Twoje paznokcie są zniszczone licznymi zabiegami oraz metodami malowania? Poszukujesz sposobu na odżywienie i regenerację? Być może ten zabieg jest właśnie tym, czego szukasz!
My, kobiety uwielbiamy mieć zadbane dłonie i paznokcie. Nosimy rękawiczki, nie zapominamy o smarowaniu dłoni kremem (świetnie sprawdzi się w tej roli krem Molluscoo z regenerującym wyciągiem ze śluzu ślimaka) i robimy manicure. Wiele z nas korzysta z metody żelowej, akrylowej czy hybrydowej. Niestety, faktem jest, że nierzadko powodują one osłabienie paznokci i pogorszenie ich kondycji. Co wtedy robić? Sięgać po odżywki? A co powiecie na kolejny, jednak, tym razem, zdrowy manicure?
Czym jest manicure japoński?
Japoński manicure to zabieg polegający na wcieraniu w paznokcie pasty z witaminami i minerałami oraz naniesieniu na nią warstwy specjalnego pudru. Efekty to zdrowe, zregenerowane, odżywione i wzmocnione paznokcie. Manicure japoński opiera się na naturalnych składnikach, takich jak: pyłek pszczeli, witamina A i E, krzemionka z Morza Japońskiego. Japonki stosują go już od blisko 400 lat.
Jak się go robi?
Zaczynamy od zmatowienia płytki tak, aby odsłonić kanaliki na płytce. Dzięki temu dobroczynne składniki zawarte w paście mają szansę dotrzeć wgłąb płytki. Aby jednak ja zatrzymać, należy nanieść i wmasować specjalny puder, który dodatkowo nabłyszcza paznokcie. Istotą całego zabiegu jest wcieranie pasty i pudru, które powinno wykonywać się w jednym kierunku polerką z naturalnej skóry jelenia.
Jakie są efekty?
Przede wszystkim natychmiastowe. Nie trzeba na nie czekać. Od razu po wykonaniu zabiegu zauważymy, iż nasze paznokcie są wyraźnie gładsze i bardziej błyszczące. Do tego zyskują na regeneracji, odżywieniu i wzmocnieniu. Przestają się łamać i rozdwajać. Jednak aby liczyć na trwalsze pozytywy, należy powtórzyć zabieg 3, 4 razy w odstępach 3 tygodni. Co równie ważne, należy też pamiętać, że po zabiegu nie powinno się malować paznokci przez 6-7 dni, ponieważ płytka jest zbyt mocno natłuszczona. Lakier zwyczajnie nie będzie się na niej utrzymywał. Cena takiego zabiegu waha się między 60 a 100 zł.