Woda gazowana – fakty i mity

13 paź

W sklepach mamy spory wybór wód butelkowanych. Niegazowana, lekko gazowana albo całkiem gazowana. Czasami mówi się, że ta ostatnia jest mniej zdrowa od zwyczajnej. Dziś sprawdzimy, jaka jest prawda na ten temat. Czy rzeczywiście woda gazowana nam nie służy?

Czy woda gazowana nam szkodzi?

Absolutnie nie jest to prawda. Trudno powiedzieć, skąd wzięło się przekonanie, że woda gazowana jest niezdrowa. Z pewnością sprawdzi się o wiele lepiej niż wszelkie napoje kolorowe, a zaspokoi smakoszy napojów z bąbelkami. Mało tego, ma ona szereg dobrych właściwości. Korzystnie wpływa na proces trawienia, orzeźwia i wykazuje działanie moczopędne. Dzięki temu służy osobom z nadkwasotą żołądka czy infekcjami dróg moczowych. Dwutlenek węgla, zawarty w takiej wodzie, wspomaga także wchłanianie się magnezu i wapnia.

Czy jest to napój dla każdego?

Mimo wielu pozytywów, wynikających z picia takiej wody, trzeba pamiętać, że niekoniecznie jest to napój dla każdego. Z pewnością powinny ograniczyć go dzieci, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Świetnie za to sprawdzi się w diecie sportowców oraz osób odchudzających się. Wszystko dlatego, że dwutlenek węgla przyspiesza proces nawadniania organizmu i zmniejsza apetyt.

Czy taka woda niszczy zęby?

Czasem można usłyszeć, że woda z zawartością dwutlenku węgla jest niedobra dla zębów, ponieważ sprawia on, że staje się bardziej kwasowa, co ma negatywny wpływ na szkliwo. Prawda jednak jest taka, że płyn zbyt krótko pozostaje w jamie ustnej, aby jakkolwiek oddziaływał na zęby.

Czy skutecznie gasi pragnienie?

Woda z bąbelkami może nawet szybciej gasić pragnienie niż niegazowana. Dodatkowo świetnie orzeźwia. Należy jednak pamiętać, że trzeba zachować umiar i nie można rezygnować ze zwykłej wody. Gazowana bowiem może dawać złudzenie ugaszenia pragnienia, kiedy organizm jeszcze nie został należycie nawodniony. Zbyt duża ilość gazu może też powodować wzdęcia i dyskomfort.

Najważniejsze, aby pamiętać, żeby pić odpowiednią ilość wody każdego dnia. To, jaka ona będzie, zależy już głównie od naszych preferencji i cech organizmu. Istotne jest stałe nawodnienie organizmu, które jest podstawą dobrego zdrowia i wyglądu. Nie wystarczy bowiem nawilżać skórę tylko od zewnątrz, nawet tak dobrymi produktami jak kosmetyki Molluscoo, ale trzeba również nawadniać ją od wewnątrz.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE