Puszące się włosy – czy można im zaradzić?

3 lis

Piękne, gładkie, lśniące i niewymagające włosy to chyba marzenie każdej z nas. Niestety, nie każdej jest to dane. Powiedziałabym wręcz, że jedynie niewielki odsetek kobiet może cieszyć się takim przywilejem. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Kiedy jedne wkładają minimum wysiłku przy wspaniałym wyglądzie, inne poświęcają włosom ogrom uwagi, a skutki nadal nie są zadowalające. Najgorzej jest, kiedy zmagamy się z włosami niesfornymi i absolutnie nieposłusznymi. Czy można jakoś okiełznać puszące się włosy?

Puszące się włosy mogą być wynikiem wielu rzeczy. W taki sposób często zachowują się włosy przesuszone i zniszczone zabiegami fryzjerskimi. Jednak niestety może być to problem w pewien sposób genetyczny.

Porowatość ważnym kluczem do zrozumienia problemu

Czy słyszałaś kiedykolwiek o takim terminie, jakim jest porowatość włosów? Jeśli nie, to dobrze byłoby się z nim zapoznać, ponieważ jego świadomość może okazać się kluczowa w tematyce pielęgnacji. Porowatość to dość obszerny temat, któremu poświecimy z pewnością osobny artykuł. W skrócie jest to termin, który określa niejako budowę włosa i ułożenie jego łusek. Włosy dzielimy na trzy kategorie, czyli niskoporowate, średnioporowate oraz wysokoporowate. O ile posiadaczki pierwszej kategorii nie muszą się wiele martwić, o tyle włosy średnioporowate lub wysokoporowate mogą sprawiać problemy. To jest jeden z powodów puszenia się włosów. Głownie mówimy tu o wysokoporowatych. Takie włosy są niezwykle podatne na wilgoć i pod jej wpływem zaczynają po prostu się puszyć. Dlatego też wystarczy ich mycie albo wysoka wilgotność powietrza, aby zamiast tafli mieć na głowie siano.

Porowatość nabyta

Okazuje się, że poprzez nieumiejętne traktowanie włosów możemy zmienić ich porowatość na gorszą. Dzieje się tak w przypadku nadużywania stylizacji, farbowania oraz wszelkich szkodliwych zabiegów. Włosy, które kiedyś były gładkie i bezproblemowe, poprzez niszczące rozjaśnianie czy farbowanie mogą stać się suche, zniszczone i właśnie puszące się. Nie zawsze takie szkody da się nawet naprawić. Z pewnością trzeba zaprzestać tych praktyk i zabrać się za proces odnowy.

Jak pomóc puszącym się włosom?

Pomysłów na to jest kilka. Koniecznie zwróć uwagę na pielęgnację. Zacznij już od mycia i szamponu. Wybieraj kosmetyki delikatne, z dobrym składem i niezawierające szkodliwych, silnych detergentów, które będą pogarszać stan włosów. Pamiętaj, aby nie nakładać bezpośrednio produktu, ale wpierw go rozcieńczyć, a włosy myć delikatnie, koniecznie spłukując chłodną wodą, gdyż sprzyja ona zamykaniu się łusek włosa. Nie zapominaj o odżywkach i maskach z odpowiednim składem. Koniecznie włącz do pielęgnacji olejowanie, o którym więcej dowiesz się tutaj. W miarę możliwości postaraj się suszyć włosy naturalnie i ograniczyć ich stylizację gorącymi przedmiotami. Dobrze też zabezpieczać końcówkami serum lub dobrym olejkiem.

Z włosami jest jak z cerą. Każdy z nas ma je inne. Wymagają innych produktów i innego traktowania. Zawsze jednak chodzi o nawilżenie, bez którego nie będzie dobrego wyglądu. Dlatego tak jak dbasz o cerę odżywczą pielęgnacją, np. świetnymi kosmetykami Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka, tak też powinnaś poświęcić uwagę włosom, aby móc cieszyć się wymarzoną fryzurą.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE