Sposoby na przedłużenie trwałości manicure

22 kwiecień

Nie będzie chyba przesadą, kiedy powiem, że epoka zwykłych lakierów już przeminęła, a obecna należy do hybryd, które biją rekordy popularności. Jednak, jak wszystko, także i one mają swoje wady. Sprawia to, że nie każda kobieta decyduje się na nie, a znajdziemy wciąż niemałe grono pań, które są wierne starszym metodom w tym zakresie.

Na hybrydy zwyczajnie nie każdy może sobie pozwolić. I nie mówimy tu tylko o kwestii pieniędzy, ale także zdrowia, gdyż wiele z nas ma na nie uczulenie. Znajdą się też takie osoby, dla których noszenie jednego koloru na paznokciach przez dwa czy trzy tygodnie to zbyt długo. Wtedy wybawieniem pozostają stare, dobre, tradycyjne lakiery. I chyba każda z Was zgodzi się, że zdecydowanie ich największą wadą jest ich trwałość. Co więc zrobić, aby ją przedłużyć?

Odpowiednie przygotowanie płytki

To niezwykle istotny krok w każdym typie manicure. Po tym, kiedy umyjesz dłonie, spiłujesz paznokcie i odsuniesz skórki, pamiętaj także o wypolerowaniu płytki. Taki zabieg wyrówna ją i usunie wszelkie pozostałości. Tylko na gładkiej powierzchni lakier ma szansę dobrze się utrzymywać, ponieważ dobrze do niej przylgnie. Następnie koniecznie przetrzyj paznokcie wacikiem nasączonym zmywaczem. W ten sposób odtłuścisz płytkę, co również decyduje o trwałości.

Zadbaj o utrwadzacze

Nierozłącznym kompanem lakierów jest top coat oraz preparat przyspieszający wysychanie. Top coat tworzy warstwę ochronną i barierę dla nałożonego pod nim produktu. To głównie dzięki niemu lakier trzyma się znacznie dłużej. Dobry kosmetyk tego typu to duży krok do sukcesu. Preparaty przyspieszające wysychanie nie tylko skrócą Ci okres oczekiwania, ale także sprawią, że nie zniszczysz swojej pracy przed utwardzeniem się lakieru.

Domalowywanie to nie jest dobry pomysł

Często, kiedy odpryśnie nam lakier z końcówek, kusi nas, aby zaoszczędzić czas i domalować braki, zamiast tworzyć manicure od początku. Niestety, ale ani nie wygląda to dobrze, ani nie sprzyja trwałości. Co z tego, że domalujemy na szybko, kiedy za chwilę znów wszystko nam zejdzie. Takie podwojone, odstające warstwy są bardziej narażone na starcie.

Niemalowanie przed sprzątaniem oraz spaniem

Wiele kobiet aplikuje lakier tuż przed położeniem się do łóżka. Dlaczego to nie jest dobry pomysł? Z pewnością same zauważyłyście, że nie raz budzicie się z odgniecionymi paznokciami. Wszystko dlatego, że lakier może wydawać się już suchy, ale w rzeczywistości taki nie być. Stąd też nieświadomie podczas snu go odgniatamy. Lakier bardzo nie lubi się także z wszelkimi detergentami. Jeśli chcesz, aby Twój manicure był w idealnym stanie, korzystaj z rękawiczek.

Jakość ma znaczenie

I proszę nie mylić tego z ceną. Czasem świetny lakier jest tani i na odwrót – drogi do niczego. Ważne, aby znaleźć produkt, który odznacza się dobrą jakością. Kiedy już go znajdziesz, to sięgaj po sprawdzone kosmetyki.

Pielęgnacja przede wszystkim

Fakt jest taki, że najlepsze produkty nie pomogą, kiedy nasze dłonie i paznokcie nie będą w dobrym stanie. Musimy o nie dbać. Co to znaczy? Odpowiednia dieta, witaminy czy odżywki wspomagają tę kondycję. Oczywiście, nie pomijamy także kremowania dłoni. To punkt obowiązkowy programu pielęgnacji. Świetnie sprawdzą się tu np. produkty Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka.

Wpisy

Maseczki do twarzy – SOS dla Twojej skóry

Niemal każda z nas ma swoją ulubioną, sprawdzoną pielęgnację, z której na co dzień korzysta. Jest dostosowana do naszych potrzeb, wymagań oraz typu skóry. Czasem jednak potrzebujemy takiej specjalnej broni, cięższej artylerii do walki z konkretnymi problemami. Należą...

Najlepszy krem pod makijaż, czyli jaki?

Na trwały makijaż składa się wiele czynników. Istotne oczywiście są produkty, jakich użyjemy. Znaczenie ma technika. No i nie można pominąć także jakże dużego wpływu pielęgnacji. Dziś o tym ostatnim, a konkretnie o tym, jaki jest najlepszy krem pod makijaż. Cała...

Naturalne kosmetyki ze śluzem ślimaka – dlaczego warto?

Przyszły do nas z Azji i robią furorę w pielęgnacji. Wszystko ze względu na swoje działanie. Co takiego mają w sobie te produkty, że pokochały je kobiety na całym świecie? Składnik ten jest dobrze znany ludzkości już od starożytności, kiedy to służył w celach...

Największy trend lata? Zawsze zdrowa, promienna skóra!!

Moda nieustannie ulega zmianie. I choć pewne schematy powtarzają się na przestrzeni czasów, to aktualne trendy co chwilę się zmieniają. Podobnie jest z letnim lookiem. Co roku królują inne dodatki, ubrania, style i makijażowe inspiracje. Jednak jest coś, co nigdy nie...

KATEGORIE