Płyny antybakteryjne – wszystko, co musisz wiedzieć

18 lis

Płyny antybakteryjne to produkty, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy stały się naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Zdążyliśmy się z nimi świetnie zapoznać. Choć jeszcze pół roku temu tak naprawdę mało kto nosił je ze sobą, dziś towarzyszą nam na co dzień i lubimy mieć je pod ręką. Ważne jest, aby co nieco się o nich dowiedzieć i stosować je mądrze oraz skutecznie.

Płyny antybakteryjne to produkty, które służą przede wszystkim do dezynfekcji naszych rąk. Niszczą większość drobnoustrojów chorobotwórczych, które mogłyby nam zagrażać, gdyby przedostały się do organizmu.

Jakie warunki muszą spełniać?

Zazwyczaj produkty tego typu tworzone są na bazie alkoholu, który to właśnie wykazuje działanie dezynfekujące. Jednak niezwykle istotne jest stężenie substancji, ponieważ kiedy jest ono zbyt małe, produkt zwyczajnie nie będzie spełniał podstawowego założenia. Aby płyn antybakteryjny naprawdę działał, musi zawierać w sobie od 60 do 80% alkoholu w składzie. Jest to właściwie główny i najważniejszy warunek, jaki spełniać powinny skuteczne produkty antybakteryjne.

Rodzaje i działanie

Rodzajów tego typu produktów jest kilka. Mamy do dyspozycji płyny, żele, a nawet pianki czy chusteczki. Zwłaszcza w obecnym czasie możemy do woli wybierać w mnogości form. Łączy je działanie na bazie alkoholu, który wykazuje szybką aktywność bakteriobójczą i dezaktywuje większość prątków, wirusów oraz grzybów, jednak nie wszystkie. Co ważne, należy pamiętać, że nie są niestety skuteczne w przypadku spor bakteryjnych.

Jak używać?

Najważniejsze, aby pamiętać, że używanie płynów antybakteryjnych absolutnie nie pozwala zrezygnować z tradycyjnego mycia dłoni. Najlepiej łączyć obie te metody w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Oczywiście płyny są dobrym rozwiązaniem, kiedy też nie mamy zwyczajnie dostępu do bieżącej wody i mydła. Jak ich używać? Na oczyszczone i suche dłonie nałóż dozę żelu, a następnie rozprowadź dokładnie po całej ich powierzchni, nie pomijając wszelkich zakamarków i zgięć. Poczekaj, aż preparat wyschnie i gotowe. Pamiętaj także, aby w przypadku noszenia biżuterii dokładnie umyć miejsce w jej okolicy oraz ją samą. Dopiero połączanie tradycyjnego mycia z dezynfekcją daje największą możliwą higienę. Pierwszy sposób usuwa widoczne, mechaniczne zabrudzenia, a drugi odkaża i niszczy drobnoustroje. W obecnym czasie jest to szczególnie istotne.

Płyn antybakteryjny Molluscoo

Firma Molluscoo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć dla was najwyższej jakości płyn antybakteryjny, który jest dziś absolutnym niezbędnikiem. Nowoczesna formuła łączy w sobie dezynfekcję z pielęgnacją. Aż 70-procentowa zawartość alkoholu skutecznie i dokładnie zniszczy bakterie, grzyby oraz wirusy, a dodatek aloesu zadba o skórę dłoni i wypielęgnuje ją. Produkt dostępny jest w dwóch pojemnościach: 50 ml oraz 500 ml.

www.molluscoo.pl

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE