Przedmioty codziennego użytku jako sprzęt do ćwiczeń? To możliwe!

6 sty

Mamy początek stycznia, a chyba każda z nas wie, co to oznacza. W końcu nowy rok – nowa ja! Wiele z nas postanawia bardziej o siebie zadbać, zmienić dietę, więcej się ruszać. A jeśli Twoją ostatnia wymówką jest brak finansów, to bardzo nam przykro, ale właśnie ją obalamy.

Okazuje się, że do dbania o siebie wcale nie trzeba wielkich nakładów finansowych, specjalnych pomieszczeń czy sprzętów. Wystarczy odrobina czasu, chęci i rzeczy codziennego użytku. Przekonaj się sama!

Schody

To chyba jedna z tych rzeczy, do których niemal każdy ma dostęp. Jest to z oczywistych przyczyn najlepsza opcja dla mieszkańców bloków. Co daje chodzenie po schodach? Bardzo wiele. Spokojne chodzenie pozwala spalić nawet 200 kcal, a szybszy marsz przez godzinę aż do 1000! Obecnie popularną formą aktywności jest nawet bieganie po schodach. Warto zaważyć, ze maszyna imitująca chodzenie po schodach jest w niemal każdej siłowni, więc po co za nią płacić. Taka aktywność wzmacnia serce i poprawia wydolność krążeniowo-oddechową. W czasie wspinaczki kształtujesz mięśnie łydek, ud, pośladków oraz brzucha. Takie ćwiczenia świetnie ujędrniają i pozwalają spalić tkankę tłuszczową z nóg, bioder i pupy oraz pozbyć się cellulitu.

Krzesło

Zwykłe, proste krzesło, które chyba każdy ma w domu, może okazać się rewelacyjnym przedmiotem do ćwiczeń. Wystarczy odrobina wyobraźni i wiedzy! Ważne jedynie, aby krzesło było stabilne. Ćwiczenia z jego użyciem działają na wszystkie partie naszego ciała, a już zwłaszcza na nogi, brzuch i pośladki. Jak je robić? Wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę, a wyskoczy Wam wiele propozycji, z których można skorzystać. Najlepiej sprawdzą się te w formie filmów, gdyż najprościej pokazują, co trzeba robić.

Butelki z wodą

Kolejna niezwykle podstawowa rzecz, która może posłużyć jako ciężarek. Wiadomym jest fakt, że wszelkie ćwiczenia wykonywane z obciążeniem są o wiele bardziej efektywne. To prosty sposób na zastąpienie typowych hantli. Możesz także dostosować pojemność do stopnia zaawansowania.

Poduszka

Poduszki to niezwykle przydatny przedmiot w ćwiczeniach równowagi. Zastępują one tzw. bosu, czyli połączenie piłki i stepu. Pozwalają ćwiczyć balans, wytrzymałość i wzmacniać mięśnie. Spróbuj pompek, podpierając dłonie na jaśku albo rób przysiady, ustawiając jedną stopę na miękkiej powierzchni, a drugą na podłodze.

Ręcznik plażowy

Nie posiadasz specjalnej maty do ćwiczeń? Żaden problem, bo na pewno masz w domu jakiś ręcznik. Ten plażowy sprawdzi się lepiej ze względu na swoją wielkość. Teraz wystarczą już jedynie ćwiczenia do jogi i gotowe! Z praktycznych wskazówek warto wspomnieć, że najlepiej położyć ręcznik na dywanie, ponieważ zapobiegnie to przemieszczaniu się. Taki ręcznik może być także zamiennikiem dla taśm do ćwiczeń.

Udowadniamy dziś, że naprawdę nie ma żadnych wymówek przed tym, aby zacząć się ruszać, gdyż do takich przedmiotów każdy ma dostęp. Jeśli marzysz o szczupłej, wyrzeźbionej sylwetce, to naprawdę nie trzeba wydawać fortuny na karnety. Wystarczy jedynie odrobina motywacji, samozaparcia i przede wszystkim regularności, bo to ona stanowi o sukcesie. To co? Nowy rok, więc działamy! Krzesło, butelki wody w dłoń i dbamy o siebie. Najlepiej z dwóch stron, czyli poprzez ruch i zdrowy tryb życia od wewnątrz, a przez dobrą pielęgnację od zewnątrz. Najlepiej tę Molluscoo, która zachwyci Was fenomenalnym działaniem wyciągu ze śluzu ślimaka i sprawi, że postanowienie zadbania o siebie zostanie spełnione.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE