Ekologia w twojej łazience

30 wrz

Bycie eko to ostatnimi czasy temat absolutnie na topie. Słyszymy zewsząd, aby dbać o środowisko i starać się być może nieco zrewidować szkodliwe nawyki. I bardzo dobrze! Z nasza planetą rzeczywiście nie jest najlepiej i powinniśmy robić wszystko, aby dołączyć nasza małą cegiełkę do projektu jej odbudowy. Może zacznij od projektu: ekologia w twojej łazience. ;)

Z pewnością spotkałaś się już z wieloma pomysłami na to, jak ograniczyć nasz szkodliwy wpływ na środowisko. Wiele mówi się o nieużywaniu plastiku, przedmiotach jednorazowego użytku czy minimalizmie w szafie. Zapewne, mam taką gorącą nadzieję, wiele z was korzysta z toreb i woreczków wielorazowego użytku, wielorazowych kubków czy papierowych pojemników zamiast plastiku. Jednak bycie eko nie kończy się jedynie na naszych zakupach i kuchni. Ekologia w twojej łazience to także świetny pomysł.

Bambusowe szczoteczki

Nie ulega wątpliwości, że zęby czymś myć musimy, a z pewnością dobrze nam to robi ;), a przedmiot służący do tego celu ze względów higienicznych po prostu musimy co jakiś czas wymieniać. Jest jednak coś, co możecie zrobić, aby przysłużyć się środowisku, a mianowicie wymienić plastikowe szczoteczki na bambusowe. Są one znacznie lepsze dla naszej planety, ponieważ możemy je recyklingować, a tym samym nie zaśmiecać Ziemi.

Wielorazowe waciki

Zapewne wiele kobiet dobrze zna ten widok, kiedy stos zużytych wacików piętrzy się na naszej umywalce po demakijażu. Waciki to wspaniały wynalazek, który usprawnia wiele pielęgnacyjnych czynności, jednak faktem jest, że używamy ich sporo, a tym samym tworzymy śmieci i kupujemy też plastikowe opakowania, w których są sprzedawane. Na rynku jednak pojawiły się już alternatywy! To bawełniane płatki wielokrotnego użytku, które po użyciu wystarczy przemyć wodą z mydłem i są gotowe do następnego użycia. Proste, intuicyjne i genialne! A do tego całkiem praktyczne i oszczędne. Grzech nie spróbować. A skoro mowa o wacikach, to warto przestawić się też na papierowe patyczki do uszu, które dostaniecie teraz w niemal każdym markecie.

Opakowania

Kolejną istotną sprawą jest, aby zwracać uwagę na opakowania i starać się ograniczać tak trudny do przetworzenia plastik lub używać go, ale tylko w przypadku opakowań, które zapewniają, iż są zdatne do recyklingu. Z pewnością dobrym pomysłem jest zakup produktów w szkle, które nie tylko jest świetne do przechowywania różnych substancji, ale też zazwyczaj da się je niemal w całości ponownie przetworzyć. Świetne kosmetyki ze śluzem ślimaka w szklanych opakowaniach ma w sprzedaży także firma Molluscoo. Marki także wychodzą z coraz to nowymi eko propozycjami. Coraz popularniejsze np. staje się używanie szamponów w kostkach, które opakowane są jedynie w tekturowe pudełeczko. Pamiętaj też, że większe pojemności są niemal zawsze bardziej opłacalne dla środowiska i twojego portfela. ;)

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE