Woda gazowana – fakty i mity

13 paź

W sklepach mamy spory wybór wód butelkowanych. Niegazowana, lekko gazowana albo całkiem gazowana. Czasami mówi się, że ta ostatnia jest mniej zdrowa od zwyczajnej. Dziś sprawdzimy, jaka jest prawda na ten temat. Czy rzeczywiście woda gazowana nam nie służy?

Czy woda gazowana nam szkodzi?

Absolutnie nie jest to prawda. Trudno powiedzieć, skąd wzięło się przekonanie, że woda gazowana jest niezdrowa. Z pewnością sprawdzi się o wiele lepiej niż wszelkie napoje kolorowe, a zaspokoi smakoszy napojów z bąbelkami. Mało tego, ma ona szereg dobrych właściwości. Korzystnie wpływa na proces trawienia, orzeźwia i wykazuje działanie moczopędne. Dzięki temu służy osobom z nadkwasotą żołądka czy infekcjami dróg moczowych. Dwutlenek węgla, zawarty w takiej wodzie, wspomaga także wchłanianie się magnezu i wapnia.

Czy jest to napój dla każdego?

Mimo wielu pozytywów, wynikających z picia takiej wody, trzeba pamiętać, że niekoniecznie jest to napój dla każdego. Z pewnością powinny ograniczyć go dzieci, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Świetnie za to sprawdzi się w diecie sportowców oraz osób odchudzających się. Wszystko dlatego, że dwutlenek węgla przyspiesza proces nawadniania organizmu i zmniejsza apetyt.

Czy taka woda niszczy zęby?

Czasem można usłyszeć, że woda z zawartością dwutlenku węgla jest niedobra dla zębów, ponieważ sprawia on, że staje się bardziej kwasowa, co ma negatywny wpływ na szkliwo. Prawda jednak jest taka, że płyn zbyt krótko pozostaje w jamie ustnej, aby jakkolwiek oddziaływał na zęby.

Czy skutecznie gasi pragnienie?

Woda z bąbelkami może nawet szybciej gasić pragnienie niż niegazowana. Dodatkowo świetnie orzeźwia. Należy jednak pamiętać, że trzeba zachować umiar i nie można rezygnować ze zwykłej wody. Gazowana bowiem może dawać złudzenie ugaszenia pragnienia, kiedy organizm jeszcze nie został należycie nawodniony. Zbyt duża ilość gazu może też powodować wzdęcia i dyskomfort.

Najważniejsze, aby pamiętać, żeby pić odpowiednią ilość wody każdego dnia. To, jaka ona będzie, zależy już głównie od naszych preferencji i cech organizmu. Istotne jest stałe nawodnienie organizmu, które jest podstawą dobrego zdrowia i wyglądu. Nie wystarczy bowiem nawilżać skórę tylko od zewnątrz, nawet tak dobrymi produktami jak kosmetyki Molluscoo, ale trzeba również nawadniać ją od wewnątrz.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE