Przesuszone dłonie – jak im zaradzić?

29 lip

Jak wszyscy z was z pewnością świetnie wiedzą, mamy obecnie bardzo nietypowy i trudny czas. Jest to czas pandemii związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Wszędzie słyszymy o tym, że jedną z najlepszych metod profilaktycznych jest częste i dokładne mycie dłoni, a także używanie różnego rodzaju płynów dezynfekujących. I oczywiście wszyscy powinniśmy bezwzględnie stosować się do tych zaleceń. Jednak mają też one swój minus, którym są przesuszone dłonie. Jak sobie z tym poradzić?

Częste mycie i używanie silnych detergentów niestety sprawia, że bardzo szybko dłonie stają się suche, szorstkie, podrażnione, a nawet popękane. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale również bolesne i nieprzyjemne. Łatwiej też w takim przypadku o jakąś infekcję. Dlatego ważne jest, aby przesuszone dłonie odżywić i nawilżyć.

Nie popadaj w paranoję

Oczywiście mycie i odkażanie rąk jest w tym momencie szczególnie ważne i nikt tego nie podważa. Powinniśmy wykonywać to dokładnie po każdym wyjściu, przyjściu, dotykaniu jakichkolwiek przedmiotów poza domem czy przy jakichkolwiek kontaktach z inną osobą. Jednak kiedy siedzicie spokojnie w domu, to nie ma potrzeby, aby co chwilę myć dłonie i narażać je na większe przesuszenie. Róbmy wszystko racjonalnie i z głową.

Używaj rękawiczek

Jako że wielu z nas ma teraz mnóstwo czasu w domu, to często bierzemy się za generalne porządki i sprzątanie. Pamiętajmy, że detergenty bardzo wysuszają i podrażniają skórę dłoni. Jeśli więc nie chcesz pogorszyć ich stanu, zakładaj do wszelkich prac domowych rękawiczki ochronne. Tyczy się to również zmywania naczyń.

Krem to podstawa

Dobry krem o bogatej konsystencji to prawdziwe zbawienie dla zniszczonej skóry rąk. Musisz smarować ją co najmniej kilka razy dziennie i na noc grubszą warstwą. Dobrze, aby kremy miały w składzie takie substancje jak: mocznik, witaminy, oleje, masło shea. Są to silnie odżywcze i regenerujące składniki. Prawdziwym opatrunkiem dla dłoni będzie też bogaty krem Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka. Dzięki tej substancji wspaniale nawilży, odżywi, ukoi i zregeneruje przesuszoną skórę.

Domowe metody

Jeśli twoje dłonie są w naprawdę kiepskim stanie, możesz spróbować także kilku domowych sposobów. Jednym z nich jest twój własny parafinowy zabieg. Podobny wykonuje się w salonach. Wystarczy kupić parafinę w aptece, a następnie ją podgrzać. Do takiego przestudzonego roztworu wsadzamy nasmarowane kremem dłonie, wyjmujemy po kilku minutach i owijamy folią. Po pół godzinie ściągamy kompres i gotowe. Pamiętaj, aby przez jakieś 2 godziny starać się jeszcze nie myć rąk. Innym sposobem jest kąpiel w lekko podgrzanej oliwie czy moczenie dłoni w siemieniu lnianym, który wykazuje działanie nawilżające, łagodzące i osłaniające.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE