Przesuszone dłonie – jak im zaradzić?

29 lip

Jak wszyscy z was z pewnością świetnie wiedzą, mamy obecnie bardzo nietypowy i trudny czas. Jest to czas pandemii związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Wszędzie słyszymy o tym, że jedną z najlepszych metod profilaktycznych jest częste i dokładne mycie dłoni, a także używanie różnego rodzaju płynów dezynfekujących. I oczywiście wszyscy powinniśmy bezwzględnie stosować się do tych zaleceń. Jednak mają też one swój minus, którym są przesuszone dłonie. Jak sobie z tym poradzić?

Częste mycie i używanie silnych detergentów niestety sprawia, że bardzo szybko dłonie stają się suche, szorstkie, podrażnione, a nawet popękane. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale również bolesne i nieprzyjemne. Łatwiej też w takim przypadku o jakąś infekcję. Dlatego ważne jest, aby przesuszone dłonie odżywić i nawilżyć.

Nie popadaj w paranoję

Oczywiście mycie i odkażanie rąk jest w tym momencie szczególnie ważne i nikt tego nie podważa. Powinniśmy wykonywać to dokładnie po każdym wyjściu, przyjściu, dotykaniu jakichkolwiek przedmiotów poza domem czy przy jakichkolwiek kontaktach z inną osobą. Jednak kiedy siedzicie spokojnie w domu, to nie ma potrzeby, aby co chwilę myć dłonie i narażać je na większe przesuszenie. Róbmy wszystko racjonalnie i z głową.

Używaj rękawiczek

Jako że wielu z nas ma teraz mnóstwo czasu w domu, to często bierzemy się za generalne porządki i sprzątanie. Pamiętajmy, że detergenty bardzo wysuszają i podrażniają skórę dłoni. Jeśli więc nie chcesz pogorszyć ich stanu, zakładaj do wszelkich prac domowych rękawiczki ochronne. Tyczy się to również zmywania naczyń.

Krem to podstawa

Dobry krem o bogatej konsystencji to prawdziwe zbawienie dla zniszczonej skóry rąk. Musisz smarować ją co najmniej kilka razy dziennie i na noc grubszą warstwą. Dobrze, aby kremy miały w składzie takie substancje jak: mocznik, witaminy, oleje, masło shea. Są to silnie odżywcze i regenerujące składniki. Prawdziwym opatrunkiem dla dłoni będzie też bogaty krem Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka. Dzięki tej substancji wspaniale nawilży, odżywi, ukoi i zregeneruje przesuszoną skórę.

Domowe metody

Jeśli twoje dłonie są w naprawdę kiepskim stanie, możesz spróbować także kilku domowych sposobów. Jednym z nich jest twój własny parafinowy zabieg. Podobny wykonuje się w salonach. Wystarczy kupić parafinę w aptece, a następnie ją podgrzać. Do takiego przestudzonego roztworu wsadzamy nasmarowane kremem dłonie, wyjmujemy po kilku minutach i owijamy folią. Po pół godzinie ściągamy kompres i gotowe. Pamiętaj, aby przez jakieś 2 godziny starać się jeszcze nie myć rąk. Innym sposobem jest kąpiel w lekko podgrzanej oliwie czy moczenie dłoni w siemieniu lnianym, który wykazuje działanie nawilżające, łagodzące i osłaniające.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE