone włosy?

Letnia pogoda nierzadko sprawia, że choć kończymy wakacje z piękną opalenizną, to, oprócz tego, także z suchymi strąkami. Silne promienie, słona woda i klimatyzacja nie sprzyjają ich dobrej kondycji. A czeka je wcale niewiele łatwiejsza przyszłość, bo jesień także nie jest dla włosów łaskawa. Co więc możemy zrobić, aby te przesuszone włosy nieco podratować?

Pielęgnację zacznij od mycia

Podstawą dbania o włosy jest oczywiście ich mycie. I to już na tym etapie ważne jest to, jakich produktów powinniśmy używać. Jeśli włosy są przesuszone, to odstawmy wszelkie silnie oczyszczające, radykalnie działające produkty, które mogą dodatkowo pogorszyć ich stan. Szampon powinien być lekki, wzmacniający i zawierający substancje nawilżające i odbudowujące strukturę włosa. Szukaj składników takich jak: ceramidy, oleje czy keratyna. Często produkty są specjalnie dedykowane włosom suchym. Myj włosy tak często, jak potrzebujesz, ale absolutnie nie więcej, niż jest to konieczne. Włosy myj letnią wodą i jak ognia unikaj wrzątku, ponieważ on pogorszy jeszcze kondycję włosów. Masuj delikatnie włosy i nie szarp ich.

Przekonaj się do olejowania włosów

Olejowanie włosów to hit ostatnich lat. Wiele kobiet przekonało się już do zbawiennego wpływu tego zabiegu na nasze włosy. Jak dokładnie wygląda i w jaki sposób go przeprowadzić, dowiesz się w artykule, który jakiś czas temu ukazał się na naszym blogu [tutaj]. Wystarczy powiedzieć, że olejowanie odżywia włosy w głąb ich struktury, wygładza je i porządnie nawilża. Kilka takich zabiegów i już widać rezultaty.

Stosuj maseczki, także te domowe

Wszyscy wiemy, że maseczki to jeden z lepszych pomysłów na nawilżenie włosów. I choć produktów tego typu znajdziecie w sklepach mnóstwo, to okazuje się, że taką maskę możecie zrobić też ze zwykłych, domowych produktów. Z genialnego działania słynie oliwa z oliwek, żółtko czy jogurt naturalny. Przepisów na takie wyroby znajdziecie w internecie bez liku. Oto jeden z przykładów.

Uważaj na stylizację

Jeśli włosy są w naprawdę kiepskiej kondycji, to daj im odpocząć od stylizacji. Suszarka, lokówka, prostownica niech na jakiś czas odejdą w kąt. Odstaw też lakiery, pianki i inne wysuszające produkty. Zamiast tego nawilżaj końcówki olejkami. Jeśli okażą się dla ciebie zbyt tłuste, możesz spróbować użyć nawet kremu czy lekkiego serum do twarzy. Mowa tu o produktach w stylu kosmetyków z wyciągiem ze śluzu ślimaka Molluscoo.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE