To ten kolor będzie królował w makijażu nadchodzących miesięcy!

24 mar

Kolor roku 2019 według Pantone to tzw. „Living Coral”. Dlatego też nie trudno domyślić się, jaki odcień będzie dominował we wiosennym i letnim sezonie. Tym bardziej, iż jest to kolor wprost stworzony do ciepłej aury.

Instytut Pantone to organizacja, która zajmuje się prognozowaniem trendów kolorystycznych przede wszystkim dla branży modowej, urodowej czy graficznej. Już od 20 lat placówka podaje pod koniec roku nazwę koloru, który według niej będzie królował w rozpoczynającym się właśnie nowym roku. Eksperci Instytutu Pantone biorą pod wzgląd takie czynniki, jak chociażby trendy kulturowe, moda, design, ale również zmiany zachodzące na świecie i w kulturze oraz nastroje społeczne.

Rok temu „Ultra Violet”, a teraz…?

W zeszłym roku kolorystycznym motywem przewodnim okazał się być ultrafiolet. Tym razem kolej przyszła na odcień koralowy, dokładnie nazwany przez Instyt „Living Coral”. Jest to żywy, bogaty i wyrazisty odcień pomarańczowego różu, tak opisywany przez sam Pantone:

Afirmatywny, energetyczny, towarzyski, porywający, zachęcający do beztroskiej aktywności, ucieleśniający naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań. Odwzorowuje autentyczne, angażujące doświadczenia, które umożliwiają porozumienie i bliskość.

Jak podkreślają eksperci Pantone, ta ostatnia wartość jest szczególnie istotna w kulturowym krajobrazie zdominowanym przez technologię cyfrową i media społecznościowe.

Living Coral w makijażu

Koral zagościł nie tylko na wybiegach mody czy w trendach wnętrzarskich. Jest to hit także w makijażu, który zapewne apogeum swojej popularności osiągnie w rozpoczynającym się wiosenno-letnim sezonie. W końcu cóż lepiej pasuje do słońca, budzącej się do życia przyrody i wakacji niż intensywny, żywy, koralowy odcień. Dodatkowo to barwa, która pasuje niemal każdemu, niezależnie od urody. Wszystko dlatego, że wszelkie odcienie różowo-łososiowe są zbliżone do naturalnego odcienia naszych skór, a, co za tym idzie, świetnie z nimi współgrają. Takie kolory pięknie podkreślają urodę i ją wydobywają.

Jak przemycić kolor roku do makijazu? Nic trudnego. Właściwie wszystkie chwyty są dozwolone. Jeśli uwielbiasz makijaż oczu, postaw na koralowy cień. Kochasz różnego rodzaju pomadki? Świetnie! Zaaplikuj jakąś w koralowym odcieniu. Jeśli natomiast to makijaż twarzy jest dla ciebie najważniejszy, użyj pięknego, koralowego różu. Pamiętaj jedynie, aby najpierw dobrze zadbać o swoją skórę i rozpocząć od porządnej pielęgnacji. Np. takiej, jak produkty Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka. Później wystarczy już tylko mały akcent i voila – jesteście w kolorystycznych trendach!

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE