Przedział wiekowy kosmetyków – czy zawsze powinniśmy się nim kierować?

16 kwi

Zarówno drogerie stacjonarne, jak i te internetowe obfitują w ogrom asortymentu. Aby go jakoś usystematyzować, producenci kategoryzują produkty wedle różnych podziałów. Jednym z nich jest przedział wiekowy kosmetyków, czyli dopasowanie do konkretnej grupy wiekowej. Czy powinniśmy temu bezwzględnie ufać?

Takie rozróżnienia zazwyczaj mają pomagać osobom, które nie interesują się za bardzo tematyką kosmetyczną i mają problem z doborem odpowiedniego dla siebie produktu. Nie są świadomi i nie wiedzą, czym się kierować. Dlatego jeśli mają podany przedział wiekowy kosmetyków, to łatwo jest im wybrać. Dobrze jednak mieć rozeznanie na temat tego, co kupujemy.

Przede wszystkim skład

Główną przesłanką, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze kosmetyków, wcale nie są zalecenia producenta i to, co umieszcza na etykiecie, ale skład. To on wskazuje nam na działanie produktu, jego zalety, wady i przeznaczenie. Oczywiście, aby się tym kierować, potrzeba nieco się doedukować w tym zakresie. I choć wymaga to nakładu czasowego, to warto to zrobić. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy konsumenci są coraz bardziej świadomi, także w zakresie składów kosmetyków. Istnieją w internecie liczne grupy, fora, dyskusje i strony, które podejmują tę tematykę. Mało tego, na fali popularności tej kwestii powstały już nawet aplikacje analizujące skład za nas, co jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie masz czasu ani ochoty, żeby zagłębiać się w temat.

Liczy się działanie, a nie pisanie

To, co piszą producenci, to nierzadko jedno, a to, czym kosmetyk jest, to drugie. Słuchaj swojej skóry, jej potrzeb i wymagań. I daj to, o co prosi. Jeśli na przykład twoja skóra jest bardzo sucha i wymagająca, a znajdziesz krem, który ma doskonały, odżywczy skład z dużą ilością chociażby naturalnych olejów, to naprawdę możesz go użyć. I nie jest ważne, że na opakowaniu widnieje informacja 70+. Pamiętajmy, że nasza cera nie wyczuje w magiczny sposób, iż używamy kremu dla innego przedziału wiekowego, przynajmniej według producenta, i nie zacznie się starzeć oraz marszczyć. Oczywiście, nikt nie mówi, że należy w wieku 20 lat stosować substancje silnie liftingujące, ponieważ nie jest to jeszcze potrzebne i wskazane, a może też przyzwyczaić skórę. Chodzi tu jednak cały czas o kierowanie się zdrowym rozsądkiem i świadomością zamiast ślepego wierzenia w to, co widnieje na opakowaniu.

Molluscoo dobre dla każdego

Niewątpliwą zaletą kosmetyków Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka jest ich niebywała uniwersalność. Na naszych produktach nie znajdziecie dedykacji konkretnej grupie wiekowej, gdyż kosmetyki te mogą stosować zarówno młodsze panie koło 20-30, jak i te 40-letnie oraz dojrzalsze. Wszystko z powodu działania śluzu ślimaka, które jest optymalne i holistyczne. Łączy w sobie nawilżenie, odżywienie, regenerację i ukojenie z delikatnym działaniem przeciwzmarszczkowym, a nawet antybakteryjnym!

Zapraszamy na www.molluscoo.pl

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE