Trwały makijaż na karnawałowe imprezy

10 sty

Właśnie rozpoczął się najbardziej imprezowy sezon w roku. Otworzył go Sylwester, ale to nie koniec zabawy, bo przecież przed nami karnawał.

Wiele z Was z pewnością udaje się wtedy na różnego rodzaju zabawy. I chyba nie ma osoby, której nie zależy na tym, aby wystroić się i wyglądać oszałamiająco w te wyjątkowe wieczory. Dlatego też chcemy, aby staranny makijaż, który wykonujemy przed wyjściem, przetrwał z nami całą noc. Jak to zrobić? Istnieje kilka zasad, które Ci to ułatwią.

Pielęgnacja to podstawa

Pisałam już o tym wielokrotnie, ale warto powtórzyć to przy okazji takiego tematu. Dlaczego? A to dlatego, że na zaniedbanej skórze żaden makijaż, nawet ten wykonany najdroższymi kosmetykami, nie będzie się trzymał. Impreza to świetny pretekst do zrobienia sobie małego, domowego SPA. Relaksująca kąpiel, peeling twarzy, maseczka, a następnie dobre serum lub krem i skóra będzie w pełni przygotowana. Jeśli zależy Wam na produktach najwyższej jakości, to warto sięgnąć do asortymentu marki Molluscoo, gdyż przy ich użyciu jesteście w stanie zrobić swojej skórze prawdziwe SPA.

Baza ma znaczenie

Jak sama nazwa wskazuje, baza to fundament wszystkiego. Dobra podstawa potrafi bardzo przedłużyć trwałość makijażu i sprawić, że będzie długo prezentował się nienagannie. Wyróżniamy wiele rodzajów baz, które zadziałają na określone problemy. Matująca, rozświetlająca, zwężająca pory. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ich temat, zapraszamy do osobnego artykułu, poświęconego właśnie tym produktom, który znajdziecie tutaj. Takie małe kompedium wiedzy pomoże Wam dobrać odpowiednią do potrzeb bazę.

Sięgaj do długotrwałe, wodoodporne formuły

Tyczy się to głównie kosmetyków do makijażu twarzy. W taki dzień warto postawić na zastygający, długotrwały podkład i dobrze utrwalający puder. Na brwiach dobrze sprawdzi się wodoodporna pomada, a na rzęsach wodoodporny tusz. Dzięki takim produktom mamy pewność, że makijaż przetrwa tańce i zabawy. Pamiętajmy też o bazie pod cienie i matowej, zastygającej pomadce, jeśli zależy nam na trwałości.

Zafiskuj się na trwałym makijażu

Ostatnim krokiem dobrego make upu jest użycie mgiełki utrwalającej, czyli tzw. fixera. Scali warstwy makijażu i sprawi, że kosmetyki będą wyglądały na twarzy naturalniej, a trwałość zostanie przedłużona.

Wpisy

Smog – cichy wróg naszej cery

Kiedy tylko przychodzi okres jesienno-zimowy, coraz więcej zaczyna się mówić na temat zanieczyszczenia powietrza w dużych miastach. Nie wspomina się jednak o tym, że ma to zły wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na nasz wygląd. Smog to taki cichy zabójca...

Sylwester – czas makijażowego szaleństwa

Właśnie rozpoczynamy chyba najbardziej kolorowy, błyszczący i odlotowy czas w roku, jeśli chodzi o make up. Tutaj umiar i prostota absolutnie nie są wskazane, a wręcz są zabronione. W końcu Sylwester otwiera czas makijażowego szaleństwa! Już za dwa dni będziemy bawić...

Idealny makijaż na tegoroczną Wigilię

Okres przedświąteczny to często w naszych domach istny armagedon. Pracy jest tyle, że nie wiadomo w co ręce włożyć. Biegamy od jednego zadania do drugiego. Od zakupów do sprzątania i gotowania. A wreszcie nadchodzi ten magiczny moment, kiedy zasiadamy wraz z rodziną...

Świąteczne zakupy bez wychodzenia z domu

Internetowy shopping to dla wielu z nas jeden z najlepszych wynalazków. W końcu nie zawsze mamy czas i ochotę, aby chodzić po sklepach. A niektórzy za stacjonarnymi punktami po prostu nie przepadają. Na całe szczęście nawet świąteczne zakupy można zrobić bez...

KATEGORIE