Trwały makijaż na karnawałowe imprezy

10 sty

Właśnie rozpoczął się najbardziej imprezowy sezon w roku. Otworzył go Sylwester, ale to nie koniec zabawy, bo przecież przed nami karnawał.

Wiele z Was z pewnością udaje się wtedy na różnego rodzaju zabawy. I chyba nie ma osoby, której nie zależy na tym, aby wystroić się i wyglądać oszałamiająco w te wyjątkowe wieczory. Dlatego też chcemy, aby staranny makijaż, który wykonujemy przed wyjściem, przetrwał z nami całą noc. Jak to zrobić? Istnieje kilka zasad, które Ci to ułatwią.

Pielęgnacja to podstawa

Pisałam już o tym wielokrotnie, ale warto powtórzyć to przy okazji takiego tematu. Dlaczego? A to dlatego, że na zaniedbanej skórze żaden makijaż, nawet ten wykonany najdroższymi kosmetykami, nie będzie się trzymał. Impreza to świetny pretekst do zrobienia sobie małego, domowego SPA. Relaksująca kąpiel, peeling twarzy, maseczka, a następnie dobre serum lub krem i skóra będzie w pełni przygotowana. Jeśli zależy Wam na produktach najwyższej jakości, to warto sięgnąć do asortymentu marki Molluscoo, gdyż przy ich użyciu jesteście w stanie zrobić swojej skórze prawdziwe SPA.

Baza ma znaczenie

Jak sama nazwa wskazuje, baza to fundament wszystkiego. Dobra podstawa potrafi bardzo przedłużyć trwałość makijażu i sprawić, że będzie długo prezentował się nienagannie. Wyróżniamy wiele rodzajów baz, które zadziałają na określone problemy. Matująca, rozświetlająca, zwężająca pory. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ich temat, zapraszamy do osobnego artykułu, poświęconego właśnie tym produktom, który znajdziecie tutaj. Takie małe kompedium wiedzy pomoże Wam dobrać odpowiednią do potrzeb bazę.

Sięgaj do długotrwałe, wodoodporne formuły

Tyczy się to głównie kosmetyków do makijażu twarzy. W taki dzień warto postawić na zastygający, długotrwały podkład i dobrze utrwalający puder. Na brwiach dobrze sprawdzi się wodoodporna pomada, a na rzęsach wodoodporny tusz. Dzięki takim produktom mamy pewność, że makijaż przetrwa tańce i zabawy. Pamiętajmy też o bazie pod cienie i matowej, zastygającej pomadce, jeśli zależy nam na trwałości.

Zafiskuj się na trwałym makijażu

Ostatnim krokiem dobrego make upu jest użycie mgiełki utrwalającej, czyli tzw. fixera. Scali warstwy makijażu i sprawi, że kosmetyki będą wyglądały na twarzy naturalniej, a trwałość zostanie przedłużona.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE