Bieg po zdrowie

2 wrz

Bieganie jest chyba dzisiaj jednym z najpopularniejszych sposobów na ruch, dobrą kondycję i sprawność. Codziennie możemy zauważyć ubranych w obcisłe stroje biegaczy, którzy poruszają się po mieście, parkach, ścieżkach i wielu innych miejscach. Trudno się dziwić. W końcu to sport niebywale tani do uprawiania, a jednocześnie przynoszący wiele korzyści.

Do tzw. joggingu, czyli inaczej biegania, potrzebne Ci są jedynie sportowe buty, wygodny strój i kawałek wolnej przestrzeni. To sport, który uprawiać może niemal każdy, o ile nie istnieją żadne medyczne przeciwwskazania. Można dostosowywać jego intensywność i charakter. Pomaga bardzo szybko zgubić zbędne kilogramy, poprawić kondycję zdrowotną oraz sprawność.

Zdrowie przede wszystkim

Jak wspomniałam wcześniej, bieganie ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jest sportem polecanym osobom chorym na nadciśnienie tętnicze, ponieważ obniża ciśnienie i zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową, miażdżycę, zawał serca, udar mózgu i inne. Udowodniono, że uprawianie tego sportu obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę. To także świetny sposób na pozbycie się bólów pleców wywołanych stresem, gdyż rozluźnia spięte mięśnie.

Smukła sylwetka efektem ubocznym

Bieganie jest sportem, który angażuje niemal wszystkie grupy mięśni w naszym ciele. Podczas biegu najbardziej intensywnie pracują mięśnie nóg, ramion, pleców, rąk i brzucha. Dzięki temu spalamy dużą ilość kalorii i jednocześnie rzeźbimy sylwetkę oraz kształtujemy mięśnie.

Sposób na relaks

Bieganie to wprost świetny sposób na odreagowanie stresów dnia codziennego. Zostało naukowo udowodnione, iż ta forma ruchu przewietrza umysł i poprawia nasz nastrój. Dzięki niej możemy rozładować napięcie i oderwać się od problemów. To dobry czas na przemyślenie sobie różnych kwestii, poukładanie ich w głowie i podjęcie odpowiednich decyzji. To chwila dla Ciebie, Twojego umysłu i ciała.

Zdrowie jest jedną z ważniejszych wartości w życiu człowieka. Nic w tym dziwnego, ponieważ od naszego samopoczucia przecież tak wiele zależy. Za dobrą kondycją fizyczną stoi też atrakcyjny wygląd, na którym nam, kobietom, szczególnie przecież zależy. Sama pielęgnacja skóry nawet najlepszymi kosmetykami, jak te firmy Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka, nie wystarczy. To jedynie dodatek do zdrowego trybu życia, na który składa się zbilansowana dieta oraz codzienny, zdrowy ruch.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE