Równowaga PEH – klucz do pięknych włosów

1 paź

Pielęgnacja włosów staje się coraz bardziej złożonym i skomplikowanym procesem. Kiedyś wydawało się, że wystarczy umyć kosmyki i ewentualnie nałożyć pierwszą, lepszą odżywkę. Dziś dowiadujemy się coraz więcej o samych włosach i tym, czego potrzebują. Okazuje się, że to bardziej złożony problem, którego centralnym punktem jest równowaga PEH.

Od kilku lat obserwujemy wysyp blogów, vlogów, stron i materiałów poświęconych pielęgnacji włosów. Staje się ona niemalże tajemną wiedzą, którą wiele kobiet chce posiąść. Coraz bardziej interesujemy się tematem, a włosomaniactwo to już swego rodzaju filozofia. I choć nie każdy tak interesuje się tematem i czuję potrzebę jego zgłębiania, to warto poznać kilka tajników, które mogą odmienić wasze włosy. Równowaga PEH należy do tych najistotniejszych punktów.

Równowaga PEH

No dobra, ale o co właściwie tu chodzi i co znaczy ten tajemniczy skrót? Pochodzi on od trzech słów: proteiny, emolienty, humektanty. Cała filozofia polega na tym, aby zapewnić naszym włosom perfekcyjny balans między tymi trzema substancjami. Oczywiście należy nadmienić, że każde włosy są inne i potrzebują do szczęścia czego innego, dlatego zawsze wszystko należy sprawdzać na sobie i dostosowywać do własnych potrzeb. Kluczem tu jest obserwacja.

Proteiny

Proteiny to coś jakby cegiełki naszych włosów. Nadają objętości, odbudowują drobne uszkodzenia. Ich niedobór powoduje oklapnięcie i mat, a nadmiar puch i plątanie. Są po przeciwnej stronie humektantów, dlatego też jedne drugimi równoważymy. Przykładowe substancje to: Hydrolyzed Keratin, Milk Protein, Silk, Soy Protein, Wheat Protein.

Emolienty

Emolienty z kolei tworzą na włosach powłoczkę i są odpowiedzialne za zapewnienie im miękkości, gładkości i ochrony. Przez niedobór kosmyki są suche, lekki i sianowate, a nadmiar powoduje obciążenie i przyklapnięcie. Równoważymy je pozostałymi substancjami. Emolienty są też domknięciem dla reszty składowych. Przykładowe emolienty to: oleje, woski, silikony, alkohole tłuszczowe, oleje mineralne, lanolina.

Humektanty

Humektanty to ostatnia grupa nazywana nawilżaczami. Jak łatwo można się domyśleć, są odpowiedzialne za nawilżenie. Niedobór powoduje mat i oklapnięcie, a nadmiar puszenie. Przykładowe humektanty to: Glycerin, Aloe, Panthenol, Niacynamide, Mel (miód), cukier, Urea (mocznik).

Szampon do włosów Molluscoo Hair Therapy 

to oparty na 98% naturalnych składnikach produkt, którego zawsze szukałaś. Zawiera aż 20% wyciągu ze śluzu ślimaka i to właśnie zawarta w nim kryptozyna w połączeniu z keratyną roślinną i biokompleksem aminokwasowym zapewni Twoim włosom solidną dawkę pielęgnacji i nawilżenia. Zapewni delikatne, ale skuteczne oczyszczenie skóry głowy i zadba o kosmyki na ich długości. Efektem są oczyszczone, zdrowe, lśniące i miękkie włosy, które stanowią najpiękniejszą ozdobę. Włosy o pełnej witalności i optymalnym wzmocnieniu.

Naturalna maska do włosów Molluscoo 

to starannie dobrany kompleks w 98%  naturalnych substancji, który optymalnie wypielęgnuje Twoje włosy. Połączenie 20% zawartości wyciągu ze śluzu ślimaka, keratyny roślinnej, biokompleksu aminokwasowego i olejów nawilży, odżywi i zregeneruje wszelkie uszkodzenia.Jest to prawdziwa terapia dla Twoich włosów, która zapewni im wszystko, czego potrzebują. Ty natomiast będziesz mogła cieszyć się lśniącą i zdrową fryzurą.

Wpisy

Zadbaj o skórę tej zimy

Choć śnieg za oknem widać dopiero od kilku dni, to już niedługo rozpocznie się kalendarzowa zima. A nawet jeśli nie obfituje w mroźne dni, to jest dla cery sporym wyzwaniem. Dlatego zadbaj o skórę tej zimy. Najbardziej sprzyjającą naszej cerze porą roku jest z...

Czy wiesz, jaki masz odcień skóry?

Karnacje ludzi znacznie się od siebie różnią. Okazuje się jednak, że nie chodzi jedynie o narodowość czy kolor skóry. Odcienie cery są różne nawet między nami, Polakami. Czy wiesz, jakie wyróżniamy i którym typem jesteś Ty? Podział na odcienie skóry jest szczególnie...

Maseczki do twarzy – SOS dla Twojej skóry

Niemal każda z nas ma swoją ulubioną, sprawdzoną pielęgnację, z której na co dzień korzysta. Jest dostosowana do naszych potrzeb, wymagań oraz typu skóry. Czasem jednak potrzebujemy takiej specjalnej broni, cięższej artylerii do walki z konkretnymi problemami. Należą...

Najlepszy krem pod makijaż, czyli jaki?

Na trwały makijaż składa się wiele czynników. Istotne oczywiście są produkty, jakich użyjemy. Znaczenie ma technika. No i nie można pominąć także jakże dużego wpływu pielęgnacji. Dziś o tym ostatnim, a konkretnie o tym, jaki jest najlepszy krem pod makijaż. Cała...

KATEGORIE