Pilates – prosty sposób na zdrowie i piękną sylwetkę

22 lip

Niemal wszystkie wiemy, że ruch to zdrowie. Tylko co z tego, kiedy na głowie mamy pracę, rodzinę, dom i po całym dniu wykończone padamy na łóżko. Wtedy ostatnie, o czym myślimy, to uprawianie jakiegokolwiek sportu, bo nie mamy już na niego ani czasu, ani siły. Okazuje się, że są pewne alternatywy, które mogą okazać się jednocześnie ruchem, relaksem i przyjemnością w jednym!

O jodze i pilatesie mówi się już od dawna. Te dyscypliny biją rekordy popularności głównie za sprawą gwiazd, które upodobały sobie taki sposób ruchu. Nie wymaga od nas ogromnego wysiłku, a pozwala schudnąć, wymodelować sylwetkę i lepiej się poczuć. Zainteresowane?

Skąd pomysł na pilates?

Pilates to nic innego jak system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Niemca – Josefa Humbertusa Pilatesa, którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Joseph H. Pilates opracował te ćwiczenia w walce z krzywicą. Okazały się skuteczne, więc zaczął je propagować, przynosząc ulgę kontuzjowanym sportowcom i tancerzom. W XXI wieku pilates zrewolucjonizował kluby fitness na całym świecie. Jest popularny wśród różnych grup wiekowych.

Dla kogo?

Pilates jest tak wspaniałą dyscypliną właśnie dzięki swojej uniwersalności. Mogą ćwiczyć ją osoby różnej płci, w różnym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej. Warto jednak pamiętać, aby przy osteoporozie, urazach, bólach i zwyrodnieniach kręgosłupa, a także w czasie ciąży oraz po operacjach narządów wewnętrznych skonsultować się wcześniej z lekarzem, a następnie poprosić trenera, by dobrał odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Jakie są korzyści?

Jest ich naprawdę wiele! Według założeń Pilatesa metoda ta przyczyniać się ma do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących. Takie ćwiczenia zwiększają świadomość własnego ciała, harmonizują organizm, a także uczą odpowiedniego oddechu i rozwijają równowagę, koordynację oraz wytrzymałość. Pilates to świetny sposób na zdrowie, smukłą sylwetkę oraz wspaniałe samopoczucie i relaks.

Pamiętajmy o tym, aby dbać o nasze ciało zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Warto w codziennym życiowym pędzie poświęcić chwilę na codzienne ćwiczenia oraz stosowanie dobrej pielęgnacji, jak np. tej złożonej z produktów firmy Molluscoo, aby móc cieszyć się zdrowiem i dobrym wyglądem.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE