Moda na kosmetyki naturalne

27 paź

Jeszcze jakiś czas temu nie bardzo zwracaliśmy uwagę na to, co właściwie znajduje się w kosmetykach. Kierowaliśmy się marką, działaniem, przeznaczeniem produktów oraz tym, co mówi o nich producent. Temat używanych składników był czarną magią, w której wielu nie potrafiło się poruszać. Od jakiegoś czasu jednak trend ten zaczął się zmieniać i, co za tym idzie, nastała moda na kosmetyki naturalne.

Przyznajcie się, jak to jest w Waszym przypadku. Czy sięgając po produkt, uważnie studiujecie jego skład, czy może wybieracie kosmetyk na podstawie zupełnie innych cech, a na tę zupełnie nie zwracacie uwagi? Okazuje się, że coraz większa liczba osób jest w tej pierwszej grupie. I na całe szczęście, bo niezwykle ważna jest świadomość na temat tego, co właściwie nakładamy na twarz. Dlatego też wszem i wobec ogłaszamy, iż nastaje moda na kosmetyki naturalne!

Nadeszło nowe

Czasy się zmieniają i zmienia się też podejście ludzi do życia i zdrowia. Żyjemy coraz bardziej świadomie. Wiemy też coraz więcej. Interesujemy się różnoraką tematyką. Tą dotyczącą żywności, zdrowia, pielęgnacji, jak i właśnie składów. Nie kupujemy już czego popadnie, ale dbamy o jakość produktów, których używamy. Nie inaczej jest z kosmetykami. Wraz z naszym rozwojem i poszerzaniem świadomości, decydujemy, że nie chcemy używać byle czego, ale kosmetyków, które nie tylko działają, ale też odznaczają się dobrymi, nieszkodliwymi substancjami.

Dlaczego skład ma znaczenie?

Wyobraźcie sobie, że z kosmetykami jest trochę tak jak z żywnością. Nie jemy przecież byle czego, aby tylko zaspokoić apetyt, nie zwracając uwagi na to, jak wpłynie to na nasz organizm. A przynajmniej nie robimy tak w większości przypadków. Nie chcemy sobie umyślnie szkodzić. Zwłaszcza, że nasza świadomość negatywnych produktów i substancji znacząco wzrasta. Jesteśmy też bombardowani informacjami o tym na każdym kroku. Unikamy konserwantów, szkodliwych olejów i innych substancji. I podobnie powinniśmy postępować w doborze produktów kosmetycznych. Warto zainteresować się tematyką składu. Poczytać, co jest szkodliwe i jak zapisywane jest w nomenklaturze chemicznej. Kiedy tylko trochę zagłębimy się w temat, okazuje się, że wcale nie jest to aż tak trudne. Istnieją nawet specjalne programy i aplikacje, które analizują składy za nas!

Kosmetyki naturalne to jest to!

Kosmetyki naturalne wyróżniają się tym, iż korzystają z naturalnych substancji i ekstraktów, a odrzucają zbędną chemię. Tutaj nie znajdziemy parafiny oraz innych olejów mineralnych, które są niczym innym jak pochodną ropy naftowej. Nie ma silikonów, szkodliwych konserwantów czy tzw. PEG-ów. Znajdziemy za to naturalne oleje, ekstrakty i wyciągi. Co nam to daje? Przede wszystkim lepsze rezultaty. Nie szkodzimy skórze, ale jej pomagamy. Takie substancje zazwyczaj lepiej działają na cerę, nie zapychają jej i odpowiednio delikatnie pielęgnują. Pamiętajmy, że przecież wszelkie substancje przenikają przez skórę i oddziałują na organizm. Dlatego dobrze zrezygnować z tych najbardziej chemicznych, szkodliwych i zwyczajnie niepotrzebnych, ponieważ możemy znaleźć ich zdrowsze odpowiedniki.

Firmy idą z duchem czasu

Ostatnio możemy zauważyć wysyp nowych firm kosmetycznych, które produkują naturalne kosmetyki, ale także starych, które wypuszczają lepsze składowo produkty. Wszystko dlatego, iż takie produkty mają dziś wzięcie i jest na nie spory popyt. Możemy bez problemu wybierać w gąszczu produktów i dobrać te idealne dla siebie. Marka Molluscoo od samego początku stawia na dobry, naturalny skład. U nas nie znajdziecie szkodliwych substancji, ale głównie wspaniałe składniki, które nie tylko nie zaszkodzą, ale wspaniale zadbają o cerę. Głównym jest oczywiście wyciąg ze śluzu ślimaka, który wspierany jest olejem ze słodkich migdałów, awokado czy masłem Shea. Jeśli jeszcze nie próbowałaś kosmetyków naturalnych, to czas najwyższy!

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE