Kosmetyczne wynalazki, które zrewolucjonizowały nasze życie!

2 mar

Nastały takie czasy, że nie wyobrażamy już sobie nie otaczać się gadżetami z każdej możliwej strony. Głównie ta tendencja jest widoczna w elektronice. Jednak tak jak w różnych dziedzinach się z tym stykamy, tak też ma to miejsce w tej urodowej części życia wszystkich pań. No bo co my byśmy już zrobiły bez tych naszych wynalazków?

Wiadomo, że można by powiedzieć, że kosmetyki do makijażu czy sam make up jest ogromną zmianą, jednak dziś skupimy się bardziej na gadżetach, które odmieniły i w znaczący sposób ułatwiły kobiece życie. Ciekawe, czy zgadniecie, co też tu się znajdzie…

Suchy szampon

To chyba jeden z najpraktyczniejszych wynalazków naszych czasów! Na pewno każda z Was nie raz miała taką sytuację, że siedziała sobie spokojnie w domu, włosy nie były już pierwszej świeżości i nagle okazuje się, że musicie bardzo szybko i nagle gdzieś wyjść. I co tu robić? Nie zdążycie wziąć prysznica ani się odświeżyć. Wtedy właśnie na pomoc przybywa suchy szampon. Oczywiście, nikt nie rekomenduje tego specyfiku używać codziennie, ponieważ może on przesuszać włosy i skórę głowy. Jednak jest on wspaniałą deską ratunku w awaryjnych sytuacjach i ogromnym ułatwieniem życia.

Lakiery hybrydowe

Zdecydowanie to kolejna rewolucja współczesnego świata. Do niedawna kobiety miały jedynie dwie alternatywy. Albo malować paznokcie zwykłym lakierem, który za chwilę odpryśnie, albo wyłożyć sumę pieniędzy i udać się do profesjonalistki. Teraz wszystko się odmieniło. Pojawienie się lakierów hybrydowych ogólnie poprzestawiało świat manicure. Wszystko dlatego, że jest to szybka metoda, która wygląda bardzo naturalnie i, odpowiednio robiona, nie niszczy płytki paznokcia. Jednak największym jej atutem jest fakt, że jest tak banalnie prosta w tworzeniu, iż każda z nas może pobawić się w swoją własną stylistkę i stosować ją w zaciszu domowym. To oszczędność czasu oraz pieniędzy, a także manicure, który przetrwa z nami nawet do 3 tygodni! Dodatkowo to zwyczajnie frajda dla wielu kobiet, które w ten sposób mogą odkryć nowe hobby, bawić się tym i szukać nowych wyzwać. Czy może być coś lepszego?

Gąbka typu beauty blender

Wiele kobiet nie wyobraża już sobie bez niej życia i trudno się dziwić. Ten mały wynalazek odmienił makijaż. Niemal każdy podkład wygląda najlepiej nałożony tym narzędziem. Często efekt jest dużo naturalniejszy i świeższy niż w przypadku pędzli, a nadal nie musimy brudzić naszych rąk! Do tego poprzez takie wpracowywanie kosmetyku w skórę uzyskujemy jeszcze lepszą trwałość. Czego chcieć więcej?

Zalotka

To wynalazek, bez którego nie wyobrażają już sobie życia te z nas, których rzęsy naturalnie są proste. Dzięki niemu możemy wywinąć je do góry, podkręcić i sprawić, że pomalowane tuszem wyglądają o niebo lepiej, tworząc zalotne spojrzenie! W końcu nazwa tutaj nie jest przypadkowa i zobowiązuje.

Samoopalacze

Nie musimy już udawać się na solarium bądź czekać cały rok, żeby osiągnąć wymarzoną opaleniznę. Dzięki tego typu kosmetykom możemy zrobić to w klika chwil, nie wychodząc z domu.

Farby do włosów

Czy któraś z Was wyobraża sobie bez nich życie? Chyba nie. Dzięki nim nie tylko możemy zmieniać kolory włosów i robić wielkie metamorfozy, sprawdzać, jak wyglądamy najlepiej. Przede wszystkim możemy zakamuflować nimi siwe włosy i czuć się długo piękne i młode.

Akcesoria do włosów

Suszarka, lokówka, prostownica. Tak oczywiste, że nawet się nad nimi nie zastanawiamy. A co, gdyby nagle ich zabrakło bądź też nikt ich nie wynalazł? Trudno to sobie wyobrazić, bo to gadżety tak powszechne jak szczoteczka do zębów!

Wynalazki wynalazkami, ale pamiętajmy, że one nie załatwią wszystkiego. Grunt to dbać o siebie. O swoje zdrowie i ciało, a do tego nie trzeba wielkich odkryć. Wystarczy stosować dobrą pielęgnację, jaką zapewnią chociażby produkty Molluscoo z wyciągiem ze śluzu ślimaka. 

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE