Maseczki do twarzy – SOS dla Twojej skóry

17 wrz.

Niemal każda z nas ma swoją ulubioną, sprawdzoną pielęgnację, z której na co dzień korzysta. Jest dostosowana do naszych potrzeb, wymagań oraz typu skóry. Czasem jednak potrzebujemy takiej specjalnej broni, cięższej artylerii do walki z konkretnymi problemami. Należą do niej maseczki do twarzy.

Tak jak w przypadku wszystkich kosmetyków, tak też w maseczkach znajdziemy ogromny wybór. Niemal z każdym problemem są w stanie się uporać, a to dlatego, że są mocno skoncentrowane i pełne składników aktywnych. Jakie rodzaje są odpowiednie do konkretnych typów cery oraz problemów?

Sucha skóra

Jeśli borykasz się z problemem przesuszonej cery, a Twój standardowy krem nie radzi już z tym sobie, sięgnij po różnego rodzaju maseczki nawilżające i odżywiające. Składniki, takie jak: miód, masło shea, kwas hialuronowy i wiele innych świetnie ukoją podrażnioną, szorstką i przesuszoną skórę. Często jest to zimowy problem bądź przykra pozostałość po wakacyjnym urlopie. Taka maska będzie wtedy prawdziwym balsamem dla naszej skóry i pogotowiem ratunkowym. Pamiętajmy, że po takie maseczki mogą sięgać nie tylko osoby z suchą cerą. Jeśli masz inny typ skóry, ale czujesz, że potrzebujesz porządnej dawki odżywienia, bez wahana sięgaj po takie produkty.

Zanieczyszczona cera z niedoskonałościami

W takim wypadku warto użyć maseczki oczyszczającej. Najczęściej są to produkty na bazie zielonej glinki bądź węgla, ponieważ te składniki wykazują silne właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Czasem dodatkiem może być chociażby wyciąg z drzewa herbacianego. Takie produkty pozwalają oczyścić cerę, zmniejszyć pory, załagodzić niedoskonałości i zmatowić twarz. Ważne, aby nie przesadzać jednak z ilością takich masek, ponieważ mogą przesuszyć twarz. Raz w tygodniu to optymalny czas.

Dojrzała skóra ze skłonnością do zmarszczek

Dla takich pań przewidziane są maseczki liftingujące. Często w swoim składzie mają kolagen czy złoto. Takie produkty działają przeciwzmarszczkowo, a dodatkowo często nawilżają i odżywiają.

Takich typów znalazłoby się na pewno więcej. Możemy znaleźć na przykład produkty, które są przeznaczone do użycia przez większym wyjściem. Zazwyczaj takie maseczki mają działanie rozświetlające, ale z powodzeniem możemy też w takim przypadku sięgnąć po wymienione wyżej rodzaje. Warto także wspomnieć, że ze względu na swoje uniwersalne i różnorodne właściwości wyciąg ze śluzu ślimaka jest częstym składnikiem maseczek i to do różnych typów cery oraz problemów. Jednak oprócz podziału na dostosowanie do konkretnych celów mamy także do dyspozycji różne formy.

Typowe maseczki kremowe

Chyba znamy je wszyscy, ponieważ są najpopularniejsze, a przy tym najtańsze. To produkty w formie kremowej, które nakładamy na twarz i po upłynięciu określonego czasu zmywamy letnią wodą.

Maseczki typu peel-off

Są zbliżone do kremowych maseczek, ponieważ na początku ich konsystencja jest bardzo podobna. Odróżniają się jednak tym, że po zastygnięciu możemy je zdjąć z twarzy w jednym kawałku i nie musimy bawić się w zmywanie.

Maseczki na włóknienie

To ostatni hit kosmetycznego świata, który przybył do nas z Azji. Kobiety pokochały go za wygodę i komfort stosowania. Niczego nie musimy nakładać na twarz ani zmywać. Nie brudzimy przy tym dłoni, a jedyne, co musimy zrobić, to nałożyć płachtę i po jakimś czasie ją zdjąć. Ewentualne pozostałości możemy wklepać w twarz. Świetnymi tego typu maskami z wyciągiem ze śluzu ślimaka może pochwalić się marka Molluscoo.

Teraz wystarczy już tylko wybrać odpowiedni produkt i nałożyć na twarz. Najlepiej zrobić to wieczorem. Koniecznie na oczyszczoną, najlepiej speelingowaną skórę dodatkowo potraktowaną wysoką temperaturą, aby otworzyć pory, dzięki czemu maska głębiej wniknie w skórę. Wszystko to sprawia, że kąpiel w wannie to wprost idealny czas na małe, domowe SPA.

Wpisy

Równowaga PEH – klucz do pięknych włosów

Pielęgnacja włosów staje się coraz bardziej złożonym i skomplikowanym procesem. Kiedyś wydawało się, że wystarczy umyć kosmyki i ewentualnie nałożyć pierwszą, lepszą odżywkę. Dziś dowiadujemy się coraz więcej o samych włosach i tym, czego potrzebują. Okazuje się, że...

Czy wiesz, jaki masz odcień skóry?

Karnacje ludzi znacznie się od siebie różnią. Okazuje się jednak, że nie chodzi jedynie o narodowość czy kolor skóry. Odcienie cery są różne nawet między nami, Polakami. Czy wiesz, jakie wyróżniamy i którym typem jesteś Ty? Podział na odcienie skóry jest szczególnie...

Najlepszy krem pod makijaż, czyli jaki?

Na trwały makijaż składa się wiele czynników. Istotne oczywiście są produkty, jakich użyjemy. Znaczenie ma technika. No i nie można pominąć także jakże dużego wpływu pielęgnacji. Dziś o tym ostatnim, a konkretnie o tym, jaki jest najlepszy krem pod makijaż. Cała...

Naturalne kosmetyki ze śluzem ślimaka – dlaczego warto?

Przyszły do nas z Azji i robią furorę w pielęgnacji. Wszystko ze względu na swoje działanie. Co takiego mają w sobie te produkty, że pokochały je kobiety na całym świecie? Składnik ten jest dobrze znany ludzkości już od starożytności, kiedy to służył w celach...

KATEGORIE