Muśnięcie słońcem bez opalania

Przybrązowiona skóra i piękne, odmładzające muśnięcie słońcem to efekt, na którym zależy wielu z nas. Zwłaszcza latem uwielbiamy to, jak prezentuje się opalona skóra w zwiewnej lekkiej sukience czy szortach. Nie każdy jednak ma czas i ochotę, aby wystawiać się godzinami na słońce. Nie każdy też może, a opalanie z zasady do najzdrowszych nie należy.

Czy istnieje więc jakaś alternatywa? Można uzyskać muśnięcie słońcem bez konieczności wystawiania się na promieniowanie słoneczne? Ależ oczywiście! Okazuje się, że alternatyw jest naprawdę wiele!

Samoopalacze

Najprostszym i najbardziej oczywistym pomysłem, który od razu przychodzi na myśl, są samoopalacze. Rynek obfituje w tego typu produkty, które znajdziecie w formie płynu, pianki, sprayu czy nawet chusteczki. Dzięki takim kosmetykom zapewnisz sobie wakacyjną opaleniznę w kilka godzin, a utrzyma się ona od kilku do kilkunastu dni. Aplikację możesz powtarzać tak często, jak tylko masz ochotę. Pamiętaj jedynie, aby produkt rozprowadzić równomiernie na wydepilowaną, wypeelingowaną i nawilżoną skórę, aby uniknąć zacieków.

Produkty brązujące

Jeśli nie masz ochoty na trwały efekt przybrązowienia, a chcesz jedynie okazjonalnie zafundować sobie opaleniznę, to świetnie sprawdzą się wszelkiego typu produkty brązujące. Mowa tu o balsamach czy sprayach, które działają niczym photoshop na naszą skórę. Wyrównują koloryt, kryją wszelkie niedoskonałości, przyciemniają i rozświetlają. Dzięki nim uzyskasz efekt na ciele niczym u gwiazd z czerwonego dywanu. Oczywiście jest to mniej trwała metoda, jednorazowa, a produkt zmyje się wraz z wodą.

Muśnięcie słońcem na twarzy

Nierzadko jest tak, że ciało opalamy, naturalnie lub sztucznie, ale twarzy wolimy nie wystawiać na działanie promieni czy chemicznych substancji. Wtedy należy także jej dodać nieco koloru z pomocą odpowiednich do tego kosmetyków. Przede wszystkim, jeśli chcesz osiągnąć efekt zdrowego glow, musisz zadbać o pielęgnację. Oczyść skórę, zastosuj peeling i dostarcz nawilżenia. Świetnie w tym celu sprawdzi się serum czy krem z wyciągiem ze śluzu ślimaka firmy Molluscoo. Następnie dobierz kolor podkładu, który dopasuje się do reszty twojego ciała. Aby uzyskać piękny efekt letniej cery, muśnij czoło, nos i boki policzków bronzerem, a na szczyty kości jarzmowych nałóż rozświetlacz.

www.molluscoo.pl