Fakty i mity na temat picia wody

7 paź

Picie wody to temat niezwykle popularny i głośny. W związku z wciąż rosnącą tendencją na odwracanie się w kierunku zdrowego stylu życia, także i temat nawadniania jest często poruszany. Niejednokrotnie słyszymy wiele informacji, niekiedy sprzecznych, i nie wiemy już, co jest prawdą, a co mitem. Czasem okazuje się, że zasady, w które wierzyliśmy, nie mają racji bytu. Dziś więc rozprawimy się z najpopularniejszymi mitami i potwierdzimy fakty.

Mity

Każdy powinien wypijać 2,5 l wody dziennie – nie jest to prawdą, gdyż nie istnieje jedna uniwersalna wartość. Wszystko zależy od płci, wieku, kondycji i stylu życia. Co ważniejsze jednak, ta liczba oznacza nie tylko czystą wodę, ale ogólnie płyny, w które wliczają się np. zupy czy soki.

Picie wody zapobiegnie przesuszeniu skóry – taka woda ma niewielki wpływ na to, gdyż nie jest w stanie dotrzeć do wierzchniej warstwy skóry. O nawilżenie skóry musimy zadbać dobrymi preparatami, jak np. te firmy Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka.

Picie wody w nocy przyśpiesza metabolizm – woda nie ma wpływu na procesy metaboliczne. Sprawi jedynie, że będziemy musieli częściej chodzić do toalety i zakłócać nasz sen.

Woda w butelkach ma większą ilość minerałów – napis na etykiecie butelki „woda mineralna” wcale nie oznacza, że dana woda jest źródłem minerałów. Tego typu etykiety często wprowadzają ludzi w błąd. Pamiętaj, że prawdziwa naturalna woda mineralna powinna zwierać 1000 mg (1 g) minerałów w 1 litrze. Wody o niższej mineralizacji są wodami źródlanymi.

Fakty

Zbyt mała ilość wody wpływa na samopoczucie – jak najbardziej tak. Woda jest podstawowym „składnikiem” naszego organizmu, jest niezbędna w wielu procesach. Kiedy jest jej za mało, organizm nie funkcjonuje jak należy. Możesz czuć się osłabiony, mieć bóle głowy oraz zawroty.

Woda pomaga przy diecie – wypełnia żołądek, na długi czas dając uczucie sytości, a w związku z tym tracisz apetyt na podjadanie niezdrowych przekąsek.

Woda wypłukuje toksyny – sama woda nie oczyszcza organizmu, jednak usprawnia pracę nerek, które to przyczyniają się do wydalania toksyn. Kiedy nie ma jej wystarczająco, nerki nie pracują dobrze, a w naszym ciele zalegają odpady metaboliczne.

Woda jest absolutną podstawą w życiu człowieka. Najważniejsza jest ta, którą pijemy i która pozwala na odpowiednią oraz prawidłową pracę organizmu. Nie zapominajmy o niej w codziennej diecie.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE