Tych rzeczy nie powinnaś robić, jeśli chcesz mieć zadbane dłonie!

10 mar

Często mówi się o tym, że to nasze dłonie zdradzają wiek. Czasem wręcz wskazują na znacznie wyższą liczbę niż jest w rzeczywistości. Wszystko dlatego, że te części naszego ciała są najbardziej narażone na eksploatację. Co więcej, niestety często zapominamy o dbaniu o nie.

Dziś kilka słów właśnie na temat tego dbania. I pominiemy tu rzeczy oczywiste, które wie chyba każdy. Mimo wszystko przypominamy, żeby regularnie dłonie nawilżać, np. kremem Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka, który świetnie działa na skórę. Oprócz tego nosić rękawiczki i nie dopuszczać do bezpośredniego kontaktu z detergentami. Dziś krótko o tym, czego według dermatologów unikać, aby długo cieszyć się pięknymi dłońmi.

Zrezygnuj z mydeł antybakteryjnych

Może się wydawać, że to przydatny i pożyteczny produkt, który myje i odkaża skórę. Niestety, przy tym mocno ją wysusza i podrażnia. Wszystko przez chemiczny środek o nazwie triklosan. Dodatkowo nie ma też właściwie dowodów na to, że tego typu mydła działają lepiej niż zwykłe, więc nie warto niszczyć rąk.

Lanolina może uczulać

Wosk zwierzęcy pochodzący z wełny owczej ma szereg dobrych właściwości. Jest polecany szczególnie do miejsc mocno przesuszonych. Warto jednak pamiętać, że może powodować silne podrażnienia i reakcje uczuleniowe, a nawet zapalenia skóry. Składnik ten znajduje się w wielu produktach, np. kremach do rąk. Jeśli więc jakiś kosmetyk źle na Ciebie działa, to sprawdź, czy nie zawiera lanoliny. Być może to ona Cię uczula.

Szkodliwe światło UV

Światło ultrafioletowe występuje zarówno w świetle słonecznym, jak i tym sztucznym. Przed każdym z nich powinniśmy się chronić. I tak jak używanie filtrów wiosną i latem jest oczywistością, tak już nie często zastanawiamy się nad działaniem np. lamp do wykonywania manicure. One także eksmitują to światło. Dlatego też lepiej nie przesadzać z tego typu zabiegami, a jeśli już je robimy, nakładać na dłonie krem z wysoką ochroną.

Wysoka temperatura niewskazana

Nie od dziś wiadomo, że ten czynnik sprawia, iż skóra staje się wysuszona, odwodniona i szybciej się starzeje. Lepiej unikać gorącej wody czy bezpośredniego ogrzewania.

Tanie nie zawsze jest dobre

Kupujesz bez zastanowienia pierwszy lepszy płyn do mycia naczyń? Błąd. Zazwyczaj są to produkty o tanim, szkodliwym i drażniącym składzie, który działa wysuszająco i niszcząco na skórę. Wiadomym jest, że z płynu korzystamy często. Dobrze więc, żeby nie niszczył nam dłoni. Fajną alternatywą są naturalne środki do sprzątania, których jest na rynku coraz więcej.

Nie każde rękawiczki są wskazane

Wiele mówi się o tym, że aby dbać o dłonie, należy wykonywać prace domowe w rękawiczkach. Rzeczywiście jest to prawda, o ile nie zawierają one lateksu. Lateks jest silnie uczulający i może podrażnić skórę. Bez problemu jednak znajdziesz alternatywy bez zawartości tego składnika.

Parafinowe kremy do rąk

Niestety wiele kremów do rąk daje jedynie złudzenie nawilżenia. Wszystko dlatego, że większość z nich bazuje najzwyczajniej w świecie na ropie naftowej, która nie tylko nic dobrego nie robi, ale podrażnia i zatyka pory w skórze. Lepiej więc poszukać kosmetyków z lepszym składem.

Środki do dezynfekcji

Na pewno kojarzycie te małe buteleczki, które zabieramy np. w podróż. Służą do mycia rąk bez użycia wody i dezynfekcji. I wszystko brzmiałoby pięknie, gdyby nie to, że składają się głównie z alkoholu, który mocno wysusza. Jednak bez obaw, możemy znaleźć produkty dezynfekujące bez dodatku alkoholu.

Nieprofesjonalne gabinety kosmetyczne

Zawsze warto przed pierwsza wizytą w danym miejscu zrobić mały rekonesans. Poczytać opinie, zasięgnąć języka, zapytać pracowników. To bardzo istotne, szczególnie, jeśli chodzi o sterylizację narzędzi do pracy. Nie chcemy przecież po miłej wizycie nabawić się infekcji czy zakażenia.

Dobrze jest pamiętać o tych kilku zasadach i mieć je na względzie, a nasze dłonie pozostaną piękną wizytówką na długie lata.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE