Przedmioty codziennego użytku jako sprzęt do ćwiczeń? To możliwe!

6 sty

Mamy początek stycznia, a chyba każda z nas wie, co to oznacza. W końcu nowy rok – nowa ja! Wiele z nas postanawia bardziej o siebie zadbać, zmienić dietę, więcej się ruszać. A jeśli Twoją ostatnia wymówką jest brak finansów, to bardzo nam przykro, ale właśnie ją obalamy.

Okazuje się, że do dbania o siebie wcale nie trzeba wielkich nakładów finansowych, specjalnych pomieszczeń czy sprzętów. Wystarczy odrobina czasu, chęci i rzeczy codziennego użytku. Przekonaj się sama!

Schody

To chyba jedna z tych rzeczy, do których niemal każdy ma dostęp. Jest to z oczywistych przyczyn najlepsza opcja dla mieszkańców bloków. Co daje chodzenie po schodach? Bardzo wiele. Spokojne chodzenie pozwala spalić nawet 200 kcal, a szybszy marsz przez godzinę aż do 1000! Obecnie popularną formą aktywności jest nawet bieganie po schodach. Warto zaważyć, ze maszyna imitująca chodzenie po schodach jest w niemal każdej siłowni, więc po co za nią płacić. Taka aktywność wzmacnia serce i poprawia wydolność krążeniowo-oddechową. W czasie wspinaczki kształtujesz mięśnie łydek, ud, pośladków oraz brzucha. Takie ćwiczenia świetnie ujędrniają i pozwalają spalić tkankę tłuszczową z nóg, bioder i pupy oraz pozbyć się cellulitu.

Krzesło

Zwykłe, proste krzesło, które chyba każdy ma w domu, może okazać się rewelacyjnym przedmiotem do ćwiczeń. Wystarczy odrobina wyobraźni i wiedzy! Ważne jedynie, aby krzesło było stabilne. Ćwiczenia z jego użyciem działają na wszystkie partie naszego ciała, a już zwłaszcza na nogi, brzuch i pośladki. Jak je robić? Wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę, a wyskoczy Wam wiele propozycji, z których można skorzystać. Najlepiej sprawdzą się te w formie filmów, gdyż najprościej pokazują, co trzeba robić.

Butelki z wodą

Kolejna niezwykle podstawowa rzecz, która może posłużyć jako ciężarek. Wiadomym jest fakt, że wszelkie ćwiczenia wykonywane z obciążeniem są o wiele bardziej efektywne. To prosty sposób na zastąpienie typowych hantli. Możesz także dostosować pojemność do stopnia zaawansowania.

Poduszka

Poduszki to niezwykle przydatny przedmiot w ćwiczeniach równowagi. Zastępują one tzw. bosu, czyli połączenie piłki i stepu. Pozwalają ćwiczyć balans, wytrzymałość i wzmacniać mięśnie. Spróbuj pompek, podpierając dłonie na jaśku albo rób przysiady, ustawiając jedną stopę na miękkiej powierzchni, a drugą na podłodze.

Ręcznik plażowy

Nie posiadasz specjalnej maty do ćwiczeń? Żaden problem, bo na pewno masz w domu jakiś ręcznik. Ten plażowy sprawdzi się lepiej ze względu na swoją wielkość. Teraz wystarczą już jedynie ćwiczenia do jogi i gotowe! Z praktycznych wskazówek warto wspomnieć, że najlepiej położyć ręcznik na dywanie, ponieważ zapobiegnie to przemieszczaniu się. Taki ręcznik może być także zamiennikiem dla taśm do ćwiczeń.

Udowadniamy dziś, że naprawdę nie ma żadnych wymówek przed tym, aby zacząć się ruszać, gdyż do takich przedmiotów każdy ma dostęp. Jeśli marzysz o szczupłej, wyrzeźbionej sylwetce, to naprawdę nie trzeba wydawać fortuny na karnety. Wystarczy jedynie odrobina motywacji, samozaparcia i przede wszystkim regularności, bo to ona stanowi o sukcesie. To co? Nowy rok, więc działamy! Krzesło, butelki wody w dłoń i dbamy o siebie. Najlepiej z dwóch stron, czyli poprzez ruch i zdrowy tryb życia od wewnątrz, a przez dobrą pielęgnację od zewnątrz. Najlepiej tę Molluscoo, która zachwyci Was fenomenalnym działaniem wyciągu ze śluzu ślimaka i sprawi, że postanowienie zadbania o siebie zostanie spełnione.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE