Problem z przetłuszczaniem się włosów – skąd się bierze i jak mu zaradzić?

10 czerwiec

Masz wrażenie, że dopiero co myłaś włosy, a już nie prezentują się najświeżej? Musisz ponawiać tę czynność każdego dnia? Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z błędów, które mogą być odpowiedzialne za taki stan rzeczy.

Wiadomym jest, że szybkość przetłuszczania się skóry głowy jest zjawiskiem bardzo indywidualnym. Zależy od genów, hormonów, typu cery i wielu innych czynników. Jednak czasami okazuje się, że na własne życzenie fundujemy sobie oklapniętą fryzurę. Być może Ty także wykonujesz którąś z poniższych czynności, która może się do tego przyczyniać. Wyeliminuj te błędy i zaoszczędź sporo cennego czasu.

Często nosisz nakrycia głowy

Różnego rodzaju czapki czy kapelusze to fajne i modne elementy stylizacji, które dodają smaczku. Oprócz walorów estetycznych chronią także naszą głowę przed czynnikami zewnętrznymi. Niestety, jednak w przypadku problemów z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów nie są najlepszym sprzymierzeńcem, gdyż potęgują ten efekt. Jeśli lubisz z nich korzystać i Twoje włosy szybko wyglądają nieświeżo, to być może masz odpowiedź, dlaczego tak się dzieje.

Zapominasz o zmianie pościeli

W naszej pościeli gromadzi się wiele bakterii oraz zarazków. Dodatkowo zbiera się na niej pot czy resztki produktów, jakie nakładamy przed położeniem się spać. Oczywistym jest, że kiedy chociażby nałożysz na twarz odżywczy, nawilżający, nieco tłusty krem, np. jak produkt Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka, to jego część znajdzie się na poduszce. Taki stan rzeczy może również sprawiać, że budzisz się rano z nieciekawą fryzurą. Pamiętaj o częstej zmianie pościeli. W idealnym przypadku dobrze jest to robić raz na tydzień. Nie zapominaj także o wymianie ręczników.

Dotykasz włosów w ciągu dnia

Zarówno ciągłe dotykanie ich dłońmi, jak ich częste czesanie sprzyja szybszemu przetłuszczaniu się. Dobrze jest mieć tego świadomość i kontrolować takie odruchy. Warto spiąć włosy w jakąś fryzurę, aby nie przeszkadzały nam i nie korciło nas sięganie do nich.

Używasz zbyt dużą ilość kosmetyków

Czasami przetłuszczenie włosów może być wynikiem ich przeciążenia. Zwłaszcza powinny uważać na to posiadaczki cienkich i rzadkich włosów, które mają do tego dużą skłonność. Jeśli zauważyłaś, że dla Twoich włosów to za dużo, zrezygnuj z jakichś produktów bądź stosuj je rzadziej i w mniejszej ilości. W przeciwnym wypadku osiągniesz efekt odwrotny od zamierzonego.

Stosujesz zbyt mocno oczyszczające produkty do mycia głowy

Bywa tak, że naszą odpowiedzią na szybkie przetłuszczanie się jest ich agresywne mycie. Sięgasz po mocno oczyszczające środki, które przesuszają Twoją skórę głowy, która w rezultacie produkuje jeszcze większą ilość łoju. Przesuszanie nigdy nie jest wyjściem, a może okazać się, że paradoksalnie łagodniejszy szampon będzie działał lepiej. Pamiętaj, aby włosy myć w letniej wodzie i unikać alkoholu w produktach do ich pielęgnacji.

Wpisy

Maseczki do twarzy – SOS dla Twojej skóry

Niemal każda z nas ma swoją ulubioną, sprawdzoną pielęgnację, z której na co dzień korzysta. Jest dostosowana do naszych potrzeb, wymagań oraz typu skóry. Czasem jednak potrzebujemy takiej specjalnej broni, cięższej artylerii do walki z konkretnymi problemami. Należą...

Najlepszy krem pod makijaż, czyli jaki?

Na trwały makijaż składa się wiele czynników. Istotne oczywiście są produkty, jakich użyjemy. Znaczenie ma technika. No i nie można pominąć także jakże dużego wpływu pielęgnacji. Dziś o tym ostatnim, a konkretnie o tym, jaki jest najlepszy krem pod makijaż. Cała...

Naturalne kosmetyki ze śluzem ślimaka – dlaczego warto?

Przyszły do nas z Azji i robią furorę w pielęgnacji. Wszystko ze względu na swoje działanie. Co takiego mają w sobie te produkty, że pokochały je kobiety na całym świecie? Składnik ten jest dobrze znany ludzkości już od starożytności, kiedy to służył w celach...

Największy trend lata? Zawsze zdrowa, promienna skóra!!

Moda nieustannie ulega zmianie. I choć pewne schematy powtarzają się na przestrzeni czasów, to aktualne trendy co chwilę się zmieniają. Podobnie jest z letnim lookiem. Co roku królują inne dodatki, ubrania, style i makijażowe inspiracje. Jednak jest coś, co nigdy nie...

KATEGORIE