Błędy w pielęgnacji twarzy: sprawdź, czy ich nie popełniasz!

21 paź

Pielęgnacja twarzy jest podstawą i fundamentem dobrego wyglądu. Nie zawsze jednak mamy świadomość wszystkich reguł, jakie nią rządzą. Dobrze jest wiedzieć, co może zaszkodzić skórze, a co jej z pewnością pomoże.

Podstawowe zasady zna większość kobiet. Jeśli masz jeszcze wątpliwości, to zajrzyj do wpisu o „4 krokach do idealnej cery”. Dziś skupimy się jednak już na większych niuansach, które mogą diametralnie zmienić cerę. Poniżej znajdują się najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy, jakie przez brak świadomości popełniają kobiety. Zobacz, czy zdasz test z dbałości o skórę i czy okaże się, że żaden z nich na szczęście nie jest Twoim udziałem.

Nieużywanie kremu z filtrem na co dzień

Niestety to często popełniany błąd. Wiele z nas uważa, że skóra wymaga tego jedynie w sezonie letnim, co nie jest prawdą. Nawet w jesienny pochmurny dzień Twoja skóra jest narażona na niezbyt służące jej promieniowanie.

Wyciskanie krost

Niby to wiemy, a jednak czasem jakiś chochlik nas skusi. Pamiętajmy wtedy, że doprowadza to do blizn, rozsiania bakterii oraz po prostu mniej estetycznego wyglądu.

Zapominanie o peelingu

To jeden z podstawowych kroków w pielęgnacji. Nie warto go pomijać. Złuszczanie raz w tygodniu rozjaśni twoją cerę, spłyci blizny i da efekt zdrowszej skóry.

Spanie w makijażu

Kolejna rzecz, która dla większości jest oczywistością, ale nie raz po imprezie zmęczenie wygrywa ze zdrowym rozsądkiem. Musimy zakodować sobie w głowie, że to zabójstwo dla naszej cery i mimo tzw. lenia uwolnić skórę z makijażu, brudu i zanieczyszczeń całego dnia.

Brak kremu pod oczy

Skóra wokół oczu jest niebywale cienka i delikatna, przez co wymaga specjalnej troski. Wybierz produkt specjalnie dedykowany tym rejonom i zadbaj o nie, bo to w tym miejscu najszybciej pojawiają się zmarszczki.

Nienawilżanie twarzy odpowiednio szybko

Badania wykazały, że już 3 minuty po wyjściu spod prysznica lub umyciu twarzy wodą twoja skóra zaczyna tracić wilgoć. Nie dopuść do tego i zastosuj krem. Świetnie sprawdzi się krem lub serum z wyciągiem ze śluzu ślimaka Molluscoo, który natychmiast nawilży cerę.

Mycie twarzy przed myciem włosów

Produkty do włosów nie służą cerze. Najpierw umyj włosy, a dopiero później zmyj dokładnie wszystko z twarzy.

Nakładanie produktów w złej kolejności

To naprawdę ma znacznie. Powinnyśmy używać kosmetyków od najlżejszej do najcięższej konsystencji.

Oczekiwanie efektów zbyt szybko

Kosmetykom trzeba dać czas na zadziałanie. Niestety, mało co dzieje się od razu. Potestuj produkty przynajmniej miesiąc i daj im czas, aby mogły się wykazać.

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE