Kosmetyki ze śluzem ślimaka – dlaczego warto?

Przyszły do nas z Azji i robią furorę w pielęgnacji. Wszystko ze względu na swoje działanie. Co takiego mają w sobie te produkty, że pokochały je kobiety na całym świecie?

Składnik ten jest dobrze znany ludzkości już od starożytności, kiedy to służył w celach leczniczych i pielęgnacyjnych. Najszerzej znany jest na kontynencie azjatyckim, gdzie występuje w różnego rodzaju kosmetykach. Azjatki pokochały go i rozpowszechniły na resztę świata. W Polsce również zaczęto interesować się tą niezwykłą substancją, a wszystko z powodu bogactwa jej działania i dobroczynnych składników. Przekonaj się, co kryje w sobie ten wspaniały produkt i włącz do swojej pielęgnacji już dziś.

Nawilżenie i odżywienie

To coś, co jest niezbędne każdej skórze, niezależnie od jej typu. Wyciąg ze śluzu ślimaka zapewnia głębokie, długotrwałe i silne nawilżenie naszej cerze. Zawiera w sobie dużo wody oraz kwasu hialuronowego, który posiada właściwość wiązania i zatrzymywania cząsteczek wody w komórkach, zapewniając tym samym odpowiednie nawilżenie skóry. Bogactwo protein oraz witamin dostarczy cerze niezbędnych elementów, wzbogaci ją i wygładzi. Proteiny pomagają także skórze się odbudowywać, ponieważ są podstawowym budulcem komórek nabłonkowych.

Regeneracja oraz zwalczanie ran, blizn, poparzeń

Śluz ślimaka wspaniale potrafi zregenerować skórę. Dzieje się to do tego stopnia, iż polecany jest w walce z bliznami, rozstępami oraz ranami i poparzeniami. Ciało ślimaka często jest okaleczone od pełzania po ostrych powierzchniach, a jego skorupa narażona na zniszczenie. Dlatego też mięczak wytwarza substancje, które odpowiadają za ekspresowe gojenie się oraz autoregenerację. Śluz ślimaka zawiera naturalną alantoinę, która działa niezwykle kojąco.

Działanie anti-age

Śluz ślimaka jest bogaty w kolagen oraz elastynę, czyli główne składniki tkanki łącznej skóry, które traci wraz z upływem lat. Są to substancje odpowiedzialne za jędrność oraz dobry, młody wygląd naszej cery. Oprócz tego znajdziemy tu także armię antyoksydantów, które eliminują wolne rodniki odpowiedzialne za niszczenie komórek i w efekcie starzenie skóry.

Walka z trądzikiem

Okazuje się, ze produkty z wyciągiem ze śluzu ślimaka są niezwykle pomocne także w walce z niedoskonałościami. Wszystko dzięki naturalnym antybiotykom, które w nim występują. Działa przeciwko m.in. takim bakteriom jak: Eschrichia Coli, Staphylococcus Aureus i Pseudomona Aeruginosa. Są to bakterie, które najczęściej występują w infekcjach skórnych.

Działanie złuszczająco-rozjaśniające

Dzięki śluzowi ślimaka pozbędziemy się martwego naskórka, a także rozjaśnimy przebarwienia i wyrównamy koloryt cery. Za to działanie jest odpowiedzialny kwas glikolowy powodujący naturalną eksfoliacje i działający jak łagodny peeling.

Trudno znaleźć bardziej uniwersalny produkt, który łączy w sobie tak wiele różnych aspektów działania. Jednym kosmetykiem możesz nawilżyć i odżywić cerę, zregenerować ją, zapobiec jej starzeniu, walczyć z wszelkimi problemami, a także wyrównać koloryt i pozbyć się martwego naskórka. Czy trzeba mówić więcej? Przecież wszyscy kochamy proste rozwiązania, a prostszego już nie ma! Sięgnij po najwyższej jakości specjalistyczne produkty Molluscoo i przekonaj się sama!