Problem z przetłuszczaniem się włosów – skąd się bierze i jak mu zaradzić?

10 cze

Masz wrażenie, że dopiero co myłaś włosy, a już nie prezentują się najświeżej? Musisz ponawiać tę czynność każdego dnia? Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z błędów, które mogą być odpowiedzialne za taki stan rzeczy.

Wiadomym jest, że szybkość przetłuszczania się skóry głowy jest zjawiskiem bardzo indywidualnym. Zależy od genów, hormonów, typu cery i wielu innych czynników. Jednak czasami okazuje się, że na własne życzenie fundujemy sobie oklapniętą fryzurę. Być może Ty także wykonujesz którąś z poniższych czynności, która może się do tego przyczyniać. Wyeliminuj te błędy i zaoszczędź sporo cennego czasu.

Często nosisz nakrycia głowy

Różnego rodzaju czapki czy kapelusze to fajne i modne elementy stylizacji, które dodają smaczku. Oprócz walorów estetycznych chronią także naszą głowę przed czynnikami zewnętrznymi. Niestety, jednak w przypadku problemów z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów nie są najlepszym sprzymierzeńcem, gdyż potęgują ten efekt. Jeśli lubisz z nich korzystać i Twoje włosy szybko wyglądają nieświeżo, to być może masz odpowiedź, dlaczego tak się dzieje.

Zapominasz o zmianie pościeli

W naszej pościeli gromadzi się wiele bakterii oraz zarazków. Dodatkowo zbiera się na niej pot czy resztki produktów, jakie nakładamy przed położeniem się spać. Oczywistym jest, że kiedy chociażby nałożysz na twarz odżywczy, nawilżający, nieco tłusty krem, np. jak produkt Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka, to jego część znajdzie się na poduszce. Taki stan rzeczy może również sprawiać, że budzisz się rano z nieciekawą fryzurą. Pamiętaj o częstej zmianie pościeli. W idealnym przypadku dobrze jest to robić raz na tydzień. Nie zapominaj także o wymianie ręczników.

Dotykasz włosów w ciągu dnia

Zarówno ciągłe dotykanie ich dłońmi, jak ich częste czesanie sprzyja szybszemu przetłuszczaniu się. Dobrze jest mieć tego świadomość i kontrolować takie odruchy. Warto spiąć włosy w jakąś fryzurę, aby nie przeszkadzały nam i nie korciło nas sięganie do nich.

Używasz zbyt dużą ilość kosmetyków

Czasami przetłuszczenie włosów może być wynikiem ich przeciążenia. Zwłaszcza powinny uważać na to posiadaczki cienkich i rzadkich włosów, które mają do tego dużą skłonność. Jeśli zauważyłaś, że dla Twoich włosów to za dużo, zrezygnuj z jakichś produktów bądź stosuj je rzadziej i w mniejszej ilości. W przeciwnym wypadku osiągniesz efekt odwrotny od zamierzonego.

Stosujesz zbyt mocno oczyszczające produkty do mycia głowy

Bywa tak, że naszą odpowiedzią na szybkie przetłuszczanie się jest ich agresywne mycie. Sięgasz po mocno oczyszczające środki, które przesuszają Twoją skórę głowy, która w rezultacie produkuje jeszcze większą ilość łoju. Przesuszanie nigdy nie jest wyjściem, a może okazać się, że paradoksalnie łagodniejszy szampon będzie działał lepiej. Pamiętaj, aby włosy myć w letniej wodzie i unikać alkoholu w produktach do ich pielęgnacji.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE