To ten kolor będzie królował w makijażu nadchodzących miesięcy!

24 mar

Kolor roku 2019 według Pantone to tzw. „Living Coral”. Dlatego też nie trudno domyślić się, jaki odcień będzie dominował we wiosennym i letnim sezonie. Tym bardziej, iż jest to kolor wprost stworzony do ciepłej aury.

Instytut Pantone to organizacja, która zajmuje się prognozowaniem trendów kolorystycznych przede wszystkim dla branży modowej, urodowej czy graficznej. Już od 20 lat placówka podaje pod koniec roku nazwę koloru, który według niej będzie królował w rozpoczynającym się właśnie nowym roku. Eksperci Instytutu Pantone biorą pod wzgląd takie czynniki, jak chociażby trendy kulturowe, moda, design, ale również zmiany zachodzące na świecie i w kulturze oraz nastroje społeczne.

Rok temu „Ultra Violet”, a teraz…?

W zeszłym roku kolorystycznym motywem przewodnim okazał się być ultrafiolet. Tym razem kolej przyszła na odcień koralowy, dokładnie nazwany przez Instyt „Living Coral”. Jest to żywy, bogaty i wyrazisty odcień pomarańczowego różu, tak opisywany przez sam Pantone:

Afirmatywny, energetyczny, towarzyski, porywający, zachęcający do beztroskiej aktywności, ucieleśniający naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań. Odwzorowuje autentyczne, angażujące doświadczenia, które umożliwiają porozumienie i bliskość.

Jak podkreślają eksperci Pantone, ta ostatnia wartość jest szczególnie istotna w kulturowym krajobrazie zdominowanym przez technologię cyfrową i media społecznościowe.

Living Coral w makijażu

Koral zagościł nie tylko na wybiegach mody czy w trendach wnętrzarskich. Jest to hit także w makijażu, który zapewne apogeum swojej popularności osiągnie w rozpoczynającym się wiosenno-letnim sezonie. W końcu cóż lepiej pasuje do słońca, budzącej się do życia przyrody i wakacji niż intensywny, żywy, koralowy odcień. Dodatkowo to barwa, która pasuje niemal każdemu, niezależnie od urody. Wszystko dlatego, że wszelkie odcienie różowo-łososiowe są zbliżone do naturalnego odcienia naszych skór, a, co za tym idzie, świetnie z nimi współgrają. Takie kolory pięknie podkreślają urodę i ją wydobywają.

Jak przemycić kolor roku do makijazu? Nic trudnego. Właściwie wszystkie chwyty są dozwolone. Jeśli uwielbiasz makijaż oczu, postaw na koralowy cień. Kochasz różnego rodzaju pomadki? Świetnie! Zaaplikuj jakąś w koralowym odcieniu. Jeśli natomiast to makijaż twarzy jest dla ciebie najważniejszy, użyj pięknego, koralowego różu. Pamiętaj jedynie, aby najpierw dobrze zadbać o swoją skórę i rozpocząć od porządnej pielęgnacji. Np. takiej, jak produkty Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka. Później wystarczy już tylko mały akcent i voila – jesteście w kolorystycznych trendach!

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE