Zima to z pewnością nie najlepsza pora roku dla naszego wyglądu. Zmagamy się z licznymi problemami, które wywołuje wiatr, chłód czy wahania temperatur. Każda z nas wie, co znaczy wtedy przesuszona cera czy szorstkie dłonie. Jak z tego starcia z zimą wyjść zwycięsko?
Za oknami robi się coraz chłodniej. Lada moment pojawi się pewnie mróz i śnieg, a ogrzewanie pracuje pełną parą. To nie są czynniki, które sprzyjałyby naszej skórze. Z jakimi problemami się mierzymy i jak je szybko zażegnać?
1. Sucha twarz i ciało
Jest to jeden z częstszych skutków niesprzyjających warunków pogodowych. Warto wtedy zadbać peelingi twarzy raz w tygodniu, aby pozbyć się martwego naskórka. Podstawą jest oczywiście nawilżający i bardzo odżywczy krem czy serum. Świetnym wyborem będą produkty Molluscoo z kojącym wyciągiem ze śluzu ślimaka. Od czasu do czasu pozwól sobie na luksus maseczki. Do mycia wybieraj produkty niezbyt inwazyjne i przesuszające. Mogą być to olejki i balsamy. Pamiętaj także o porządnym peelingowaniu, odżywaniu oraz nawilżaniu swojego ciała. Raczej staraj się unikać przyjemnych, lecz mocno wysuszających, gorących kąpieli. Stosuj również ochronne, tłuste kremy z filtrami, które przy mrozach są totalnym niezbędnikiem.
2. Pękające naczynka
Tego typu pogoda nie służy cerom wrażliwym, a w tym i naczynkowym, ponieważ łatwo stają się podrażnione. Tutaj ważne jest delikatne złuszczanie, mycie twarzy nieinwazyjnymi kosmetykami, a przede wszystkim stosowanie tłustych czy półtłustych kremów z filtrem, przeznaczonych do cer wrażliwych.
3. Nadmierne wydzielanie sebum
To, że masz skórę tłustą, absolutnie nie oznacza, że nie powinnaś jej nawilżać. Co więcej, brak tego kroku powoduje wzmożoną produkcję sebum. Na mróz używaj kremu półtłustego, który ochroni Twoją skórę, a w cieplejsze dni nawilżającego. Pamiętaj o dobrym oczyszczaniu, peelingach oraz maseczkach. Dobrze, jeśli będą to kosmetyki bakteriobójcze i regulujące pracę gruczołów łojowych. W ciągu dnia Twoim przyjacielem na pewno zostaną bibułki matujące, które zdejmą nadmiar sebum.
4. Utrata jędrności
To przykry skutek braku wilgoci. Możesz walczyć z nim masażami poprawiającymi ukrwienie, naprzemiennymi prysznicami (zimną oraz ciepłą wodą), odpowiednimi kosmetykami i aktywnością fizyczną.
5. Zniszczone dłonie
Chyba każda z nas to zna. Niestety. W okresie zimowym to zmora wielu osób. Koniecznie noś rękawiczki. Nawilżaj dłonie bogatym kremem, który zawsze miej też przy sobie. Szczególnie grubą warstwę zaaplikuj na noc. Uważaj na detergenty i pozwól sobie czasem na maseczkę.
6. Spierzchnięte usta
Także jeden z częstych problemów. Wszystko dlatego, że wargi są bardzo delikatne, pozbawione gruczołów łojowych i płaszcza lipidowego. Podstawą jest peeling i dobra pomadka ochronna, która powinna być wyposażeniem każdej torebki. Najlepiej, aby także zawierała filtry.
7. Szorstkie kolana, łokcie i stopy
Recepta na ten problem jest bardzo prosta. Złuszczaj naskórek i bardzo mocno odżywiaj. Kosmetyki ze śluzem ślimaka są niezwykle uniwersalne i nadają się świetnie także do takich miejsc.
8. Elektryzujące się włosy
Znasz to uczucie, kiedy ściągasz czapkę, a każdy włos sterczy w inną stronę? Pomoże tu odpowiednie odżywianie i nawilżanie. Używaj łagodnego szamponu, nie zapominaj o maskach i odżywkach. Wypróbuj olejowania czy nakładania olejków oraz serum. Pod żadnym pozorem nie myj włosów w gorącej wodzie!