Jedzenie słodyczy – skutki, o których nie wiesz

11 sie

Od dziecka słyszymy, że jedzenie słodyczy i niezdrowych przekąsek nie jest najlepszym pomysłem. Przyczyniają się do rozwoju chorób, próchnicy, zakwaszają organizm i sprawiają, że tyjemy. Okazuje się jednak, że to nie jedyne negatywne konsekwencje. Niektóre z nich mogą Cię zaskoczyć.

Zwiększenie skłonności do depresji

Spożywanie nadmiernej ilości cukru nie pozostaje bez wpływu na nasz mózg. Zmienia ona aktywność genów odpowiedzialnych za nastrój. Jeden gen modyfikuje inny, co powoduje wahania w wydzielaniu neuroprzekaźników, które z kolei związane są z nastrojem. Stąd też prawdopodobieństwo wpadnięcia w depresję przez jedzenie słodyczy okazuje się być wyższe.

Pogorszenie stanu skóry

Czy wiesz, że jedzenie słodyczy, a dokładnie częste i gwałtowne wahania stężenia cukru we krwi, uszkadzają skórę właściwą? Proces nazywa się glikacją i polega na przyłączaniu się cukru do białek skóry. Prowadzi to do szybszego starzenia się. Elastyczność skóry zmniejsza się, co skutkuje pojawianiem się zmarszczek. Pamiętajcie, że piękna skóra to zdrowy tryb życia, zbilansowana dieta i dobra pielęgnacja. Np. taka, jaką oferuje firma Molluscoo w postaci kosmetyków ze śluzem ślimaka.

Słabsza wydajność w pracy

Zaskoczona? A jednak. Okazuje się, że nagłe zmiany stężenia cukru we krwi znacząco obniżają koncentrację, wprawiają nas w niepokój i powodują senność. Jakby tego było mało, negatywnie wpływają też na pamięć. Jeśli zastanawiałaś się więc, dlaczego po zjedzeniu batona Twoja wydajność w pracy spada, to masz odpowiedź.

Zmniejszone libido

To może zaskoczyć Cię najbardziej. W końcu rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, że jedzenie słodyczy może mieć jakikolwiek związek z ochotą na seks. Po pierwsze cukier powoduje, iż na koniec dnia jesteśmy przemęczone i jedyne, na co mamy ochotę, to pójść spać. Oprócz tego wysokie stężenie glukozy we krwi uszkadza naczynia krwionośne i pogarsza ukrwienie, co z kolei skutkuje mniejszą przyjemnością czerpaną z seksu.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE