Domowe produkty, na które powinnaś uważać

10 wrz

Internet obfituje w masę cudownych porad bazujących na babcinych, naturalnych, domowych sposobach. I choć niektóre rzeczywiście się sprawdzają, to trzeba wiedzieć, na jakie domowe produkty, powinnaś uważać.

Oczywiście na początku zaznaczamy, że każdemu służy co innego i nie ma jednego lekarstwa dla wszystkich. To, co sprawdza się mi, niekoniecznie musi tobie i na odwrót. Podobnie z opisanymi poniżej substancjami. Być może niektórym one służą i bardzo dobrze. My podpowiadamy dziś jednak, na które domowe produkty powinnaś uważać i zachować zdrowy rozsądek, kiedy je aplikujesz.

Soda oczyszczona

Być może spotkałaś się z przepisami na maseczki czy peelingi do twarzy na bazie sody. Mówi się, że działa głęboko oczyszczająco, antybakteryjnie i odkażająco. No właśnie, rzecz w tym, że aż nazbyt dogłębnie. Soda rzeczywiście wykazuje takie działanie i czasem poleca się ją do oczyszczania. Jednak pamiętajmy, ze jest to bardzo silna substancja. Na tyle, że stosujemy ją nawet do sprzątania czy usuwania kamienia i osadów. Użyta na twarz może zniszczyć jej barierę ochronną i narobić więcej szkody niż pożytku.

Majonez

To produkt szczególnie chętnie polecany do pielęgnacji włosów w różnego rodzaju domowych maskach. Jednak nakładanie go na twarz jako dodatek do maseczek nie jest najlepszym pomysłem, a takie głosy też się pojawiły. Może skutecznie zatkać pory i doprowadzić do powstania niedoskonałości.

Ocet

Ponoć nasze babcie czasami sięgały po niego, stosując jako produkt do oczyszczania twarzy, jednak absolutnie tego nie polecamy. To kolejna bardzo silnie działająca, wręcz żrąca substancja. Prawdopodobnie silnie podrażni skórę, doprowadzi do zaczerwienień, pieczenia skóry, a nawet reakcji alergicznych.

Sok z cytryny

Wiele mówi się o dobroczynnych właściwościach witaminy C i to absolutna prawda, ale sok z cytryny stosowany na twarz nie jest dobrym pomysłem. To zbyt stężona i skoncentrowana formuła, którą możecie napytać sobie biedy. Kwas zawarty w soku podrażni, a nawet oparzy cerę, a chyba nie jest to efekt, na którym by nam zależało.

A jeśli poszukujesz naprawdę sprawdzonych, działających kosmetyków do twarzy, to zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdziesz efektywne kosmetyki z wyciągiem ze śluzu ślimaka, co do którego nie ma wątpliwości, jeśli chodzi o pozytywny wpływ na cerę. :)

Wpisy

Zadbaj o skórę tej zimy

Choć śnieg za oknem widać dopiero od kilku dni, to już niedługo rozpocznie się kalendarzowa zima. A nawet jeśli nie obfituje w mroźne dni, to jest dla cery sporym wyzwaniem. Dlatego zadbaj o skórę tej zimy. Najbardziej sprzyjającą naszej cerze porą roku jest z...

Równowaga PEH – klucz do pięknych włosów

Pielęgnacja włosów staje się coraz bardziej złożonym i skomplikowanym procesem. Kiedyś wydawało się, że wystarczy umyć kosmyki i ewentualnie nałożyć pierwszą, lepszą odżywkę. Dziś dowiadujemy się coraz więcej o samych włosach i tym, czego potrzebują. Okazuje się, że...

Czy wiesz, jaki masz odcień skóry?

Karnacje ludzi znacznie się od siebie różnią. Okazuje się jednak, że nie chodzi jedynie o narodowość czy kolor skóry. Odcienie cery są różne nawet między nami, Polakami. Czy wiesz, jakie wyróżniamy i którym typem jesteś Ty? Podział na odcienie skóry jest szczególnie...

Maseczki do twarzy – SOS dla Twojej skóry

Niemal każda z nas ma swoją ulubioną, sprawdzoną pielęgnację, z której na co dzień korzysta. Jest dostosowana do naszych potrzeb, wymagań oraz typu skóry. Czasem jednak potrzebujemy takiej specjalnej broni, cięższej artylerii do walki z konkretnymi problemami. Należą...

KATEGORIE