Puszące się włosy – czy można im zaradzić?

3 lis

Piękne, gładkie, lśniące i niewymagające włosy to chyba marzenie każdej z nas. Niestety, nie każdej jest to dane. Powiedziałabym wręcz, że jedynie niewielki odsetek kobiet może cieszyć się takim przywilejem. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Kiedy jedne wkładają minimum wysiłku przy wspaniałym wyglądzie, inne poświęcają włosom ogrom uwagi, a skutki nadal nie są zadowalające. Najgorzej jest, kiedy zmagamy się z włosami niesfornymi i absolutnie nieposłusznymi. Czy można jakoś okiełznać puszące się włosy?

Puszące się włosy mogą być wynikiem wielu rzeczy. W taki sposób często zachowują się włosy przesuszone i zniszczone zabiegami fryzjerskimi. Jednak niestety może być to problem w pewien sposób genetyczny.

Porowatość ważnym kluczem do zrozumienia problemu

Czy słyszałaś kiedykolwiek o takim terminie, jakim jest porowatość włosów? Jeśli nie, to dobrze byłoby się z nim zapoznać, ponieważ jego świadomość może okazać się kluczowa w tematyce pielęgnacji. Porowatość to dość obszerny temat, któremu poświecimy z pewnością osobny artykuł. W skrócie jest to termin, który określa niejako budowę włosa i ułożenie jego łusek. Włosy dzielimy na trzy kategorie, czyli niskoporowate, średnioporowate oraz wysokoporowate. O ile posiadaczki pierwszej kategorii nie muszą się wiele martwić, o tyle włosy średnioporowate lub wysokoporowate mogą sprawiać problemy. To jest jeden z powodów puszenia się włosów. Głownie mówimy tu o wysokoporowatych. Takie włosy są niezwykle podatne na wilgoć i pod jej wpływem zaczynają po prostu się puszyć. Dlatego też wystarczy ich mycie albo wysoka wilgotność powietrza, aby zamiast tafli mieć na głowie siano.

Porowatość nabyta

Okazuje się, że poprzez nieumiejętne traktowanie włosów możemy zmienić ich porowatość na gorszą. Dzieje się tak w przypadku nadużywania stylizacji, farbowania oraz wszelkich szkodliwych zabiegów. Włosy, które kiedyś były gładkie i bezproblemowe, poprzez niszczące rozjaśnianie czy farbowanie mogą stać się suche, zniszczone i właśnie puszące się. Nie zawsze takie szkody da się nawet naprawić. Z pewnością trzeba zaprzestać tych praktyk i zabrać się za proces odnowy.

Jak pomóc puszącym się włosom?

Pomysłów na to jest kilka. Koniecznie zwróć uwagę na pielęgnację. Zacznij już od mycia i szamponu. Wybieraj kosmetyki delikatne, z dobrym składem i niezawierające szkodliwych, silnych detergentów, które będą pogarszać stan włosów. Pamiętaj, aby nie nakładać bezpośrednio produktu, ale wpierw go rozcieńczyć, a włosy myć delikatnie, koniecznie spłukując chłodną wodą, gdyż sprzyja ona zamykaniu się łusek włosa. Nie zapominaj o odżywkach i maskach z odpowiednim składem. Koniecznie włącz do pielęgnacji olejowanie, o którym więcej dowiesz się tutaj. W miarę możliwości postaraj się suszyć włosy naturalnie i ograniczyć ich stylizację gorącymi przedmiotami. Dobrze też zabezpieczać końcówkami serum lub dobrym olejkiem.

Z włosami jest jak z cerą. Każdy z nas ma je inne. Wymagają innych produktów i innego traktowania. Zawsze jednak chodzi o nawilżenie, bez którego nie będzie dobrego wyglądu. Dlatego tak jak dbasz o cerę odżywczą pielęgnacją, np. świetnymi kosmetykami Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka, tak też powinnaś poświęcić uwagę włosom, aby móc cieszyć się wymarzoną fryzurą.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE