Bieg po zdrowie

2 wrz

Bieganie jest chyba dzisiaj jednym z najpopularniejszych sposobów na ruch, dobrą kondycję i sprawność. Codziennie możemy zauważyć ubranych w obcisłe stroje biegaczy, którzy poruszają się po mieście, parkach, ścieżkach i wielu innych miejscach. Trudno się dziwić. W końcu to sport niebywale tani do uprawiania, a jednocześnie przynoszący wiele korzyści.

Do tzw. joggingu, czyli inaczej biegania, potrzebne Ci są jedynie sportowe buty, wygodny strój i kawałek wolnej przestrzeni. To sport, który uprawiać może niemal każdy, o ile nie istnieją żadne medyczne przeciwwskazania. Można dostosowywać jego intensywność i charakter. Pomaga bardzo szybko zgubić zbędne kilogramy, poprawić kondycję zdrowotną oraz sprawność.

Zdrowie przede wszystkim

Jak wspomniałam wcześniej, bieganie ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jest sportem polecanym osobom chorym na nadciśnienie tętnicze, ponieważ obniża ciśnienie i zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową, miażdżycę, zawał serca, udar mózgu i inne. Udowodniono, że uprawianie tego sportu obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę. To także świetny sposób na pozbycie się bólów pleców wywołanych stresem, gdyż rozluźnia spięte mięśnie.

Smukła sylwetka efektem ubocznym

Bieganie jest sportem, który angażuje niemal wszystkie grupy mięśni w naszym ciele. Podczas biegu najbardziej intensywnie pracują mięśnie nóg, ramion, pleców, rąk i brzucha. Dzięki temu spalamy dużą ilość kalorii i jednocześnie rzeźbimy sylwetkę oraz kształtujemy mięśnie.

Sposób na relaks

Bieganie to wprost świetny sposób na odreagowanie stresów dnia codziennego. Zostało naukowo udowodnione, iż ta forma ruchu przewietrza umysł i poprawia nasz nastrój. Dzięki niej możemy rozładować napięcie i oderwać się od problemów. To dobry czas na przemyślenie sobie różnych kwestii, poukładanie ich w głowie i podjęcie odpowiednich decyzji. To chwila dla Ciebie, Twojego umysłu i ciała.

Zdrowie jest jedną z ważniejszych wartości w życiu człowieka. Nic w tym dziwnego, ponieważ od naszego samopoczucia przecież tak wiele zależy. Za dobrą kondycją fizyczną stoi też atrakcyjny wygląd, na którym nam, kobietom, szczególnie przecież zależy. Sama pielęgnacja skóry nawet najlepszymi kosmetykami, jak te firmy Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka, nie wystarczy. To jedynie dodatek do zdrowego trybu życia, na który składa się zbilansowana dieta oraz codzienny, zdrowy ruch.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE