Sposoby na przedłużenie trwałości manicure

22 kwi

Nie będzie chyba przesadą, kiedy powiem, że epoka zwykłych lakierów już przeminęła, a obecna należy do hybryd, które biją rekordy popularności. Jednak, jak wszystko, także i one mają swoje wady. Sprawia to, że nie każda kobieta decyduje się na nie, a znajdziemy wciąż niemałe grono pań, które są wierne starszym metodom w tym zakresie.

Na hybrydy zwyczajnie nie każdy może sobie pozwolić. I nie mówimy tu tylko o kwestii pieniędzy, ale także zdrowia, gdyż wiele z nas ma na nie uczulenie. Znajdą się też takie osoby, dla których noszenie jednego koloru na paznokciach przez dwa czy trzy tygodnie to zbyt długo. Wtedy wybawieniem pozostają stare, dobre, tradycyjne lakiery. I chyba każda z Was zgodzi się, że zdecydowanie ich największą wadą jest ich trwałość. Co więc zrobić, aby ją przedłużyć?

Odpowiednie przygotowanie płytki

To niezwykle istotny krok w każdym typie manicure. Po tym, kiedy umyjesz dłonie, spiłujesz paznokcie i odsuniesz skórki, pamiętaj także o wypolerowaniu płytki. Taki zabieg wyrówna ją i usunie wszelkie pozostałości. Tylko na gładkiej powierzchni lakier ma szansę dobrze się utrzymywać, ponieważ dobrze do niej przylgnie. Następnie koniecznie przetrzyj paznokcie wacikiem nasączonym zmywaczem. W ten sposób odtłuścisz płytkę, co również decyduje o trwałości.

Zadbaj o utrwadzacze

Nierozłącznym kompanem lakierów jest top coat oraz preparat przyspieszający wysychanie. Top coat tworzy warstwę ochronną i barierę dla nałożonego pod nim produktu. To głównie dzięki niemu lakier trzyma się znacznie dłużej. Dobry kosmetyk tego typu to duży krok do sukcesu. Preparaty przyspieszające wysychanie nie tylko skrócą Ci okres oczekiwania, ale także sprawią, że nie zniszczysz swojej pracy przed utwardzeniem się lakieru.

Domalowywanie to nie jest dobry pomysł

Często, kiedy odpryśnie nam lakier z końcówek, kusi nas, aby zaoszczędzić czas i domalować braki, zamiast tworzyć manicure od początku. Niestety, ale ani nie wygląda to dobrze, ani nie sprzyja trwałości. Co z tego, że domalujemy na szybko, kiedy za chwilę znów wszystko nam zejdzie. Takie podwojone, odstające warstwy są bardziej narażone na starcie.

Niemalowanie przed sprzątaniem oraz spaniem

Wiele kobiet aplikuje lakier tuż przed położeniem się do łóżka. Dlaczego to nie jest dobry pomysł? Z pewnością same zauważyłyście, że nie raz budzicie się z odgniecionymi paznokciami. Wszystko dlatego, że lakier może wydawać się już suchy, ale w rzeczywistości taki nie być. Stąd też nieświadomie podczas snu go odgniatamy. Lakier bardzo nie lubi się także z wszelkimi detergentami. Jeśli chcesz, aby Twój manicure był w idealnym stanie, korzystaj z rękawiczek.

Jakość ma znaczenie

I proszę nie mylić tego z ceną. Czasem świetny lakier jest tani i na odwrót – drogi do niczego. Ważne, aby znaleźć produkt, który odznacza się dobrą jakością. Kiedy już go znajdziesz, to sięgaj po sprawdzone kosmetyki.

Pielęgnacja przede wszystkim

Fakt jest taki, że najlepsze produkty nie pomogą, kiedy nasze dłonie i paznokcie nie będą w dobrym stanie. Musimy o nie dbać. Co to znaczy? Odpowiednia dieta, witaminy czy odżywki wspomagają tę kondycję. Oczywiście, nie pomijamy także kremowania dłoni. To punkt obowiązkowy programu pielęgnacji. Świetnie sprawdzą się tu np. produkty Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE