Sposoby na przedłużenie trwałości manicure

22 kwi

Nie będzie chyba przesadą, kiedy powiem, że epoka zwykłych lakierów już przeminęła, a obecna należy do hybryd, które biją rekordy popularności. Jednak, jak wszystko, także i one mają swoje wady. Sprawia to, że nie każda kobieta decyduje się na nie, a znajdziemy wciąż niemałe grono pań, które są wierne starszym metodom w tym zakresie.

Na hybrydy zwyczajnie nie każdy może sobie pozwolić. I nie mówimy tu tylko o kwestii pieniędzy, ale także zdrowia, gdyż wiele z nas ma na nie uczulenie. Znajdą się też takie osoby, dla których noszenie jednego koloru na paznokciach przez dwa czy trzy tygodnie to zbyt długo. Wtedy wybawieniem pozostają stare, dobre, tradycyjne lakiery. I chyba każda z Was zgodzi się, że zdecydowanie ich największą wadą jest ich trwałość. Co więc zrobić, aby ją przedłużyć?

Odpowiednie przygotowanie płytki

To niezwykle istotny krok w każdym typie manicure. Po tym, kiedy umyjesz dłonie, spiłujesz paznokcie i odsuniesz skórki, pamiętaj także o wypolerowaniu płytki. Taki zabieg wyrówna ją i usunie wszelkie pozostałości. Tylko na gładkiej powierzchni lakier ma szansę dobrze się utrzymywać, ponieważ dobrze do niej przylgnie. Następnie koniecznie przetrzyj paznokcie wacikiem nasączonym zmywaczem. W ten sposób odtłuścisz płytkę, co również decyduje o trwałości.

Zadbaj o utrwadzacze

Nierozłącznym kompanem lakierów jest top coat oraz preparat przyspieszający wysychanie. Top coat tworzy warstwę ochronną i barierę dla nałożonego pod nim produktu. To głównie dzięki niemu lakier trzyma się znacznie dłużej. Dobry kosmetyk tego typu to duży krok do sukcesu. Preparaty przyspieszające wysychanie nie tylko skrócą Ci okres oczekiwania, ale także sprawią, że nie zniszczysz swojej pracy przed utwardzeniem się lakieru.

Domalowywanie to nie jest dobry pomysł

Często, kiedy odpryśnie nam lakier z końcówek, kusi nas, aby zaoszczędzić czas i domalować braki, zamiast tworzyć manicure od początku. Niestety, ale ani nie wygląda to dobrze, ani nie sprzyja trwałości. Co z tego, że domalujemy na szybko, kiedy za chwilę znów wszystko nam zejdzie. Takie podwojone, odstające warstwy są bardziej narażone na starcie.

Niemalowanie przed sprzątaniem oraz spaniem

Wiele kobiet aplikuje lakier tuż przed położeniem się do łóżka. Dlaczego to nie jest dobry pomysł? Z pewnością same zauważyłyście, że nie raz budzicie się z odgniecionymi paznokciami. Wszystko dlatego, że lakier może wydawać się już suchy, ale w rzeczywistości taki nie być. Stąd też nieświadomie podczas snu go odgniatamy. Lakier bardzo nie lubi się także z wszelkimi detergentami. Jeśli chcesz, aby Twój manicure był w idealnym stanie, korzystaj z rękawiczek.

Jakość ma znaczenie

I proszę nie mylić tego z ceną. Czasem świetny lakier jest tani i na odwrót – drogi do niczego. Ważne, aby znaleźć produkt, który odznacza się dobrą jakością. Kiedy już go znajdziesz, to sięgaj po sprawdzone kosmetyki.

Pielęgnacja przede wszystkim

Fakt jest taki, że najlepsze produkty nie pomogą, kiedy nasze dłonie i paznokcie nie będą w dobrym stanie. Musimy o nie dbać. Co to znaczy? Odpowiednia dieta, witaminy czy odżywki wspomagają tę kondycję. Oczywiście, nie pomijamy także kremowania dłoni. To punkt obowiązkowy programu pielęgnacji. Świetnie sprawdzą się tu np. produkty Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE