Moda na kosmetyki naturalne

27 lut

Jeszcze jakiś czas temu nie bardzo zwracaliśmy uwagę na to, co właściwie znajduje się w kosmetykach. Kierowaliśmy się marką, działaniem, przeznaczeniem produktów oraz tym, co mówi o nich producent. Temat używanych składników był czarną magią, w której wielu nie potrafiło się poruszać. Od jakiegoś czasu jednak trend ten zaczął się zmieniać i, co za tym idzie, nastała moda na kosmetyki naturalne.

Przyznajcie się, jak to jest w Waszym przypadku. Czy sięgając po produkt, uważnie studiujecie jego skład, czy może wybieracie kosmetyk na podstawie zupełnie innych cech, a na tę zupełnie nie zwracacie uwagi? Okazuje się, że coraz większa liczba osób jest w tej pierwszej grupie. I na całe szczęście, bo niezwykle ważna jest świadomość na temat tego, co właściwie nakładamy na twarz. Dlatego też wszem i wobec ogłaszamy, iż nastaje moda na kosmetyki naturalne!

Nadeszło nowe

Czasy się zmieniają i zmienia się też podejście ludzi do życia i zdrowia. Żyjemy coraz bardziej świadomie. Wiemy też coraz więcej. Interesujemy się różnoraką tematyką. Tą dotyczącą żywności, zdrowia, pielęgnacji, jak i właśnie składów. Nie kupujemy już czego popadnie, ale dbamy o jakość produktów, których używamy. Nie inaczej jest z kosmetykami. Wraz z naszym rozwojem i poszerzaniem świadomości, decydujemy, że nie chcemy używać byle czego, ale kosmetyków, które nie tylko działają, ale też odznaczają się dobrymi, nieszkodliwymi substancjami.

Dlaczego skład ma znaczenie?

Wyobraźcie sobie, że z kosmetykami jest trochę tak jak z żywnością. Nie jemy przecież byle czego, aby tylko zaspokoić apetyt, nie zwracając uwagi na to, jak wpłynie to na nasz organizm. A przynajmniej nie robimy tak w większości przypadków. Nie chcemy sobie umyślnie szkodzić. Zwłaszcza, że nasza świadomość negatywnych produktów i substancji znacząco wzrasta. Jesteśmy też bombardowani informacjami o tym na każdym kroku. Unikamy konserwantów, szkodliwych olejów i innych substancji. I podobnie powinniśmy postępować w doborze produktów kosmetycznych. Warto zainteresować się tematyką składu. Poczytać, co jest szkodliwe i jak zapisywane jest w nomenklaturze chemicznej. Kiedy tylko trochę zagłębimy się w temat, okazuje się, że wcale nie jest to aż tak trudne. Istnieją nawet specjalne programy i aplikacje, które analizują składy za nas!

Kosmetyki naturalne to jest to!

Kosmetyki naturalne wyróżniają się tym, iż korzystają z naturalnych substancji i ekstraktów, a odrzucają zbędną chemię. Tutaj nie znajdziemy parafiny oraz innych olejów mineralnych, które są niczym innym jak pochodną ropy naftowej. Nie ma silikonów, szkodliwych konserwantów czy tzw. PEG-ów. Znajdziemy za to naturalne oleje, ekstrakty i wyciągi. Co nam to daje? Przede wszystkim lepsze rezultaty. Nie szkodzimy skórze, ale jej pomagamy. Takie substancje zazwyczaj lepiej działają na cerę, nie zapychają jej i odpowiednio delikatnie pielęgnują. Pamiętajmy, że przecież wszelkie substancje przenikają przez skórę i oddziałują na organizm. Dlatego dobrze zrezygnować z tych najbardziej chemicznych, szkodliwych i zwyczajnie niepotrzebnych, ponieważ możemy znaleźć ich zdrowsze odpowiedniki.

Firmy idą z duchem czasu

Ostatnio możemy zauważyć wysyp nowych firm kosmetycznych, które produkują naturalne kosmetyki, ale także starych, które wypuszczają lepsze składowo produkty. Wszystko dlatego, iż takie produkty mają dziś wzięcie i jest na nie spory popyt. Możemy bez problemu wybierać w gąszczu produktów i dobrać te idealne dla siebie. Marka Molluscoo od samego początku stawia na dobry, naturalny skład. U nas nie znajdziecie szkodliwych substancji, ale głównie wspaniałe składniki, które nie tylko nie zaszkodzą, ale wspaniale zadbają o cerę. Głównym jest oczywiście wyciąg ze śluzu ślimaka, który wspierany jest olejem ze słodkich migdałów, awokado czy masłem Shea. Jeśli jeszcze nie próbowałaś kosmetyków naturalnych, to czas najwyższy!

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE